قرص ژلوفن چه کاربردها و چه عوارضی دارد؟

به بیماران هر سه گروه یک ساعت قبل از درمان دو عدد کپسول به عنوان پروفیلاکسی داده شد که این کپسولها بسته به گروهی که بیمار در آن قرار گرفته بود شامل: دارونما (کپسول خالی) یا ادویل 200 میلیگرم (Wyeth‚Canada‚Montreal) یا ژلوفن 200 میلیگرم (زهراوی، تبریز، ایران) بود. اسپری های تاخیری با ایجاد بی حسی شدید میتوانند باعث بر هم خوردن رابطه و لذت نبردن خیلی از آقایان شود، بنابراین استفاده از ژل های تاخیری جایگزین بسیار مناسبی خواهد بود. وجود گلیسین در ژلاتین می تواند سبب تعادل هورمون های بدن شده و می تواند آرامتان کند و اضطراب را درمان نماید. ژلوفن میزان ترشح پروستاگلاندین را در بدن تغییر می دهد. درد ناشی از درمان کانال ریشه دندان میتواند در حین یا بعد از درمان رخ دهد.(6و5) از عوامل درد پس از درمان کانال ریشه، میتوان به فاکتورهای وابسته به درمان، وابسته به میزبان، فاکتورهای سیستمیک، وجود محرکهایی در کانال ریشه و وضعیت بافت پری آپیکال اشاره کرد.(7و6) برخی دیگر از محققین عواملی از جمله میزان پرکردگی کانال، اکلوژن یا سیل تاجی را با درد پس از درمان مرتبط دانسته اند.(9و8) با این وجود درد پیش از درمان تنها عامل پیشبینیکننده اثبات شده درد پس از درمان کانال ریشه میباشد.(10)با توجه به میزان بالاتر آنزیم سیکلواکسیژنار-2 در پالپ ملتهب نسبت به پالپ سالم،(11) داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) به عنوان داروی ضددرد مکمل برای بیماران دچار درد دندانی تجویز میگردد.(13و12) با این حال مشکلات گوارشی ناشی از مهار ترشح پروستاگلاندین محافظتکننده مخاط از جمله عوارض جانبی ذکر شده برای NSAIDهای غیراختصاصی می باشد.(14)ژلوفن (Ibuprofen 400 میلیگرم) از مشتقات پروپیونیک اسید و از این خانواده دارویی میباشد که از آن برای تسکین دردهای ضعیف تا متوسط، التهاب پس از جراحی و دردهای دندانی استفاده میشود.

همچنین اگر در حال مصرف دارو هستید، بهتر است مصرف این گیاه را قطع کنید؛ چرا که ممکن است قابلیت بدن شما در جذب داروها را کاهش دهد. ولی در عین حال می بایست پیش از مصرف یا پس از خرید این محصول بهداشتی موارد احتیاطی را به طور کامل رعایت کنید تا هیچ گونه مشکلی برای شما به وجود نیاید. ژله بریلو را میتوانید داخل ظرف در بسته به مدت ۲ ماه داخل یخچال نگهداری کنید. محصولات ژل با انواع برندهای مختلف با کاربردهای گوناگون برای استفادهی بیماران بدون عمل جراحی انقلابی در زیبایی به پا کرده اند. به طور کلی انواع ژلاتین حاوی اسیدهای آمینه طبیعی ضروری هستند که برای پوست بسیار مفید میباشد. مصرف این دارو برای بیماران درگیر با مشکلات تنفسی توصیه نمیشود و استامینوفن برای این بیماران گزینه مناسب تری میباشد. علاوه بر این، به دلیل نقش این دارو در بروز اختلالات باروری، مصرف آن برای زنانی که قصد بارداری دارند هم مناسب نیست.

درد به عنوان یک احساس ناخوشایند در طول زندگی افراد و به ویژه به همراه اضطراب برای بیمار در درمانهای دندانپزشکی ایجاد میشود و نیاز به توجه مناسب دارد.(2و1) درد و اضطراب مرتبط با استرس میتوانند منجربه مشکلاتی از جمله سنکوپ شوند.(4و3)بنابراین کنترل درد یک وظیفه مهم در روند درمانی می باشد. ژل تنگ کننده ایموشن با فرمولاسیون آبرسانی تهیه و تولید شده همچنین برای خاصیت تنگ کنندگی از عصاره طبیعی میوه انار استفاده شده و به هیچ عنوان عوارض جانبی به همراه ندارد.اما از آنجایی که محیط واژن بسیار حساس است بهتر است ابتدا برای اطمینان ۱۰۰%از عدم حساسیت پوستی مقدار کمی از ژل را روی پوست امتحان کنید و بعد از اطمینان از ژل تنگ کننده استفاده کنید. میزان حجم نمونه بر اساس مطالعات انجام شده قبلی تعیین گردید.(21،20) سایر معیارهای ورود بیماران به مطالعه شامل نداشتن بیماری سیستمیک، نداشتن حساسیت دارویی نسبت به داروهای مورد نظر، عدم بارداری یا شیردهی، عدم مصرف داروی مسکن 12 ساعت قبل از درمان و داشتن توانایی خواندن و نوشتن برای پرکردن رضایتنامه آگاهانه و پرسشنامه، بودند. میزان خطر مصرف ایبوپروفن در بارداری به روشنی مشخص نیست اما به زنان باردار توصیه میشود که از مصرف این دارو خودداری کنند. توجه داشته باشید که لوبریکانت هیچ نقشی در پیشگیری از بارداری ندارد و تنها عملکرد آن مرتبط با لغزنده کردن واژن است.

۳. مصرف ژلاتین به طور منظم برای اختلالات گوارشی از جمله آلرژی غذایی، بیماری سلیاک، بیماری کرون، کولیت (التهاب روده بزرگ)، سندرم روده تحریکپذیر و کمبود اسید معده بسیار درمانی است. طبق گفته محققان، تجویز ژلوفن یا ایبوپروفن تنها در کودکان بالای 3 ماه که بیش از 5 کیلوگرم وزن داشته باشند به منظور کاهش درد، التهاب و کنترل تب مجاز است. نیاز آدمها تا حد زیادی متفاوت است اما اغلب آدمها میتوانند با یک فنجان آب قلم (یا حدودا ۲/۱ تا ۱ قاشق غذاخوری کلاژن هیدرولیز شده) در روز شروع کنند. این می تواند مفید باشد در صورتی که تعداد زیادی از کپسول ها به صورت منظم پر شوند یا اگر محتوای حاوی پودر ریز خرد شده باشد. ژلوفن (GELOFEN) نیز کپسول نرم و سبز رنگ یا قرمز رنگ و حاوی ماده موثره ایبوپروفن است. اما در قرص بروفن همان ماده موثره به صورت جامد و همراه با مواد حجم دهنده عرضه میشود که نیاز دارد در دستگاه گوارش تحت تاثیر ترشحات گوارشی قرار بگیرد تا بصورت قابل جذب در بیاید، به همین دلیل ممکن است کمی دیرتر از ژلوفن شروع به اثر کند.

دیدگاهتان را بنویسید