پیرسینگ بینی: همه چیز را دربارهی سوراخ کردن بینی بدانید! – مجله سلامت دکترتو

آشنایی با مراحل بعد از کاشت موی سر باعث میشود تا بتوانید با آگاهی بیشتری از موهای کاشته شده مراقبت کرده و درصد موفقیت عمل را افزایش دهید. داشتن بانک موی خوب مهمترین شرایط در کاشت مو است زیرا کسانی که موهای پشت سر آنها (اهدا کننده مو) بلند، ضخیم و پر پشت است در کاشت مو موفقترند. برداشت فولیکول می تواند به صورت واحد باشد، به این صورت که هر واحد فولیکول به روش دستی یا با استفاده از پانچ و دیگر ابزارها برداشته می شود یا به صورت نواری خواهد بود که برش نواری شکلی در قسمت پشت سر زده می شود تا امکان برداشت فولیکول ها فراهم گردد.

قبل از کاشت مو سر ، شما هیچ تصوری درباره این عمل ندارید. برخی از پرسینگ های دهانی و بین دندانی باعث می شوند فرد نتواند قسمتی از دندان های خود را مسواک بزند و به مرور زمان باعث پوسیدگی و خرابی دندان هایش شود .پیرسینگ های دهانی و دندانی به هیچ عنوان توصیه نمی شوند زیرا رسیدن به زیبایی با خراب شدن دندان ها منافات دارد . همه از جمله روش های نوین زیباسازی واژن هستند که در ادامه به آن می پردازیم. برخی از این پیرسینگ ها مانند گوشواره های ریز حلقه ای هستند که علاوه بر گوش در پیرسینگ لب و بینی نیز به کار می روند.

5. پیرسینگ ها دارای جنس های مختلفی می باشند اشخاصی که به اشیای فلزی حساس هستند بهتر است از پیرسینگ های غیر فلزی استفاده نمایند ، زیرا وجود نیکل سبب حساسیت در بدن آنها می شود . زبان هم یكی از نقاط حساس بدن است كه علاوه بر احتمال خطر خفگی به دلیل باز شدن و بلیعدن اتفاقی شیء تزئینی، ممكن است موجب ایجاد اشكال در تكلم شود و حتی حس چشایی را هم تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل این پیرسینگ یکی از انواع پیرسینگ سطحی یا پیرسینگ سرفیس محسوب میشود.

در مقاله های پیشین در مورد انواع گوشواره ها و قفل های آنها مطالبی منتشر گردید و در این مقاله به انواع پیرسینگ و سوراخ کردن گوش پرداخته ایم. این روش کاملا با سبک و روش کاشت موی FIT انجام می شود با این تفاوت که در مرحله برداشت گرافت های مو با دقت و ظرافت بسیار بالاتری برداشت می شوند. تحقیقات نشان داده پیرسینگ بینی و زبان، دقت حس بویایی و چشایی را در افراد کاهش میدهد. 6. در آرایشگاه ها و مکان های غیر بهداشتی ممکن است تفنگ های گوش را جهت پیرسینگ دستگاه تناسلی استفاده کنند این امر سبب عوارض زیادی می شود که اشخاص باید به این موضوع دقت ویژه ای داشته باشند .

میزان گرافت های کاشته شده : هر چه وسعت ریزش مو بیشتر باشد، به تعداد بیشتری گرافت نیاز خواهد بود که در نهایت، زمان و مواد بیشتری برای برداشت و پیوند فولیکول ها صرف می شود که همه این موارد بر هزینه نهایی جراحی تاثیر می گذارند. سطح تحصیلات برای انتخاب بهترین دکتر کاشت مو مهم است! ممکن است که در هفتههای دوم یا سوم بعد از کاشت گرافتها به صورت پراکنده رشد کنند و خود را نشان دهند؛ اما معمولا این موها بعد از گذشت یک ماه میریزند.

با این حال، برای برخی از افراد، از دست دادن موها میتواند بسیار آسیبزا بوده و باعث شود اعتماد به نفسشان را به شدت از دست بدهند. حفظ خواب طبیعی و زاویه رشد موها. پیرسینگ زبان یکی از مستعدترین پیرسینگ ها برای عفونت می باشد ، از آنجایی که محیط زبان همواره مرطوب می باشد و مواد غذایی نیز برای رشد باکتری ها وجود دارد عفونت زخم پیرسینگ به آسانی صورت میگیرد .افرادی که پیرسینگ زبان انجام میدهند معمولا با بوی بد دهان و زردی زبان مواجه می شوند .نکته : افرادی که پیرسینگ زبان و دندان انجام میدهند باید از مصرف نوشابه های گازدار خودداری کنند زیرا اسید این نوشابه ها می تواند پیرسینگ را فرسوده کند .

2. انجام پیرسینگ در مکان های غیربهداشتی عوارض جبران ناپذیری دارد ، بنابراین نیاز است حتما اشخاص متقاضی پیرسینگ مکان های معتبر و بهداشتی را جهت پیرسینگ انتخاب نمایند . این افراد غافل از عوارض خطرناك و گاه غیرقابل جبران آن با مراجعه به مراكز غیر بهداشتی و در آرایشگاه ها خود را به دست افراد غیر متخصص می سپارند. حساسیت شایع ترین عارضه پیرسینگ است كه بیشتر در هنگام استفاده از فلزات بدلی به ویژه كروم و نیكل به وجود می آید.

اگزما یا حساسیت به نیكل عارضه مهم و شایعی است كه گاه می تواند زندگی فرد را مختل كند، تا جایی كه تمام بدن در برابر تماس با فلزات حساس شده و فرد مبتلا به این عارضه حتی در هنگام گرفتن دستگیره در یا هر نوع شیء فلزی دچار حساسیت می شود.این در حالی است كه بیشتر افرادی كه پیرسینگ می كنند، معمولا به دلایل مختلف از جمله هزینه آن، از فلزات بدلی استفاده می كنند و به ندرت سراغ طلا یا جواهراتی مانند الماس می روند، این امر حتی در مورد گوشواره هم صادق است.

التهاب و قرمزی می تواند به دلیل عفونت در پوست فرد ظاهر شود اما در مواردی ممکن است به دلیل حساسیت فرد این اتفاق بیافتد ، افرادی که پوست حساس دارند باید پیش از پیرسینگ این نکته را با پزشک خود در میان بگذارند . زنان بسیاری از شکل ظاهری ناحیه تناسلی خود رنج میبرند و به فکر راه چاره میباشند ولی نمیدانند باید چه عمل جراحیای انجام دهند ویا چه اقداماتی برای تصحیح فرم این ناحیه بسیار حساس انجام دهند. مانند تمام اعمال جراحی مصرف آنتی بیوتیک پس از پیرسینگ الزامی می مباشد ولی نوع و مقدار آن را پزشک برای هر فرد مشخص می کند .

هر نوع برش و آسیبی به پوست ممكن است با خطر انتقال عفونت ها و ویروس های خطرناكی مانند اچ آی وی ، هپاتیت، عفونت های باكتریایی و سیفلیس همراه باشد. دیده شده که این نوع بیماریهای باکتریایی با علائم بالینی مانند تب، دردهای شکمی و آبسه همراه هستند. بهتر است بیماران قلبی قید زیبایی ناشی از پیرسینگ زبان را بزنند چرا که آنتیبیوتیکهایی که برای این نوع عمل تجویز میشود، برای قلب مضر است. برای این منظور میتوانید گاز استریل تمیز را درون سرم نمکی خیس کنید و هر روز دو بار محل سوراخکاری را با آن تمیز کنید.

بیحسی محل کاشت مو و ورم اطراف چشم و پیشانی امری طبیعی است که معمولا چند روز طول میکشد. در پيرسينگ چشم، قطعهاي از جواهر يا كريستال روي كره چشم با روشي دقيق اما پرمخاطره نصب ميشود. در پیرسینگ چشم هم كه هنوز طرفداران زیادی پیدا نكرده است، جراح، نگینی را با روشی دقیق اما پر خطر، روی كره چشم در زیر ملتحمه (خارجی ترین لایه چشم) نصب می كند. از این اکسسوری جذاب در پیرسینگ گوش بیش تر استفاده می شود و ساختار ان شبیه گوشواره اویز دار است.

دیدگاهتان را بنویسید