معرفی سنگ های قیمتی ایران

ورقهای شکل از این سنگ برای فروش ایجاد میکنند که زیبایی کم نظیری دارد. به طور مثال اگر وزن الماس5 قیراط باشد(هر پنج قیراط معادل 1گرم می باشد) ابعاد الماس دقیقا 11 میلیمتر می شود و این نسبت برای هرگونه الماس طبیعی و بهسازی شده یکسان می باشد زیرا قانونی در مورد گوهر سنگ های طبیعی وجود دارد که آنها را از دیگر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی متمایز می نماید. در تمامی سنگ های جواهری و گوهر سنگ ها علی الخصوص الماس چگالی مخصوص و خاصی در رابطه با وزن و ابعاد گوهر سنگ وجود دارد. هر از گاهی برای ضدعفونی ، سنگ پای شخصی خود را به مدت چند ساعت در سرکه انگور یا بتادین نگهداری کنید تا قارچها و میکروبهای موجود از بین بروند.

سنگ را نیز خشک کنید و در جای مناسبی قرار دهید. با توجه به ارزش مطالعهی علمی بالای این گروه، میزان تقاضا و در نتیجه بهای پرداختی بابت آنها نیز بیشتر است. چراکه ارزش علمی نمونههای کمیاب شهاب سنگها بسیار بالاتر از ارزش کلکسیونی آنها است. سایز متناسب الماس در زیبایی دستان شما و همچنین بهتر جلوه دادن خود الماس بسیار موثر می باشد. یک الماس گرانبها که با مهارت برش خورده باشد بزرگتر به نظر خواهد رسید. بسیاری از افراد در سراسر جهان، به دنبال شهاب سنگی هستند که در روز تولد آنها به زمین افتاده باشد! همچنین اگر به دنبال ماجراجویی یافتن شهاب سنگ هستید و قصد آغاز شکار شخانهها را دارید، توصیهی ما این است که به مقالهی چگونگی پیدا کردن شهاب سنگ توجه ویژهای داشته باشید.

یکی از زجرآورترین دردها ، درد سنگ کلیه است به طوری که درد معادل زایمان و در برخی موارد شدیدتر از درد زایمان است . ممکن است در یک طرف کمر یا شکم درد داشته باشید. احساس درد در پهلوها یکی از عوارض شایع عفونت کلیه است. در میان شهابهای آهنی، اکتاهیدریتها که دارای ساختار ویدمن اشتاتن هستند و هگزاهیدریتها که خطوط نویمان را درون خود دارند، ممکن است برای خریداران و کلکسیونرها جلب توجه بیشتری کنند.

بسیاری از کسانی که اکنون کسب و کارشان جهانی و بسیار موفق است از همین شیوه استفاده کردهاند. این دانه ها از نظر وزن و شکل بسیار یکدست می باشند. واژه قیراط (carat)، از کلمه کاروب (carob)، که دانه های گیاهی است و در گذشته برای وزنه از آن استفاده می کردند، گرفته شده است. مانند خوردن دانه های بیشتر و عدم مصرف الکل. این مورد تا حدود زیادی برای الماس نیز صدق میکند؛ با این تفاوت که کمیاب بودن الماس، کاربرد پذیری بالای آن و همچنین تقاضای بازار مصرف موجب میشود تا تعیین قیمت و داد و ستد الماسها راحت تر باشد.

البته باید توجه داشته باشید که قیمت پلاتین نسبت به طلا نوسان بیشتری دارد. البته بايد اين را در نظر گرفت كه ابتدا يشم به دليل سختي بالا به عنوان سلاح و ابزار چكش كاري مورد استفاده قرار مي گرفت. تراش دادن سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با ابزار و وسایل مخصوص برای استفاده در زیور الات ،ظروف زینتی و اشیاء تزئینی متفاوت دیگر یکی از رشته های صنایع دستی است. قیمت پالاسیتها از ۱۵-۲۰ دلار به ازای هر گرم شروع شده و در برخی موارد تا ۴۰-۵۰ دلار نیز معامله میشود. حتی تصور داشتن یک نمونهی کوچک چند گرمی از چنین سنگ با ارزش نیز بسیار وسوسه برانگیز خواهد بود.

انواع بسیار خاص شهاب سنگهای آکندریت که با نامهایی چون شهاب سنگ مریخی (با منشأ مریخ) و شهاب سنگ ماه (با منشأ ماه) شناخته میشوند، دارای قیمتهایی به معنای واقعی کلمه “نجومی” هستند. توجه داشته باشید که محبوب ترین و یکی از زیباترین برش های الماس تراش برلیان می باشد. در برش های گرد یا برلیان 85 درصد از بدنه الماس تراش می خورد تا بتوان زیبایی منحصر بفردی را به الماس بخشید. به همین دلیل، این مزیت میتواند یک انتخاب عالی برای کسانی با بودجه کم باشد که میخواهند نامزد یا همسرش یک برلیان درشت در انگشت داشته باشد.

این معدن از سال ۱۹۷۱ یکی از قدیمی ترین معادن الماس در دنیا است که در منطقه بوتسوانا قرار گرفته است و عمقی در حدود ۲۵۰ متر دارد که پیش بینی می شود تا ۴۵۰ متر تا سال ۲۰۲۶ برسد. این منطقه توسط شرکت الماس روسی به نام Alrosa اداره می شود. آلماندین همچنین با نام های (Rhodolite) یا (Pyrope) نیز شناخته می شود. بنابراین هرچه شهاب سنگ بیشتر جلب توجه کند، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. برای انتخاب انگشتر جواهری الماس باید این مساله مهم را در نظر داشت که چه سایز و ابعادی برای انگشت شما مناسب می باشد.

نوع دیگر شهاب سنگهای سنگی که به آنها غیرکندریت یا آکندریت گفته میشود، کمیابتر از کندریتها هستند و بنابراین جزء شهاب سنگهای قیمتی محسوب میشوند. شهاب سنگها مانند دیگر سنگهای قیمتی و کلکسیونی، با وزن سنجیده میشوند. همانند اکثر اشیاء با ارزش و کلکسیونی، قیمت شهاب سنگ نیز توسط عوامل مختلفی تعیین میشود. مهمترین عامل تعیین کننده در قیمت این شهاب سنگها منشأ آنها است. همانطور که پیشتر گفتیم، قیمت شهاب سنگ را عوامل مختلفی تعیین میکند. توپاز معروف Ostro از نام فامیلی Ostros خانواده ای که مالک آن بودند گرفته شده است. مقدار انرژی تولید شده توسط نیروگاه های هسته ای قابل مقایسه با نیروگاه های آبی یا گازی نیست.

گونه مرغوب و با کیفیت آن به رنگ سرخ یا آلبالوئی هست و مانند نگین های قیمتی در زینت بکار میرود گونه ای از آن که در یمن به استخراج می شود و سرخ رنگ هست معروف به عقیق یمنی یا یمانی هست و با این نام شهرت دارد که بیشتر این نگین تبدیل به انواع سنگ انگشتر میشود و واحدش عقیقه هست. بافت پگماتیتی. گونهای از بافت آشکاربلورین است که اندازهی بلورهای آن بزرگتر از 5 سانتیمتر و حتی چند متر است.4.

یک فرم مختصر از تراش پله ای، تراش زمرد (امرالد) است که برای حذف آسیب زدن به گوشه های شکننده سنگ جواهر، طراحی شده است. به عنوان مثال شهابسنگ ۱۲٫۴ کیلوگرمی کندریتی نوع H6 که در ۹ اکتبر ۱۹۹۲ بر روی یک اتوموبیل شورلت ملیبو سقوط کرد، با قیمت ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار به ازای هر گرم معامله میشود. فیروزه بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می؟ مرکز مشاوره بازرگانی ایران در جهت کمک به صادر کنندگان سنگهای قیمتی ( فیروزه – عقیق و الماس و.. این معدن شامل Udachnaya Pipe، Zarnitsa Pipe و Verkhne-Munskoe است که برآورد شده است از سال ۲۰۱۸، ۱۶۴.۴۶ میلیون قیراط الماس تولید کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید