پیرسینگ گوش چیست و چه انواعی دارد؟

میزان موفقیت این روش نسبت به دیگر روشها بیشتر بوده و نیازی به سپری کردن دوران بهبودی طولانی مدت ندارد زیرا سرعت بالا و دقت زیاد ایمپلنتر باعث جلوگیری از ایجاد عوارض و بخصوص خونریزی میشود. به همین دلیل توصیه میشود خانمها در دوره بارداری از انجام پیرسینگ ناف بپرهیزند و پیرسینگ ناف را خارج کنند چرا که احتمال آسیب پوستی و پارگی آن با بزرگ شدن شکم وجود دارد.

در صورت تغییر و آسیب دیدن مو یا عوارض احتمالی که ممکن است روی پوست شما ایجاد شود، باید مرتباً با پزشک در تماس باشید. در روش دوم دندان را سوراخ کرده و حلقه را به آن آویزان می کنند این روش عوارض بیشتری برای شخص خواهد داشت به دلیل اینکه باید سوراخ کوچکی روی دندان باز شود ممکن است دندان شکسته یا آسیب ببیند و بعد از آویزان کردن حلقه هم چون دندان سوراخ شده است ممکن است غذا داخل آن گیر کرده و باعث بوی بد دندان و دهان شود چون امکان شستن و خارج کردن غذا از سوراخ ایجاد شده وجود نخواهد داشت و باعث میشود دندانی که روی آن پیرسینگ انجام شده است زرد شده و نهایتا پوسیده گردد.

کاشت مو و ترمیم مو راه حلی نوین و قابل توجه برای مردان و زنانی است که موهایشان شروع به ریزش کرده است. کاشت مو با روش SUT مثل سایر روشها به دست پزشک متخصص انجام میشود اما در روش DHI این مرحله هم توسط دستگاه به صورت اتوماتیک صورت میگیرد و پزشک متخصص روی فرآیند کاشت نظارت دارد. در مطالب قبلی نمناک هم اشاره داشتیم که هرچند عمل کاشت مو بسیار ساده و بی خطر است اما نکات ایمنی و تخصصی پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب باید کامل رعایت شود.

سفر تثنیه 15:12-17 به پیرسینگ گوش برده ای اشاره می کند که تصمیم گرفته بود آزاد نشود. استفاده از روش PRP نیز بعد از پیوند مو باعث سرعت بخشی به روند بهبودی و جلوگیری از ریزش مو بر اثر شوک میشود. درروش DHI در بهترین کلینیک کاشت مو در تهران، سوراخهای ریزی در کف سر ایجاد میشود و سپس موها در آنها قرار میگیرند و hair transplant تکمیل میشود. روش FUT، قدیمی ترین روش کاشت مو بود که گرافت های مورد نیاز به صورت نواری از پشت سر برداشته و سپس جدا میشدند. یکی از محبوب ترین پیرسینگ ها در بین خانمها، پیرسینگ ناف است.

به طور کلی پیرسینگ (Body piercing) به روند وارد کردن یک سوزن به برخی قسمتهای پوست بدن یا غضروف به منظور ایجاد یک سوراخ برای قرار دادن جواهرات در آن گفته میشود. اصطلاحاً گفته میشود در حد چهار انگشت جلو سر یا پشت سر پوشش داده میشود. کاشت مو مستقیم مناسب تمام افراد با هر شرایط مو میباشد، مخصوصاً خانمهایی که میخواهند موهایی بلند و پرپشت داشته باشند؛ همچنین کسانی که تمایل به کاشت ریش و سبیل یا نیاز به کاشت مو در قسمت جلویی سر دارند نیز میتوانند از ظرافت و طبیعی بودن این روش استفاده کنند. اولین قدم برای کاشت مو مطالعه و کسب اطلاعات در این زمینه است، پس هر چه در این زمینه بیشتر بدانید، راحتتر و بهتر تصمیم میگیرید.

پیرسینگ کریستینا که گونهای سوراخکاری سطحی است، در قسمت پایینی تپه ونوس که لبههای بزرگ و کوچک به یکدیگر میرسند، قرار میگیرد. در واقع نکات مهم و مراحل کاشت مو به روش BHT تقریبا با دیگر روشهای مختلف کاشت مو مشابه است. ماساژ پوست سر و استفاده از روغنهای اساسی با نظر پزشک میتواند باعث افزاdش گردش خون و تقویت فولیکولهای مو شود. انجام مزوتراپی مو بعد از کاشت نیز باعث تحریک سرعت رشد موهای کاشته شده میشود و همچنین به دلیل افزایش گردش خون از ریزش موها جلوگیری میکند.

داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد معدنی، ویتامینها و پروتئینها که باعث تقویت و رشد بیشتر فولیکولهای مو میشود. میشود گفت این سبک یک مد جهانی واقعیست. حتی اگر کاشت مو غیر قابل بازگشت باشد، برای یک دوره به برخی معاینات پزشکی در فواصل معین نیاز است. در صورت بروز چنین مواردی، اگر به بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه شده باشد، متخصصان پروسه ی کاشت موی فرد را بررسی کرده و برنامه های لازم را جهت ترمیم و اصلاح کاشت موی فرد در دستور کار قرار می دهند.

اکثر افراد در زندگی خود درگیر ریزش مو شده و برای درمان آن به انواع روش­های خانگی، قرص­ها، محلول­ها، شامپوها و داروها رو آورده­اند؛ در این میان ممکن است افرادی به­ طور موقت نتیجه نه­ چندان رضایت­بخشی از آن کسب کرده ­باشند. در صورتی که درباره یک متخصص پیوند مو این سوالات را از خود پرسیدید و جواب های قابل قبولی گرفتید، می توانید بگویید که آن پزشک انتخاب مناسبی به عنوان بهترین متخصص کاشت مو است و می توانید برای انجام این اقدام زیبایی و افزایش زیبایی ظاهری خود به او اعتماد کنید. او بجای پیوندهای تکبهتک از پیوند یک نوار پیوسته از منطقه اهداکننده استفاده کرد.

به طوری که رسم است که داماد در مراسم ازدواج، یک حلقهی بینی به نشانهی ثروتش به عروس هدیه میدهد. در واقع پزشکانی که این ویژگی ها را دارند، رضایت بالایی را در این زمینه به بیماران خود ارائه می دهند. مهم ترین مرحله کاشت مو، دوره نقاهت و مراقبت هایی است که توسط فرد باید رعایت گردد و در واقع، نقش خود فرد به عنوان عامل اصلی در موفق آمیز بودن نتایج جراحی آغاز می شود. مهم ترین چیزی که فردی که تصمیم به پیوند و یا کاشت مو دارد باید به آن اهمیت دهد، پزشکی است که این پروسه را انجام خواهد داد.

کرونا به ما یاد داد که نعمتی بالاتر از سلامتی نیست پس به بهای ارزان آن را به خطر نینداخته و از دست ندهید. با اینکه این روش تراکم موهای کاشته شده را افزایش داده و بدون دخالت دست انجام میشود، اما هنوز هم به دلیل ایجاد وقفه بین استخراج و پیوند گرافت های مو احتمال آسیب به آنها وجود دارد. از آنجاکه عمل سوراخ کردن بدن توسط ابزارهای ساخته شده به دست انسان انجام میشود، این عمل پایگاه مناسبی برای ویروسها، باکتریها و عفونتهاست. ویدیو دیگری از سوراخ کردن گوش یکی از مراجعان کلینیک را در ادامه مشاهده می کنید.

پس از کاشت مو، پیگیری دکتر کاشت مو ادامه دارد. به علاوه مواردی نظیر سابقه بیماریهای خاص، وضعیت بانک مو، وسعت ناحیه طاسی و … روش SUT روشی جدیدتر میباشد که مرحله برداشت گرافت توسط دستگاههای اتوماتیک انجام شده و در نتیجه احتمال آسیب به پیوندها کاهش مییابد. در این روش برداشت توسط پانچ های دستی انجام شده و مرحله نگهداری و جداسازی نیز همچنان انجام میشود، که در هر دو مرحله امکان آسیب به فولیکولهای مو وجود دارد.

تفاوت عمده این روش با روشهای قبلی در استفاده از قلم ایمپلنتر میباشد، این دستگاه با برداشت تعداد بیشتر گرافت و انجام پیوند به صورت مستقیم بدون نیاز به برش از آسیب رسیدن به فولیکولها جلوگیری میکند. شرایطی از قبیل استریل بودن اتاق کاشت مو و تمیز بودن مواد و وسایل مورد استفاده، باید کاملاً بررسی شوند؛ چرا که با توجه به شیوع کرونا، به نظر می رسد که رعایت حداکثری بهداشت از جمله ویژگی هایی است که باعث می شود مکانی تبدیل به بهترین کلینیک پیوند مو شود.

دیدگاهتان را بنویسید