پستانداران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

سیاستمدارانی که در کره شمالی مورد غضب رهبر این کشور قرار میگیرند خیلی زود ناپدید میشوند. نوشیدنی های الکلی در کره بسیار رایج است به طوری که گفته شده حتی قیمت آن ها از آب آشامیدنی هم ارزان تر است. جمعیت کرهٔ شمالی بیش از ۲۵٫۷ میلیون نفر و زبان رسمی آن کرهای است. در این جنگ ۵ میلیون نفر نظامی و غیرنظامی جان خود را از دست دادند. حکومت کیم ایل سونگ (۱۹۴۸ تا ۱۹۹۴) کشور را به کشوری منزوی تبدیل کرد که این انزوا پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ تشدید شد. در روز ۲۸ ژوئن، سئول به دست نیروهای کره شمالی، سقوط کرد. این ایدئولوژی را کیم ایل-سونگ، نخستین رئیسجمهور کرهٔ شمالی پایهریزی کرد و او پس از مرگش، رئیسجمهور ابدی کرهٔ شمالی اعلام شد. نخستین مهرهداران تمام خشکیزی، آبپردهداران بودند. در تمام این مدت، تلفات سنگینی به متحدین وارد میشد تا اینکه نیروهای تازهنفس وارد جنگ شدند. این کشور از جنوب با کره جنوبی از شمال با جمهوری خلق چین و در زاویه شمال شرقی مرز کوچکی با روسیه دارد.

قوه مقننه کرهشمالی از یک مجلس قانونگذاری به نام مجلس عالی خلق با ۶۸۷ عضو (برای ۵ سال) تشکیل شده که اعضای آن در انتخابات عمومی تعیین میشوند. دوغ به دلیل مزایایی که برای سلامتی دارد، یک نوشیدنی نیرو بخش است. در این میان، ژنرال داگلاس مکآرتور از فرماندهی متحد برکنار شد و ارتشبد متیو ریجوی جانشین وی شد (دلیل این عمل، طرح مک آرتور برای بمباران اتمی مرز چین با کره شمالی به خاطر جلوگیری از ورود سیل سربازان چینی بود). سئول که نزد مردم به «معجزه در کنار رود هان» خوانده میشود، یکی از کلانشهرهای اقتصاد جهان است. یک اونس پنیر چدار 20 درصد از این نیاز روزانه را تامین می کند. ماست ارگانیک: یک محصول لبنی فوق العاده از شیر دام هایی است که با محصولات ارگانیک تغذیه شده اند. علاوه بر خود کپک ها، گروهی از آن ها هنگام رشد، توانایی تولید توکسین(سم)هایی را نیز دارند که تحت عنوان مایکوتوکسین شناسایی می شوند. این پنیر به لحاظ طعم بسیار عالی است و کاملا گیاهی تولید میشود. ماست موسیر یکی از پیش غذاهای بسیار خوشمزه در کنار غذاهای سنتی ایرانی می باشد که طعم و مزه آن را همه ما دوست داریم. جوچه در سال ۱۹۷۲ در قانون اساسی جدید کره شمالی، ایدئولوژی رسمی دولتی اعلام شد و هرگونه اشارهای به واژههای خارجی مارکسیسم-لنینیسم و کمونیسم از قانون اساسی کره شمالی حذف شد اما همچنان نشان کمونیستی داس و چکش در کنار قلموی مرکب (یا همان قلم خوشنویسی در شرق دور) بر روی تسلیحات نظامی یا آثار جوچه مانند یادبود تأسیس حزب کارگری در پیونگیانگ به عنوان کمونیسم وطنی حفظ شدهاست.

کره شمالی دارای حکومت کمونیستی به رهبری کیم ایل-سونگ شد که پس از مرگ او پسرش کیم جونگ-ایل رهبری کره را به عهده گرفت و پس از مرگ پسرش، هماکنون کوچکترین نوهاش رهبری این کشور را بر عهده دارد. این کشور، از زمان حکومت کیم جونگ-ایل، به جنگافزارهای هستهای و موشکهای بالستیک و قارهپیما دست یافتهاست که این موضوع موجب تنش سیاسی با کشورهای غربی بهخصوص آمریکا شدهاست. در نتیجه، این محتویات می تواند سطح اضطراب و حالت تنش را تنظیم کند. کره شمالی بارها به علت حضور سربازان آمریکایی در کشور کره جنوبی، پیشنهاد برای مذاکرات اتحاد دو کره را رد کردهاست. با شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم قسمت شمالی به تصرف اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و قسمت جنوبی به تصرف آمریکا درآمد. بعضی از محصولات، در زبان کرهای، وامواژههایی از زبان انگلیسی هستند که البته به خط هانگول نوشته میشوند مثل 주스 (جوسئو) از juice یا 컴퓨터(کئومپیوتئو) از computer. دوغهای تجاری و صنعتی معمولا دارای نمک هستند و این نمک برای کسانی که دچار فشارخون بالا یا نارسایی کلیوی یا نارسایی قلبی هستند ، مضر است . طبق مطالعات و آزمایشات ، وجود آلاینده ها بر روی بافت های بدن و سیستم تنفسی و از همه مهمتر سیستم قلبی عروقی می تواند عامل اصلی در انواع بیماری های قلبی و تنفسی باشد.

دو نوع غذای اصلی در کره کیم چی و رامن می باشد. پس از مرگ کیم ایل-سونگ پسرش کیم جونگ-ایل رهبری کشور را عهدهدار شد و از سال ۲۰۱۲ در پی مرگ کیم جونگ-ایل، رهبری این کشور در اختیار کیم جونگ-اون پسرش است. کره شمالی در سال ۱۹۴۵ مستقل شده و روز ملی آن ۹ سپتامبر، روز تأسیس حکومت در سال ۱۹۴۸ است. در روز ۱۵ سپتامبر ۱۹۵۰ نیروهای آمریکایی در اینچئون واقع در ساحل غربی کره جنوبی پیاده شده و طی حملهای برقآسا شهر سئول را اشغال کردند. این ماده تاثیر فراوانی بر سوخت و ساز بدن داشته و در شکل گیری ماهیچه ها موثر است. افرادی که عادت به خوردن ماست موسیر دارند موهایشان دیرتر سفید شده و کمتر به عارضه ریزش مو مبتلا میشوند.از آن جا که حاوی مقدار فراوانی سولفور است به شفافیت پوست کمک خوبی میکند. ماست لبها را مرطوب نگه میدارد و از خشکی پوست بدن جلوگیری میکند. طبع دوغ سرد و مرطوب است. طبع ماست چکیده: طبع ماست چکیده در طب سنتی سرد بوده، ولی دارای رطوبت یا به اصطلاح تری کمتری است. در همین ایام آیین بودایی رواج یافت. از جمعیت این کشور حدود ۶۴ درصد بیدین، ۱۶ درصد پیرو شامونیسم کرهای، ۱۳ درصد چئوندویباور، و ۴٫۵ درصد پیرو آیین بودایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید