کاشت موی طبیعی سر برای رفع کم پشتی جلوی سر مردان و زنان

روش کاشت موی FUT یا فولیکولار یونیت یک روش سنتی در عمل های کاشت مو به حساب می آید.در این روش یک نوار باریک از پوست پرپشت موی پشت سر یا اطراف سر برداشته میشود و در پایان عمل منطقه ای که مو برداشت شده به صورت خاصی بخیه زده میشود و پس از طی مدت زمانی ۲ هفته بخیه ها کشیده میشوند.نوار باریکی که از پشت سر برداشته شد به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم میشود و این قطعات در جلوی سر کاشته میشود.هر کدام از این قطعات به طور توسط ۱الی ۴ تار مو را شامل میشود.این روش باعث میشود تا موی کاشته شده طبیعی تر به نظر برسد .

در اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی متخصصان استفاده از تکنیکی به نام برش جانبی را آغاز نمودند در این تکنیک جراح دو تا چهار گرافت فولیکولی را دنبال می کند و این امر باعث میگردد تا موی کاشته شده بهتر در محل خود جای گیرد و موی کاشته شده در منطقه طاس شده طبیعی تر به نظر بیاید. علاوه براین، فیزیولوژی یا فعالیت های پس از عمل بعضی از بیماران باعث کشیدگی بیش از حد و درمان نامناسب ناحیه زخم در روش کاشت موی FUT می شود. گاهی اوقات با دارو درمانی یا از بین بردن مشکل اصلی میتوان ریزش مو را درمان کرد.

امیدواریم با ارائه نظرات مفید و کاربردی شما کاربران عزیز بتوانیم در بهبود اطلاع رسانی بهتر در زمینه کاشت مو گام های بلندتری برداریم تا تمامی افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو و یا پیوند مو را دارند با آگاهی کامل به آن اقدام نمایند. در صورتیکه داروهای رقیقکننده و ضد انعقادی خون مثل آسپرین یا وارفارین مصرف میکنید، قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید. دو روز اول پس از عمل به جای گرفتن سر زیر دوش بهتر است موهای خود را با دستهای خود بشویید. به منظور کسب نتایج رضایت بخش از ایمپلنت مو در نظر گرفتن برخی نکات قبل از کاشت بسیار مهم است.

به شما آموزش داده می شود که در حین دوش گرفتن به آرامی ناحیه کاشته شده را با یک شامپوی مخصوص به آرامی تمیز کنید. به همین دلیل هر چه بیمار به لحاظ سلامتی در وضعیت مطلوبتری باشد، بهتر میتواند روند درمان را طی کند. قبل از انجام این عمل بهتر است در رابطه با نتیجه مورد نظر خود با پزشک متخصص به بحث و گفتگو بپردازید تا از نتایج حقیقی آگاه شده و انتظارات واقعی داشته باشید.

2. افرادی که از سلامتی عمومی برخوردار نیستند، نباید این عمل انجام بدهند. جدیدترین و کامل ترین روشی که برای کاشت موی سر معرفی شده است کاشت مو به روش SUT نام دارد در این روش تا 14000 تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی ، بدون درد ، بدون خونریزی و دوران نقاهت.از مزیت های این روش، انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک است و حتی رکورد کاشت 60 تار مو در یک سانت بنام این روش ثبت شده است.

معمولا، پس از 10 روز میتوان بخیهها را کشید و دوران نقاهت و بهبودی 20 -30 روز طول میکشد. سال دوم بعد از کاشت مو: رشد موها از نظر ضخامت و حالت کامل میشود. 4- لازم بذکر است سوپر کاشت کلینیک رنسانس هیچگونه ارتباطی با روش های سیفر و سایر روش ها ندارد و تقریبا تمامی معایب و عوارض روش های دیگر کاشت مو مانند FITوFUT و SAFER که جراحی، درد و خونریزی و بسیاری از عوارض متعدد دیگر که شاهده انها بوده ایم در این روش شاهد نمی باشیم و تمامی ان موارد بطوره کامل برطرف شده است. میزان سفتی پوست کف سر نیز یکی از عواملی است که پزشکان در هنگام تصمیمگیری در مورد این که کسی نامزد مناسبی برای کاشت مو هست یا نه در نظر خواهند گرفت.

در طول روش کاشت مو fut، میزان کمی مو از ناحیه اهدا کننده ( معمولا در پشت سر ) جدا شده و تحت بزرگنمایی میکروسکوپ، گرافت هایی ایجاد می شود که این گروه بندی های طبیعی را بدون تغییر نگه می دارند. معمولا پزشک پس از اتمام کاشت مو یکسری نکات و توصیههای مراقبتی نظیر نحوه شستن سر، روش صحیح خوابیدن، باز کردن پانسمان و … برای همین بدون نظر پزشک نباید پانسمان برداشته شود. با کم شدن تراکم موی ناحیه دهنده میزان مو برای کاشت موی بعدی درمناطق طاسی که در آینده بوجود می آیند (که حتماً این اتفاق می افتد زیرا ریزش موی مردانه یک روند رو به جلو و دائمی است) باقی نمانده و بعداً مشکلاتی از نظر زیبایی برای بیمار بوجود می آید.

هزینههایی که برای کاشت مو در نظر گرفته میشود، ممکن است برای بسیاری از متقاضیان بالا باشد. زمانی که تصمیم به انجام جراحی کاشت موی سر می گیرید، در نظر داشته باشید که این جراحی مدتی را برای برگشتن به حالت نرمال نیاز دارد. لازم به ذکر است به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب کاشت مو به روش SUT، باید با نظر متخصص پیوند مو انتخاب و اعمال شود. اول اینکه با این پیشرفتها، نتایج نهایی کار بهتر و طبیعیتر از آب در میآیند و دوم اینکه با این پیشرفتها، عوارض جانبی بسیار کمی برای افراد اتفاق میافتد.

در ادامه با ما در مجله اینترنتی لیلیمگ همراه باشید تا شما را با مراحل کاشت مو، نکات مهم پیش از کاشت مو، مراقبتهای لازم پس از کاشت مو و همچنین مراحل رشد موها بعد از کاشت مو آشنا کنیم. جریان خون مناسب برای رشد موهای جدید مهم است. یکی از مهم ترین مسائلی که پیش از اقدام به کاشت مو ذهن متقاضیان را به خود مشغول می کند هزینه های مربوط به پیوند موی طبیعی است. برخی از افراد مجبورند این داروها را بعد از ایمپلنت ادامه دهند تا تا حد امکان موهای خود را حفظ نمایند. تحقیقات بر روی سلول های بنیادی Stem cellsو سلول درمانی یا کشت مو همچنان ادامه دارد ولی هنوز به نتیجه عملی در انسان نرسیده است.

این روش شستشو ممکن است تا 5 روز ادامه داشته باشد و پس از آن میتوانید مطابق دستور پزشک موها را به صورت عادی بشویید. 1. حدود یک هفته قبل از ایمپلنت مو از مصرف مشروبات الکلی اکیدا پرهیز نمایید. اگر طبق نظر پزشک قرار است از روش کاشت مو FUT استفاده کنید، حداقل سه هفته قبل از عمل موهایتان را اصلاح نکنید. هنگامی که تمام مراحل کاشت مو به پایان برسد، نتایج طبیعی خواهد بود، و عمل یا هیچ اسکاری واضحی از خود به جا نمیگزارد و یا اسکار بسیار جزئی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید