ماهی آنجل آلبینو آب شیرین – نسیم یاس

می توانید در صورت تشخیص و نیاز مقداری از آب را با آب مناسب و آماده تعویض نمائید. نگهداری: برای نگهداری این ماهیان به مخزنی بزرگ نیاز دارید بهتر است فریب هیکل کوچک انها را در هنگام خرید نخورید، یک اسکار بالغ وزن بیش از ۱۶۰۰ گرم و در هنگام جوانی می تواند بیش از ۲/۵ سانتیمتر در ماه رشد داشته باشد. طول اسکارها در طبیعت تا 45 سانتیمتر هم میرسد ولی در آکواریوم معمولا از 30 سانتیمتر بزرگتر نمی شود.

ماهیان اسکار در فضای آکواریوم می تواند تا ۴۰ یا ۴۵ سانتیمتر درازا داشته باشد. آکواریومی که مناسب برای انها باشد , آکواریومی بزرگ با فضای باز برای شنای ماهی و تزئینات صخره ای و کنده های درخت و آبی کمی اسیدی با تهویه دائم آب است . در مواقعی که شرایط آکواریوم تخمها وضعیت خوبی ندارد بسیار عمل مفیدی است که نتیجه باروری و باز شدن تخمها را بالا می برد.

این ماهی ها اکثرا در شمال غربی جزایر هاوایی زندگی می کنند و به علت ممنوعیت ماهی گیری تجاری این منطقه، این ماهی بسیار گران قیمت می باشد. نکته بسیار جالب در این ماهی ها این است که با دکوراسیون آکواریوم مشکل دارد و اگر از دکور آکواریوم خوششان نیاید و یا خیلی شلوغ باشد , ان را به هم میریزند و گاه دیده شده حتی قطعات پلاستیکی گیاهان را از آکواریوم به بیرون می اندازند . اما احتمال دارد بسیار ناامید و سرخورده شوید وقتی که عاقبت هیچ اتفاقی رخ ندهد، زیرا وجود یا عدم وجود لکه ها بر باله پشتی چندان قابل اعتماد نیست، برخی از نرها دارای این لکه ها هستند و برخی دیگر نیستند و همین امر در مورد ماده ها نیز صادق است.

ماهی ماده با لرزشهای مخصوصی به سطح سنگ نزدیک می شود و تخم ریزی را شروع می کند و بصورت یک خط ردیفی از اول تا انتهای سنگ تخمها را بر روی آن می چیند و چون چسبنده هستند تخمها به سنگ چسبیده می شوند. موقع تخم گذاری بهتر است از یک تکه کاشی تمیز و براق یا یک تکه سنگ مرمر صاف استفاده شود که در کف آکواریوم قرار بدهید تا ماهی تخم ها رو روی ان بگذارد . 4. برخی افراد دور ماهی کاغذ آلومینیومی می پیچند یا کف سینی فر را با این کاغذ می پوشانند اما بهتر است کف سینی را با سبزی هایی نظیر هویج، کرفس و پیاز و فل فل دلمه ای بپوشانید.

تماشای بدنهای رنگارنگ که به زیبایی در آب شنا میکنند و حبابهای آرامی که به آهستگی روی سطح میروند، میتواند سبب شود تا بسیاری از افراد در خانه خود آکواریوم هایی مملو از ماهیها داشته باشند. از طرفی ماهی هایی هستند با هوش خیلی بالا . ممکن است بازار خیلی خوبی داشته باشید و یا اصلا نتوانید ماهی های خود را به فروش برسانید. بازار اصلی گوشت خاویاری که در ایران تولید می شود بازار داخلی است.

اما غذای اصلی انها قطعات درشت گوشت و دل گاو و میگو و حتا گوشت صدف است . مشکل اخیراز جمله عوامل اصلی مرگ اسکارها قبل از ده سالگی است (حتی اگر از ماهی بهخوبی مراقبت کرده باشید). اگر یک جفت اسکار جوان و سرحال که تازه همدیگر را انتخاب کرده اند و با هم جفت شده اند را با یکدیگر در یک آکواریم نگهداری کنید. اگر حس کردید ماهی بوی آمونیاک میدهد از مصرف آن خودداری کنید به خاطر اینکه تازه نیست.ماهی آزاد: یک ماهی چرب و روغنی هست یا نه؟

هیچوقت انجلهایتان را به کرم منجمد عادت ندهید چون دیر یا زود بعلت مشکلات داخلی تلف خواهندشد کرم منجمد آنهم تازه تازه برای تقویت ماهی خوب است ودرمواردیکه ماهی کم اشتهامیشود. خیلی زود شاهد تخم ریزی آنها خواهید بود. بعضی اوقات اشخاص تعداد زیادی ماهی رودخانه را در آکواریم می ریزند و آنها تعدادی را می خورند و بقیه را می کشند و رها می کنند. سپس با در اختیار گذاشتن ماهیهای رودخانه ای برای اسکارها آن ویتامینها و املاح مفید را به ماهیهای اسکار مولد انتقال دهید. ۲- می توانید به ماهیهای رودخانه ایی غذاهای مقوی و انواع ویتامینها و املاح مورد نیاز را بدهید.

آنهایی که به مولدین اسکار فقط ماهی رودخانه می دهند، باید نکات را مورد توجه قرار دهند. بعد از چند ساعت ماهی های مرده رودخانه ای در آکواریم اوضاع خرابی را بوجود می آورند. حدود دو ساعت این حرکات زیبا و موزون همراه تخم ریزی ادامه خواهد داشت. تخم ها به اندازه ای کوچک می باشند که با چشم به سختی دیده می شوند. در طبیعتآنها به طور طبیعی بیشتر از حشرات و سخت پوستان استفاده می نمایند اما ازآنجا که اینها ماهیان فرصت طلبی بودند غذایی را که می تواند توسط آنهامصرف گردد (در حد اندازه دهانی آنها باشد) می بلعند.

تغذیه در تخم ریزی برای مراحل بعدی آنها نقش مهم و سرنوشت سازی دارد. تخم ها بعد از ۳ تا ۴ روز شکفته میشوند و نوزادان تا مدت ۲ روز بی حرکت باقی میمانند و بعد از اون از کیسه زرده تغذیه میکنند . وگرنه ماهی ها خودشان اقدام به تمیز کردن سطح سنگها یا حفر گودال در ماسه میکنند و سپس شروع به تخم گذاری میکنند . همینطور , این ماهی ها وقتی که میترسند رنگشان عوض شده و به پهلو روی ماسه ها دراز میکشند , این حالت در زمانی اتفاق می افتد که قصد گرفتن انها را با تور دارید !

از این رو خریدارانی که قصد تهیه عمده ماهی اوزون برون داشته برای تهیه آن به شرکت های تخصصی تولید کننده مراجعه کرده و بهترین ها را خریداری می کنند. حالا میتوانید این ماهیهای خوشمزه و طلایی رنگ را با مقداری لیمو و جعفری تزپین کرده و با برنج سفید یا شوید پلو سرو کنید. هجوم و حمله قارچها به تخمها باعث فساد آنها می شود داروی متیلن آبی علاوه بر جلوگیری از هجوم و حمله قارچها رشد باکتریهای مضر را هم کنترل و بحالت ثابت و فیکسه نگه می دارد و آسیبی به تخمها وارد نمی شود. روزانه یکبار کاملاً آنها را خوب سیر کنید و غذاهای اضافی را از آب خارج نمایید و مقداری از آب را تعویض کنید.

در چنین مواردی اگر نزاع باعث زخمی شدن یکی از آنها گردد، بایستی بلافاصله ماهی صدمه دیده را در آکواریوم دیگری نگهداشت و پس از بهبود، مجددا آن را وارد آکواریوم تکثیر نمود و یا از ماهی دیگری استفاده کرد. آنها مي توانند در PH بين 2/7 ـ 5/6 زندگي نمايند اما جهت تكثير آنها به آب باPH 6/8ـ 5/6 (كمي اسيدي) نيازمندند. در این بیماری به علتانباشته شدن بیش از حد چربی در کبد رنگ آنرا از حالت طبیعی خارج کرده وکبد روشنتر میگردد. زغال را در منقل آماده کرده و سعی کنید آن را به صورت یکنواخت پهن کنید که همهی قسمتهای ماهی به یک اندازه سرخ شوند.

در یک ظرف می ریزیم و کمی سرخ می کنیم.درب ظرف را می بندیم. چنانچه غذای زنده در اختیار نداشتید می توانید دل گاو یا گوسفند را تمیز کنید و به اسکارها بدهید. خوشبختانه در بافت دل (قلب) چربی در حد مناسب جهت تغذیه ماهیوجود دارد. ۷. ماهی قزل آلا شکم پر را به همراه برنج و یا به تنهایی در کنار سالاد سبزیجات سرو نمایید. ماهی سیکلید گورخری میتونه در کنترل تجاوزکاری اسکار نقش مهمی رو ایفا کنه و خوبه این دو ماهی در کنار هم نگهداری شوند تا از حالت تهاجمی و کنجکاوی اسکارها کم شود . نکته: تجزیه و تحلیل در سال 2012 از 16 مطالعه کنترل شده نشان داد که مصرف 0.45-4.5 گرم اسیدهای چرب امگا 3 در روز منجر به پیشرفت های قابل توجهی در عملکرد شریانی می شود.

سپس به آب تخمها داروی متیلن آبی بمقدار ۱/۰% اضافه می کنیم. آب ظرفی که تخم ها برای تخم گشایی به آن منتقل شده ادن باید از همان مخزنی که والدین در آن تخم ریزی نموده اند تامین شده باشد و محلول غلیظی از بلودومتیلن به آن افزوده گردد تا رنگش به آبی تیره تغییر کند. اطلاعات بیشتر در مورد ماهی دانیو با کلیک بر روی لینک آبی. در این شرایط هیچ ماهی ای نمیتواند به لانه انها نزدیک شود و پدر و مادر به شدت از تخم ها مراقبت میکنند . گاهی اوقات از سیستم پنهان سازی غذا استفاده میکنند و طعمه ها را در جایی مخفی میکنند و سر فرصت انها رو میخورند .

دیدگاهتان را بنویسید