مراحل کاشت مو؛ قدم به قدم با مراحل کاشت موی طبیعی – لیلیمگ

در این نوع پیرسینگ، یک جفت سوراخ در پیچه ایجاد میشود و یک میلهی تزئینی و بلند از آن عبور داده میشود. کلینیکی که انتخاب می کنید : از آن جایی که هر کلینیک، تعرفه های خاص خود را دارد، هزینه کاشت مو در دو کلینیک به یک اندازه نخواهد بود. ولی تنها جایی که تقریبا منطقه امنی محسوب میشود، همان محل قدیمی و سنتی یعنی نرمه گوش است. پیرسینگ ناف به تقلید از اقوام افریقایی در بین زنان اروپا رواج پیدا کرد و سال ها بعد به کشورهای آسیایی و ایران هم رسید و در نظر برخی افراد یکی از نشانه های جذابیت و زیبایی محسوب میشود .

بسیاری از کسانی که پیرسینگ انجام می دهند، فقط به دنبال پیروی از مد و زیبایی هستند. علاوه بر تمام عوارض پیرسینگ که در این جا فقط به بخشی از آن ها اشاره شد، احتمال باقی ماندن جای زخم ها هم وجود دارد. طبیعی است که انجام جراحیهای محدود زیبایی توسط پزشکان و جراحان عمومی انجام شود اما حالا تعداد زیادی از آرایشگاههای زنانه و مردانه و در مواقعی هم داروخانهها که نه پزشک با تجربه دارند و نه متخصص زیبایی هستند به راحتی کار نصب این پیرسینگ ها را انجام میدهند. برخی از آن ها هم مرزهای مشتری مداری را جا به جا کردهاند و اگر بخواهید با یک در خواست تلفنی ناقابل این کار را در منزلتان هم انجام میدهند.اما چیزی که این میان کمتر به آن اهمیتی داده می شود توجه به مسائل بهداشتی این عمل به اصطلاح زیبایی است.گشتی در کلینیکهای درمان عفونتهای پوستی خیلی زود عواقب این سهلانگاری را به رختان میکشد.

در کشور ما پزشکان عمومی یا متخصصان زیبایی کار نصب پیرسینگ را در مطب و به صورت سرپایی انجام میدهند، اما نرخشان چندان هم سرپایی نیست، با تماسی که با یکی از کلینیکهای شمال تهران داشتیم مشخص میشود که قیمت پیرسینگ هر ناحیه از بدن متفاوت است اما سوراخ کردن غضروف گوش و بینی حدود 150 الی 200 هزار تومان برایتان آب میخورد. درمان با این سلولها در آینده میتواند امکان رشد مجدد و بی نهایت مو را به ارمغان بیاورد. همچنین کلینیک کاشت موی آنیل برای افرادی که امکان پرداخت هزینه به صورت یکجا را ندارند شرایط کاشت مو قسطی را نیز فراهم کرده است تا همه افراد بتوانند از این امکان بهره مند شوند.

اما در کلینیک زیبایی آنیل صرفا جهت راحتی حال مراجعان عزیز و رفاه حال عزیزان شرایطی را فراهم کردهایم تا مشتریانی که امکان پرداخت هزینه کاشت مو به صورت یک جا را ندارند بتوانند از پرداخت کاشت مو قسطی (کاشت مو اقساطی) استفاده کنند. سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود چون در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت .

عفونت اولین عارضه : اولین مشکلی که می تواند بر اثر پیرسینگ ایجاد شود عفونت در اندامی است که این کار روی آن انجام شده است . از طرف دیگر، ممکن است در اثر مالش لباسها یا کمربندها در آن ناحیه التهاب، عفونت و زخم ایجاد شود. دکتر علویان اعتقاد دارد که متقاضیان انجام نصب پیرسینگ بیشتر ریسک ابتلا به بیماری هپاتیت را دارند: «اینکه گفته میشود احتمال ابتلا به ایدز بر اثر تاتو و پیرسینگ کمتر از هپاتیت است، به این دلیل است که در کل میزان ابتلا به هپاتیت در کشور نسبت به میزان ابتلا به ایدز بیشتر است، بنابراین خطر انتقال آن نیز از طریق تاتو و سایر اعمال زیبایی که با خون سر و کار دارند افزایش دارد.

حساسیت و آلرژی: عارضه دیگری که در اثر پریسینگ ممکن است ایجاد شود حساسیت به فلز و طلایی است که در محل سوراخ کاشته میشود این فلز اغلب از نوع طلا یا نیکل بوده و ممکن است برخی افراد به آن حساسیت داشته و باعث بروز التهاب و تورم و خارش و قرمزی در شخص گردد بنابراین اگر سابقه آلرژی و حساسیت دارید قبل از انجام این کار حتما با یک پزشک مشورت کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید . در مردان هم سوراخ کردن نوک سینه عموما رواج داشت و نشانه شجاعت ودلاوری و جنگ آوری انها بود و با این هدف انجام میشد .

در ابتدا پسران جوان ۱۵ تا ۲۰ ساله به این کار علاقمند شدند و از گروههای موسیقی و هنرمندان و سوپرستاره هایی که این کار را انجام می دادند تقلید کردند اما کمی نگذشت که دختران و زنان جوان هم به این سمت کشیده شده و هر کدام بر حسب علاقه اقدام به پیریسنگ قسمت های مختلف بدن نمودند. نحوه سوراخ کردن این اندام ها در اقوام مختلف متفاوت بود و هر قوم با توجه به آداب و رسوم و سنت های خود این کار را انجام می دادند مثلا برخی لبها را به صورت نعلبکی سوراخ می کردند و برخی دیگر کناره بینی و یا تیغه وسط آن را سوراخ کرده و به آن جواهرات آویزان می نمودند .

زخم بافت ها در سوراخ کردن گوش و لب هم متداول است که عوارضی همچون کیست، زخم های بزرگ یا اشک و التهاب با خود به همراه دارد. پیریسینگ ابتدا در دنیای غرب و حدود ۵۰ سال قبل آغاز گردید و برخی گروه های خاص مانند پانک ها در آمریکا و برخی گروههای همجنسباز در بریتانیا ابتدا شروع به این کار کردند تا نشان دهند از سایرین متمایز هستند و طرفداران خود را جذب نمایند که البته در این روند هم تا حدودی موفق بودند .

سوراخ کردن بینی انواع مختلفی داشته و البته طرفداران بیشتری هم دارد برای این کار شخص می تواند قسمت تیغه یا میانی بینی و یا یکی از پره های سمت چپ و راست یا هر دو را سوراخ نماید . بهتر است سوراخ­های ایجاد شده در بینی دو مرتبه در روز (صبح و بعد از ظهر) تا زمان بهبودی کامل نظافت شود. مراحل این عمل به این صورت است که در ابتدا، پزشک جراح پوست سر بیمار را تمیز کرده و پس از تزریق داروهای بی حسی، یکی از تکنیک های دوگانه کاشت شامل روش FIT یا روش FUT یا ترکیبی از این دو روش توسط پزشک برای بیمار انتخاب می شود.

اما واقعا این کار در یک چنین مکان هایی بی خطر است و همانطور که ادعا می کنند بدون درد و خونریزی انجام میشود نکته ای که علاقمندان به سوراخ کردن پوست یا پیرسینگ باید به آن توجه کنند ابزارها و وسایلی است که برای این کار استفاده میشود استفاده از وسایل آلوده می تواند باعث عفونت و برخی بیماری های عفونی دیگر در بدن شخص گردد و مشکلات بسیاری را برایشان بوجود آورد . هر گرافت واحد فولیکولی باید با دقت در نواحی دریافت کننده (نواحی مورد نظر برای کاشت موی طبیعی) کوچکی که پزشک در نواحی طاس یا کم پشت پوست سر ایجاد کرده، قرار داده شوند.

یک روز آرایش طبیعی صورت محبوب است و روزی دیگر، با میکآپهای سنگین و پررنگ مواجه می شویم. تجهیزات مدرن و امکانات مناسب، داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت، پزشکان و متخصصان زبردست، پیگیری مجدد از مراجعه بعد از جراحی کاشت مو از جمله ویژگی­های یک کلینیک خوب به شمار می­رود؛ خوب است بدانید که تمامی این خدمات در کلینیک صدف به همراه اتاق عملهای vip و مجهز انجام می­شود. به همین دلیل است که اغلب افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو را دارند، کشورهایی نظیر ایران و ترکیه را برای این کار انتخاب خواهند کرد که در پاسخ به این استقبال، پزشکان ایرانی خوش درخشیدهاند.

این کار باعث تراکم بیشتر موها شده و نسبت به روش های دیگر 4 برابر تراکم بیشتری دارد .این روش نیاز به جراحی ندارد و بدون برش و هیچگونه دردو خونریزی ایی صورت میگیرد که این روش را منحصر به فرد تر کرده است در این روش جای بخیه و اسکار به هیچ وجع بر سر نمیماند و همین موضوع باعث شده است که ظاهر فرد کاملا طبیعی جلوه کند و بدون هیچ گونه علامتی موهایی طبیعی و بدون تشخیص در فرد ظاهر گردد. شاید با مراجعه به آرایشگاهها یا کلینیک های زیبایی تبلیغات زیادی را در این خصوص ببنید که مدعی می شوند این کار را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت و بدون درد و خونریزی انجام می دهند .

این اعتیاد با این کـه خوشمزه بنظر می رسد اما دانشمندان اعتقاد دارند کـه از اعتیاد بـه مواد مخدر میتواند بدتر باشد. امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو درباره عوارض و مشکلات کاشت ناخن و پیرسینگ اظهار کرد: مشکل اساسی کاشت ناخن این است که میتواند پایه اصلی ناخن فرد را از بین ببرد، در واقع مینای آن را تحت تاثیر قرار می دهد و دیگر ترمیم نمیشود. قیمت پیوند مو تا حدود زیادی بستگی به میزان طاسی سر فرد دارد، از دیگر عوامل موثر در قیمت کاشت موی طبیعی میتوان روش کاشت، میزان تراکم مورد نیاز و تخصص تیم پزشکی نام برد.

این متخصص بیماریهای عفونی می گوید در برخی از مراکز آلوده این عمل میتواند زمینه ابتلا به بیماریهای عفونی خطرناک باشد که فرد تا مدت ها درگیر آن خواهد بود: «بسیار ضروری است افرادی که قصد انجام کارهای زیبایی مانند تاتو و پیرسینگ را دارند باید به ارائه دهندگان این خدمات یادآوری کنند که از وسایل یکبار مصرف و بهداشتی برای آن ها استفاده شود تا میزان ابتلا به بیماری به صفر برسد.

بنابراین پیرسینگ واژن، باید توسط یک حرفه ای انجام شود و از طرفی وسایل مصرفی باید کاملا استریل و تمیز باشند. شاید بتوان گفت، چیزی که مد را می سازد، گرایش گروهی مردم به یک سبک از پوشاک یا آرایش است که در طول زمان تغییر می کند. اما در حالت کلی، در دوره های مختلف زمانی، تقریبا همه مردم جهان دیدگاه ثابتی نسبت به زشتی و زیبایی دارند. وقتی نوعی لباس، مدل مو یا سبک آرایش مد می شود، بیشتر مردم آن جامعه آن را زیبا انگاشته و پیروی می کنند. این در حالی است که بیشتر افرادی که پیرسینگ می کنند، معمولا به دلایل مختلف از جمله هزینه آن، از فلزات بدلی استفاده می کنند و به ندرت سراغ طلا یا جواهراتی مانند الماس می روند، این امر حتی در مورد گوشواره هم صادق است.

دیدگاهتان را بنویسید