مزایای ماست – مجله سیبیتا

از دیگر ویژگیهای مطلوب این پیش غذا، سازگاری آن با اکثر غذاها و خوراکیهاست؛ یعنی بیشتر غذاها را میتوانید با ماست موسیر و بدون ترس از مشکلات گوارشی میل نمایید. جالب است بدانید که ماست می تواند حتی برای سلامت دهان و دندان نیز بسیار موثر باشد ، ماست کم چرب برای جلوگیری از مشکلات لثه بسیار مفید است. یک مطالعه سال 2016 نشان داد که نوجوانانی که دارای آکنه هستند مقادیر بیشتری شیر کم چرب یا یا با چربی متوسط می نوشند. طرز تهیه ماست کشدار با ماست میش است. این نوع ماست قند کمتری نسبت به دیگر ماستها دارد اما در بعضی مواد به دلیل مصرف ذرت و نشاسته در مواد تشکیل دهنده آن برای ایجاد قوام، بهتر است که ورزشکاران از این ماستها میل کنند. قیمت ماست موسیر رزسا با قیمت ماست ساده چندان تفاوتی ندارد و از ماست تازه و موسیر مرغوب با روش تولید استاندارد تهیه شده و بوی تند، تیز و آزار دهنده نیز ندارد.

در این روش شیر گرم را به تدریج خنک میکنند که طی این زمان گویچههای چربی همراه مقداری از پروتئینهای مفید روی سطح شیر بسته میشود که به آن سرشیر گویند و اغلب به روش سنتی تهیه میشود و بسیار لذیذتر از خامههای صنعتی است، به خصوص آن که با مرباهایی چون آلبالو، هویج، به یا گل سرخ میل شود، ولی احتمال آلوده بودن این محصول محلی به انواع میکروبهای بیماریزا همچون سل و تب مالت زیاد است. بهترین روش نگهداری ماست موسیر برای مدت طولانی، قرار دادن آن در یخچال در دمای 5 تا 7 درجه سانتیگراد و در ظروف سفالی، شیشهای یا پلاستیکی استاندارد است؛ چرا که در این صورت طعم و کیفیت آن حفظ خواهد شد. ترکیب ماست چکیده با موسیر یکی از بهترین و خوش طعم ترین طعم های ماست است که می توانید امتحان کنید. ماست چکیده سردی کمتری نسبت به ماست معمولی دارد. در روایت است که اگر کسی از مصرف ماست اذیت می شود مثلا یبوست دارد (زیرا ماست قابض است) یا اگر کسی سردی مزاج یا تکرر ادرار دارد ماست را با زنیان مصرف کند.

مذاکرات ترک مخاصمه ادامه یافت و سرانجام در ۲۷ ژوئیه ۱۹۵۳ پیمان آتشبس جنگ کره امضاء شد. بعد از آن موسیرها را با ماست خوب مخلوط کنید و نمک و مقداری فلفل سیاه به آن اضافه کنید و در یخچال بگذارید(حداقل یک روز) بعد می توانید آنرا مصرف کنید.اگر از ماست کیسه استفاده کنید چون ماست سفت تر می شود ماست موسیر شما بهتر خواهد شد. ماست کیسه ای و یا همان ماست چکیده از خوشمزه ترین انواع ماست است که معمولا مادر های ایرانی آن را در خانه تهیه می کنند. پس مهمترین تفاوت میان ماست چکیده و ماست معمولی، میزان آب موجود در آنها است. فروشگاه اینترنتی رزسا با حذف واسطهها در صدد است انواع لبنیات مانند ماست چکیده را با مناسبترین قیمت به دست شما عزیران برساند. ماست اثرات بد آنتي بيوتيكي را بر باكتريهاي مفيد روده، به حداقل ميرساند. بر خلاف چای که بعد از خوردن غذا، نوشیدن آن مضر است و جذب آهن را مختل می کند، نوشیدن دوغ بعد از غذا توصیه می شود. بعد از ماست، مصرف شیر با احتیاط فراوان و جوشاندن ۵ دقیقهای توصیه میشود؛ به این ترتیب که باید مقداری آب به شیر اضافه کنید و ۵ دقیقه روی حرارت، آن را هم بزنید تا هم آب آن تبخیر شود، هم شیر تاحدی سالمسازی شود.

و هم چنین از خواص گندزدایی آن برای دفع انگلها همراه غذا استفاده میشود. اگر از دسته افرادی هستید که به دلیل سردی ماست از آن استفاده نمیکنید، این محصول جایگزین بسیار مناسبی برای شماست. زیرا در تهیه ماست موسیر از قسمت پیازی این گیاه استفاده میشود که طبع بسیار گرمی داشته و برای برطرف کردن سردی ماست، بهترین گزینه است. طبع ماست با سیر: طبع سیر نیز بسیار گرم و خشک است و طبیعتا اضافه کردن مقداری سیر به ماست، سردی ماست را گرفته و آن را متعادل می کند. برای برخی از افراد خرید ماست موسیر نسبت به خرید ماست، در اولویت میباشد. بحرالرومی میرویند و حتی برخی از گونههای موسیر را در باغ به عنوان گل زینتی نیز میکارند. برای مثال اگر یک لیوان ماست استفاده میشود، دو لیوان آب باید به آن اضافه کرد. قیمت ماست موسیر به کیفیت،نوع ماست و میزان موسیر استفاده شده در آن بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید