کاشت مو و آشنایی با انواع روش ترمیم و کاشت مو

در کاشت مو باتوجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیهای از بدن برداشته میشود سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپهای مخصوص، فولیکولهای آن بهصورت تکتک جدا میشوند و با همان ظرافتی که جدا شدهاند در ناحیه گیرنده با ایجاد برشهایی در حد یک میلیمتر پیوند زده میشود. احتمالا میدانید که در شهرها و یا شهرستانهای مختلف و حتی در کلینیکهای مختلف هزینه کاشت مو با یکدیگر متفاوت است و این موضوع امری بدیهی است. نگینی در دندانکاشت نگین در دندان هم یکی از انواع پیرسینگ شایع در ایران است.

مطب یا کلینیکدر ایران پزشکانی که اقدام به پیرسینگ میکنند آن را در زمره جراحیهای سرپایی قرار دادهاند و آن را در مطب انجام میدهند. البته نرخ آن را چندان هم سرپایی حساب نمیکنند. ایدز نیز یکی از عوارض خطرناک پیرسینگ است که البته بهندرت اتفاق میافتد. این عفونت گاهی به صورت عفونت موضعی پوست است و گاهی نیز به صورت عفونت گسترده بدن، حتی عفونت قلب و شوک عفونی دیده میشود. حلقههایی که در بینی کار گذاشته میشوند، ممکن است تغییر مکان دهند یا حتی خارج شوند، مانند گوشواره. این نگینها معمولاً به راحتی از دندان جدا نمیشوند اما برخی نگینها که از جنس نامرغوب هستند به صورت موقتی کاربرد دارند و دوامشان کم است و حداکثر به مدت دو هفته روی دندان باقی میمانند.

سوراخ کردن ناحیه تناسلی و نوک سینه نیز در قرن بیستم ابداع شده و در هر دو جنس انجام میشود. گاهی نیز در اثر سوراخ کردن زبان، تورمهای شدید ایجاد میشود که باعث بسته شدن راههای هوایی و بروز اختلال در تنفس میشود. اختلال در بلع غذا، اختلال در تکلم و کاهش حس چشایی از دیگر عوارض پیرسینگ زبان است. سوراخ کردن نواحی تناسلی نیز ممکن است موجب اختلال در ادرار در آقایان و موجب عفونت در زنان شود. برای جدا کردن پوسته­ها و بافت­های اطراف سوراخ، بهتر است با آرامش و حوصله ابتدا آنها را با محلول کاملا مرطوب کرده و سپس به آرامی آنها را جدا کنید.

همچنین اگر پیشنهاد یا انتقادی در خصوص بهتر شدن مطالب وب سایت و بالاخص مطلب این صفحه دارید برای ما ارسال کنید. تحقیقات همچنین نشان داده است که مصرف بیشتر بیوتین می تواند به بهبود رشد مو در افراد مبتلا به کمبود بیوتین کمک کند. حساسیت یکی از شایعترین عوارض پیرسینگ است. گاهی نیز برای کاهش قیمت، اجسام توپر از نیکل ساخته میشوند و روکشی از طلا روی آن کشیده میشود که از بین رفتن این روکش موجب ایجاد حساسیت میشود. همچنین در افرادی که چاق یا لاغر میشوند و همچنین در هنگام بارداری، ناف تغییر مکان میدهد و بدشکل میشود.

همچنین ممکن است زیورآلات زبان کنده شوند و با غلطیدن به داخل گلو و ورود به راههای تنفسی، باعث خفگی شوند. هپاتیت و ایدزانتقال هپاتیت B یا C یکی دیگر از عوارض خطرناک پیرسینگ است. پس حتما قبل از انجام عمل، با متخصص پوست مشورت کنید. بعضیها ترجیح میدهند شماره مشتری را یادداشت و سپس، متخصص خود را روانه منزل او کنند! البته این متخصص نه دکتر است و نه حتی آرایشگر. آن چه که اهمیت دارد این است که تمام دستورالعمل های گفته شده توسط پزشک باید رعایت شود، تا از بروز هر گونه عارضه احتمالی پیشگیری به عمل آید.

چه تعداد مقاله در ژورنالهای معتبر علمی در زمینه کاشت مو به چاپ رسانده است؟ این بار به دلیل چرخه تصادفی رشد مو، همه پیوندها همزمان رشد نمی کنند در ابتدا ممکن است موها نازک تر باشد. شاید دلیل این که سوراخ کردن نقاط ریادی از بدن را به شیطان پرستی و موارد مشابه نسبت میدهند همین باشند؛ این که ظاهر افراد مربوط به فرهنگ پانک، طرفداران موسیقی راک، متال و… ایجاد این زیبایی برای زنان باردار توصیه نمیشود در ضمن کسانی که این مدل پیرسینگ را روی ناف خود انجام میدهند نباید اجازه بدهند که شکمشان بزرگ گردد یا تغییر اندازه بدهد.

در سوراخ کردن ناحیه دور ناف و آویزان کردن زیورآلات به آن، احتمال باقی ماندن جای زخمها وجود دارد. هیچ جای زخم و اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد. در صورتی که از جنس مرغوبی نظیر کریستال در ساختمان این نگینها استفاده شود، مدت بیشتری روی دندان باقی خواهند ماند. نگینهای با جنس کریستال به نسبت نوع برلیان از دوام بیشتری برخوردارند، در صورتی که نوع دوم باعث درخشش بیشتر دندانها میشود. البته این زمان، مشروط به این است که محل جراحت عفونی نشود و فرد دچار یک بیماری زمینهای مانند دیابت نباشد چرا که در این صورت، ترمیم به مراتب بیشتر طول خواهد کشید.

بینی، مظلومالجوارحبینی، یکی از اعضایی است که همه نوع بلایی بر سر آن میآورند. پیرسینگی که مربوط به ناحیه ژنیتال می شود، همان پیرسین واژن است، این روش در اصل می تواند بر روی لبه های مینور و ماژور انجام شود و بیشتر جنبه زیبایی دارد. آویزهای لب و زبان همچنین احتمال دارد باعث شکستن لبه دندانها شوند. تحقیقات همچنین نشان داده است که سوراخ کردن زبان میتواند خطر ابتلا به عفونت کشندهای به نام آنژین لودویگ را افزایش دهد. به دنبال کسی باشید که عضو انجمن تخصصی سوراخ کردن اعضاء بدن (APP) باشد، که به این معناست که شخص حداقل تجربه یک سال سوراخ کردن اعضاء بدن و همچنین آموزش تکنیک های ضد عفونی کننده و کمک های اولیه را دارد.

به دنبال تبلیغات نباشید و از اعتبار مرکز، به روز بودن ابزار و تجربه پزشک که تأثیرگذارترین ویژگیها برای انتخاب بهترین مرکز کاشت مو در تهران هستند مطمئن شوید. به این ترتیب تبلیغات گسترده و فریبنده باعث سرازیر شدن تعداد زیادی از بیماران میشود ولی تضمینی برای ارائه خدمات مناسب وجود ندارد. قیمت کاشت مو همانطور که بارها گفته ایم ثابت نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله تجربه و تخصص پزشک کاشت مو و همکاران وی، هزینه های خود کلینیک، روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو، تجهیزات و امکانات مورد استفاده، تعداد گرفت های استخراج شده جهت اهدا و میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی طبیعی بر روی آن صورت می گیرد.

گرافت های کوچک این اجازه را به پزشکان و متخصصان میداد تا بتوانند گرافت های واحد فولیکولی با تعداد بیشتر در منطقه پیوند گیرنده قرار دهند. تحقیقات اخیر پزشکان آمریکایی حاکی از آن است که پیرسینگ بینی و زبان، دقت حس بویایی و چشایی را در افراد کاهش میدهد. به همین دلیل، پزشکان و دندانپزشکان این افراد، معمولاً قبل از جرمگیری دندان و جراحیهای دیگر، برای آنها آنتیبیوتیک تجویز میکنند. به این ترتیب که بخش کوچکی از دندان را تراش میدهند و نگین را با چسب مخصوصی در آنجا میچسبانند. البته این را هم فراموش نکنیم که هیچیک از عملهای جراحی بدون عارضه نیست و از آنجا که چشم یک عضو حساس و ظریف است، ورود هرگونه جسم خارجی در چشم میتواند احتمال ایجاد عفونت و عوارضی نظیر تاری دید، نابینایی، ریزش اشک از چشم و .

از آنجا که نگین با فلز مربوطه، فضایی را روی دندان اشغال میکند، غذا داخل آن گیر میکند و امکان تمیز کردن قسمت زیر نگین با مسواک وجود ندارد. ایجاد حفره روی سطح دندان و کاشتن نگینهای تزئینی داخل حفره ایجادشده، موجب صدمه به ساختمان دندان و از بین رفتن آن میشود. نگینهایی که در داخل چشم گذاشته میشوند، نیاز به مراقبت خاصی ندارند ولی برای پیشگیری از عفونت چشمی باید به مدت یک هفته بعد از عمل جراحی، از قطره آنتیبیوتیک چشمی استفاده شود. در این نوع عفونت فک متورم میشود، تا حدی که گاهی نای را مسدود میکند.

البته پزشک شما در کلینیک هلیا براساس نوع ریزش مو، اندازه ناحیه طاس سر و کیفیت و کمیت موهای پیوندی، برای کاشت مو تصمیمگیری میکند. نگین یک وسیله تزئینی، به شکل قلب یا ستاره و از جنس پلاتین است که کاشت آن، در زیر خارجیترین قسمت لایه چشم (ملتحمه) توسط جراح صورت میگیرد. زمانی برای ترمیم زخمهاترمیم محل سوراخ، یکی از مهمترین مسائل در پیرسینگ است. اصولا زمان کاشت طولانی بوده و زمانی بین ۵ تا ۷ ساعت به طول میانجامد. بهتر این است که تا ۶ هفته از شنا کردن در استخر و دریا جدا خود داری کنید تا سبب بروز عفونت نشود اما دوش گرفتن در این تایم و محدوده زمانی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

ممکن است نیاز به عکس برداری از سر نیز وجود داشته باشد. در برخی روشهای کاشت ممکن است شب بعد از جراحی یا تا چند روز بعد از آن خونریزی داشته باشید. ممکن است دکتر مصرف برخی از دم­نوش­های گیاهی را برای شما ممنوع کرده و در مورد زمان آخرین نوشیدنی و خوردن غذا قبل از عمل توضیحاتی به شما ارائه دهد. دکتر محمد علی نیلفروش زاده جراح پوست و پیوند مو ، فارغ التحصیل دکترای عمومی در سال ۱۳۶۹ می باشد. عوارض عمومی خستگی، احساس ضعف، تب، سردرد، کاهش اشتها، تهوع و استفراغ، جوشهای پوستی، دردهای عضلانی و مفاصل، وجود خون در ادرار، زردی و .

را افزایش دهد. چشمپزشکان توصیه میکنند حتیالامکان از کار گذاشتن وسایل تزئینی در فضای داخل چشم خودداری شود زیرا در این صورت نه تنها احتمال آسیبهای جزئی چشم وجود دارد، بلکه احتمال کاهش حدت بینایی هم وجود دارد و هزینههای هنگفتی را باید برای اصلاح مشکلات بهوجودآمده صرف کرد. کارشان را میکنند و معمولاً پاسخگویی بعدی هم نخواهند داشت و همیشه در صورت بروز عوارض، مشتری را مقصر میدانند. در صورت اصرار فرد به انجام این کار حتماً باید پیشگیری با آنتیبیوتیک صورت گیرد. میزان احتمال بروز این قبیل عوارض به این بستگی دارد که این کار کجا و توسط چه کسی انجام می شود.

کاشت مو چیست و چه روشهایی دارد؟ یکی از سوالات رایج درباره عمل کاشت مو این است که پس از پیوند مو، چقدر طول می کشد تا به نتیجه دلخواه برسند. عواملی هستند که شخص در تغییر آن بی اثر هستند اما بهتر است عواملی مانند رژیم غذایی و شرایط آب و هوایی که خود شخص در آن دخیل هستند را تغییر دهد . بـه این ترتیب، آن ظاهر طبیعی خیلی زود تبدیل بـه چهره اي سنگی و بی حالت می شود. جراحی زیبایی هم تاثیر خیلی زیادی تو زیبایی مصنوعی داره.

دیدگاهتان را بنویسید