کاشت موی طبیعی و ترمیم مو

FUT از شیوههای قدیمی کاشت مو در تهران است که شما را در یک یا چند جلسه به حجم و تراکم دلخواه موی سر میرساند. به عنوان مثال خرید داروهای مسکن، آنتی بیوتیکها، پمادهای ترمیم کننده، کلاه و یا دستمال سر و … بعد از استحمام نیز به هیچ عنوان نباید از سشوار استفاده کنید، چرا که حرارت به گرافت ها آسیب می زند و نتایج جراحی از بین خواهد رفت.

هیچ یک از اینها چیزی نیست که شما را نگران کند ؛ زیرا این موارد خود به خود از بین خواهند رفت . به طور کلی پیوند مو یک متد جراحی سرپایی است و افراد میتوانند بلافاصله بعد از کاشت با پای خود به منزل بازگردند اما از آنجا که چند روز بعد از پیوند مو نیاز به معاینه توسط پزشک است، هموطنان غیر مقیم تهران بهتر است مدتی را در این شهر بمانند تا از هزینه رفت و آمد مکرر و صرف زمان بیشتر جلوگیری به عمل آورند. کمترین هزینه کاشت مو برای افراد در سنین جوانی تا میانسالی است.

در سنین بسیار بالا ممکن است به دلیل بانک موی نامناسب، نیاز به داروهای تقویت کننده بیشتر و … هر چه تعداد گرافتها بیشتر باشد، زمان بیشتری برای کاشت مو صرف میشود و بدین صورت هزینه کاشت مو نیز افزایش مییابد. در جلسات مشاورهای که با بیمار ترتیب داده میشود، روش انتخابی برای پیوند مو نیز بررسی میشود. با وجود اینکه دستگاه مذکور، از سرعت عمل بالایی برخوردار است، اما دقت کمتری نسبت به روش FIT که به صورت دستی انجام میشود، دارد.

آنها باید از نظر بیماری های زمینه ای و سابقه انواع بیماری ها آزمایش ها انجام شود.بیماری دیابت یا فشار خون می تواند مانع کاشت موی طبیعی شود یا مشکلاتی را ایجاد نماید. سایر روش های ترمیم مو هرچند برخی ویژگیهای مثبت روشهای مرسوم کاشت مو مانندFUE و SUT را ندارند اما از نظر میزان عوارض و معایب در وضعیت مناسبتری هستند. پس از چه مدتی میتوان حلقه اولیه پیرسینگ ابرو را تعویض کرد؟ البته میتوان پیرسینگ را به صورت افقی هم انجام داد. بنابراین میتوان گفت که هزینه کاشت مو به روش SUT نسبت به روش FIT کمتر میباشد.

بنابراین اگر فکر میکنید که پرداخت هزینههای هنگفت در کشورهای دیگر برای کاشت مو، باعث دستیابی به نتایج عالیتر میشود، سخت در اشتباه هستید. بنابراین هزینه کاشت مو برای هر گرافت مو چیزی حدود 1600 تا 2000 تومان است. هزینه این تعداد گرافت برای کاشت مو به روش FIT حدود 6 میلیون تومان می باشد، در کاشت به روش SUT هزینه این تعداد گرافت چیزی حدود 5 میلیون تومان و در روش FIT هزینه آن حدود 4 میلیون تومان است. هزینه کاشت مو در کلینیک ایران فیت بین 5 تا 7 میلیون تومان می باشد.

هزینه تقریبی کاشت مو در تهران، که دارای بیشترین تعداد کلینیکهای کاشت مو همراه با متخصصان حرفهای است، رقمی حدود 300 تا 900 دلار میباشد. در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همراه باشید و این راهنمای نهایی برای پیرسینگ ابرو را بخوانید تا دفعه بعد که به طور ناگهانی تمایل به سوراخ کردن ابرو پیدا کردید ، کاملاً برای آنچه انتظار دارید آماده باشید. به طور کلی ، پیرسینگ ابرو ، نسبت به سایر پیرسینگ ها احساس درد کمتری را به همراه دارد ؛ زیرا اعصاب زیادی روی ابروی شما وجود ندارد . متخصصان در این شیوه نیز با برداشتن نمونه از موی سر و پیوند آنها با سایر نقاط طاس و کم مو، باعث افزایش تراکم و ضخامت موها میشوند.

تحقیقاتی که در حال حاضر انجام می شود بیشتر روی این موضوع تکیه می کنند که تعدادی از موهای پشت سر فرد را گرفته و سلول های زایای ریشه مو را از آن ها جدا می کنند. این افراد پس از انجام این عمل، صلاحیت لازم برای اهدای خون را نخواهند داشت. البته که مسیحیان به طور کامل از دانستن این که پیرسینگ چیست و انجام آن منع نشده اند و تنها نسبت به آن دافعه دارند، درست مانند مسلمانان. در ایران به دلیل تعدد بالای متخصصین فعال در حوزه زیبایی و تقاضای بالا برای انجام این متد، هزینه کاشت مو و همچنین هزینه سایر عملهای زیبایی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و حتی کشور ترکیه که در زمینه عملهای زیبایی پیشتاز میباشد، کمتر است.

خوب است بدانید که سازمانهای بیمهگر غالبا هزینه متدهایی که در حوزه مراقبت از زیبایی صورت میگیرند را پوشش نمیدهند. کاشت مو به روش FUE با وجود زیر جلدی بودن، یک روش جراحی بدون ایجاد جای زخم نیست و مجموعه ای از جای زخم های کوچک و مدور را در ناحیه اهدا کننده ایجاد می کند. فرد متقاضی کاشت موی طبيعی معمولاً در ذهن خود دارای يکسری تصورات و پيش داوری ها از کاشت موی طبيعی و نتايج آن است که با واقعيات بسيار فاصله داشته و لازم است که ذهنیت وی با معاينه صحيح و مشورت روشن شده و متوجه واقعيت های امر گردد.

۵- رشد موهای پیوند شده از بین نمی رود. همچنین پیوند مو باعث ایجاد یک سر پر از موهای متراکم نمی شود. تفاوت بین موهای بدن و سر باعث میشود که در سالهای اول موها کمی شلخته به نظر برسند و یکدست نباشند. با این متد کاشت 14 هزار تار مو ممکن میشود که سه برابر متدهای سنتی کاشت طبیعی مو به شمار میرود. قیمت کاشت هر تار مو در میزان طاسی یا تعداد گرافتهای مورد نیاز، تعیین کننده هزینه نهایی کاشت مو است. از طرفی قیمت کاشت هر تار مو رابطه مستقیمی با خدمات، دستگاههای مورد استفاده و …

از آنجایی که ایمپلنت مو نیز جزو روشهای زیبایی دسته بندی میشود، بدیهی است که بیمهگران کمک هزینهای را برای آن در نظر نمیگیرند. شاید تعرفه کاشت مو در ایران ثابت نباشد اما آزمایشاتی که قبل از انجام آن در نظر گرفته میشوند همگی هزینهای مشخص دارند که طبق مصوبه وزارت بهداشت تعیین میگردند. اگر طبق نظر پزشک قرار است از روش کاشت مو FUT استفاده کنید، حداقل سه هفته قبل از عمل موهایتان را اصلاح نکنید. زنانی که به دلیل آلوپسی غیر هورمونی، موهای خود را از دست دادهاند.

ابتدا باید با دلایل ریزش مو آشنا شد و سپس بهترین روش درمان را انتخاب کرد اما خوب است بدانید که تنها راه درمان دائمی ریزش مو و ترمیم خط رویش آن برای مردان و زنانی که از طاسی، ریزش شدید مو و حتی نازکی آن رنج می­برند، «کاشت مو» است. همانطور که میدانید ریزش مو با الگوی مردانه یک مشکل حاد کم موی به حساب میآید. طی این روش سنتی، یک لایه پوست حاوی فولیکول مو، از ناحیه پشت سر برداشته شده و سپس ناحیه مورد نظر را بخیه میزنند؛ این متد برای افرادی که طاسی گسترده دارند نیز بهترین گزینه به حساب میآید.

کلمه کاشت بیشتر مواقع برای افراد و کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که طرف مقابل بنا به دلایل مختلف دچار ریزش مو شدید و در نهایت منجر به طاسی یا کچلی قسمتی از سر شده است. تماس ناحیهای که در آن مو کاشته شده با بالش، موجب ریزش فولیکولهای مو میشود. بانک مو بخش مهمی است که قبل از پیوند مو با حساسیت بالا بررسی میشود تا بتوان میزان موفقیت و تراکم کاشت مو را بر اساس آن تعیین کرد. اصولا توصیه میشود افراد قبل از انجام این جراحی واکسن کزاز تزریق کنند. یادتان باشد که قبل از لمس کردن گوشهایتان دست خود را بشویید.

اگر سن شما بیشتر از ۲۵ سال است، جراحی FUT جزو گزینههای کاشت موی شما خواهد بود. بیشتر زنان هندی از پیرسینگ بینی که به گوش هم متصل میشود استفاده میکنند. پیرسینگ کردن (Piercing) اعضای بدن شامل سوراخ کردن یا بریدن قسمتی از اعضای بدن است , که برای استفاده جواهرات ایجاد میشود. که شامل FUE ، FUT ، FIT ، SUT و … آزمایشات مورد نیاز (شامل CBC، PT، PTT و…) همگی تحت پوششدهی بیمه قرار دارند و متقاضیان برای آن هزینه زیادی نمیکنند. در ادامه عوامل مؤثر بر هزینه کاشت را مورد بررسی قرار میدهیم.

وضعیت بانک مو بر روی قیمت نیز مؤثر است. کمترین هزینه کاشت مو برای کسانی که بانک مو مناسبی دارند. پزشک با توجه به اینکه هزینه کاشت مو با زمانی که پزشک برای عمل میگذارد، رابطه مستقیم دارد، پس هر چه وضعیت بانک مو بهتر باشد، هزینه هم مناسبتر است. اگر پاسخ مثبت است، بهتر است کمی تامل کرده و با فرد متخصص مشورت کنید. در پاسخ به این سؤال که آیا عمل کاشت درد دارد؟

کوتاه پاسخ میدهیم که خیر! زیرا آن شخص بهتر میداند که کدام مراقبتهای پس از عمل کاشت طبیعی مو برای شما بهتر خواهد بود. برای پیوند مو در این شیوه از میکرو پانچهای بسیار کوچک استفاده میشود که جای زخم آنها تقریباً قابلمشاهده نیست. این پیرسینگ به دلیل استفاده از همین میلهی بلند به نام «پیرسینگ صنعتی» یا «پیرسینگ داربستی» شناخته میشود. برای آگاهی بیشتر و اطلاع از اینکه کدام روش را بهتر است که برای کاشت موی خود انتخاب کنید، میتوانید مقاله ما در سایت رز تحت عنوان “بهترین روش کاشت مو” را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید