فوايد فوق العاده سنگ پا براي بدن – ایرنا

در یای آمــو: در شمال کشور موقعیت داشته که از کوه های پامیر سرچشمه گرفته و به جهیل آرال میریزد. بطرف شمال آن تاجکستان، ازبکستان وترکمنستان، بطرف غرب آن ایران، بطرف شمال شرق آن دولت چین، بطرف جنوب وشرق آن پاکستان قرار دارد. آخرین دولت در افغانستان که حدود سیاسـی کشور را با حدود طبعی آن منطبق ساخت دولت ابدالی در قرن هجدهم بود ، ولی در قرن نزدهم به اثر انحطاط دولت درانی( ابدالی) مناطق زیاد کشور از دست رفت و حالت کنونی محاط به خشکه را گرفت.

این کانی تا قبل از سال ۱۷۵۰ در چین ناشناخته بود. در ضمن در مورد این که سنگ کوارتز چیست و در کجا یافت می شود و بهترین نوع سنگ کوارتز توضیح دادیم. در برخی از موارد به دلیل سایش و فشار به کف پا، میخچه و پینه ایجاد میشود که استفاده از سنگ پا میتواند باعث بهبود این وضعیت شود. همچنین در تسکین برخی از انواع سردردها و بسیاری از بیماری های مغزی، سنگ پا بسیار کارآمد است. اگر ميخواهيد پاهاي زيبايي داشته باشيد توصيه ميشود حداقل دو مرتبه در هفته و بهتر است شبهنگام از سنگپا استفاده كنيد تا بعد از سنگ پا كشيدن، پوست پا بتواند استراحت كند.

الماس از همه سنگ های قیمتی محبوب ترین است. بهترین و با کیفیت ترین گونه آن از معدنی از نیشابور به دست میآید و آن را فیروزه بواسحاقی نیز میگویند که امروزه انواع انگشتر آن تولید میشود. قبل ازینکه در مورد تاریخ افغانستان صحبت شود لازم است تا در مورد جغرافیای کشور نیز معــــــلومات مخـــتصر بــــــرای خوانندگان عزیز تقدیم گردد . در یای هلمند: از کوهای وسط کشور، منطقهُ هـــــــــــزارهجات، سرچشمه گرفته آب آن در جهیل سیستان میریزد. آب و هوا( اقلیم ) افغانستان خشک وبری است.

در اوستا این نام به شکل ایریانا ذکر گردیده است. 1ـ آریانا: قدیم ترین نام افغانستان که از دوران اوستا(زیادتر از هزار سال پیش از میلاد مسیح) تا قرن پنجم میلادی ، در طول بیــــش از (1500) سال براین مملکت اطلاق میشد عبارت از آریانابود . مثلا در دوران دولت های یونان وباختری(قرن دوم قبـــــل از میلاد مسیح) ، کوشــــانی(قرن دوم میلادی) ، یفـــــــــتلی (قرن پنجم میــلادی) صـــفاری(قرن نهم میلادی) ، غــــوری( قــرن دوازده وسیزدهُ میــلادی) تیمــوری( قرن پانزده و شانزدهُ میلادی) ، هوتـــکی وابدالی(قرن هجده و نزدهُ میلادی) حدود سیاسی افغانســــتان گاهی در حوضهُ تارم وکاشغر، و زمانی در ماورالنهر، گاهی در ایران و زمانی هم در هندستان کشــــــیده میــــــشد.

در زمــان پایان استعمار انگلیس وتجزیهُ نیم قارهُ هند( 1948 ) به هند ســـــتان و پاکستان، این مناطق که مطابق معاهدهُ دیورند در اختیار انگلیــــس قرار داده شده بود، از طرف دولت استعماری انگلستان بطور سخا وتمـــندانه برای دولت جدیدالتشکیل پاکستان تحفه داده شد. نفوس افغانستان بطور دقیق معلوم نیست. در زراعت بصورت عموم ازکود حیوانی وانسانی کـــــار گرفته میشود، زیرا تولیدات صنایع کود کمیاوی به آن پیمانهُ نیست که احتیاجات زراعت افغانستان را کفایت کند.

در واقع مصرف زیاد پروتئین حیوانی با بار اسیدی آن (۱ میلی اکی والان هیدرژن در هر گرم پروتئین ) سبب افزایش دفع کلسیم می شود. طلسم شرف شمس سبب از بین رفتن ترس و دلهره می باشد. سختی این سنگ بین ۵.۵ تا ۶.۵ موس است. جای تعجب نیست که چرا افغانستان به سرعت در تلاش برای استخراج و توسعه بسیاری از این منابع است. از آب فراوان این در یا تا هنوز در افغانستان استفاده نشده، زیرا بستر دریا ازسطح زمین بسیار پائین قرار داشته و با وسایل معمولی قابل استــــــفاده نیست . بالخصوص در زمان تحریر این سطور، که بیش از پنج ملیون افغان در سراسر جهان آواره و پراگنده میباشد و همچنان حاکمیت سرتاسری حکومت مرکزی در کشور موجود نیست ، سرشماری دقیق در افغانستان از امکان بدور است.

جنوبی، غربی وشمالی کشور تابستان گرم وزمستان ملایم دارد ، امـــا در مناطق مرکزی وشمال شرقی تابستان ملایم وزمستان طولانی وخیلی سرد میباشد. با وجود آن هم درجه ُ حرارت در تابستان و زمستان متفاوت میباشد. اما استثناهایی نیز در این خصوص وجود دارد. با وجود ظاهر شان، هیچ ربطی به دنیای مواد آلی ندارد اما بیشتر شبیه اثرات کریستال های یخ روی پنجره در پاییز می باشد. امروزه این کانی نزد چینی ها بیشتر شبیه به قمار شده است زیرا دیدن زیر پوسته اکسیداسیون راف جید نتراشیده غیر ممکن است و معمولا تیکه ای از آن را کنده (که به آن پنجره گویند) و یا آن را از وسط دو نصف میکنند تا ریسک خرید پایین بیاید.

افرادی که دچار این بیماری میشوند، معمولا دردی را در پهلوها و کمر احساس میکنند. ابتلا به سیروز کبدی(نوعی بیماری کبدی) و مصرف برخی داروها نیز در ابتدا به سنگ کیسه صفرا نقش دارند. ابتدا سنگ را خیس کنید که کار با آن را آسان می کند. علاوه بر این، افراد مبتلا به سنگ های صفراوی، مشکلات کیسه صفرا، یا مشکلات کلیوی قبل از مصرف گل قاصدک باید با پزشک مشورت کنند.

اورسودوکسی کولیک: در بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا که نمیتوانند عمل جراحی انجام دهند این داروهای خوراکی میتواند به عنوان یک گزینه جایگزین مورد استفاده قرار گیرد. بعد از عمل جراحی کیسه صفرا و بیرون آوردن کیسه صفرا بیماران پس از مدت کوتاهی که از غذاهای کم چربی استفاده کردند می توانند رژیم غذایی خود را تغییر داده و هر نوع غذایی را آزادانه مصرف کنند. بخش عمده ای رژیم غذایی برای کیسه صفرا حول این محور است که از مواد غذایی آماده شده ناسالم اجتناب شود. فهرست این مواد غذایی در بخش “درمان سنگ کلیه چیست؟- تراپی و مدیریت- رژیم غذایی افراد مبتلا به سنگ کلیه” بیان شده است.

بنابر اين استفاده از اين گياه براى درمان سنگ كيسه صفرا سودمند است. از سنگ شکن های کوبیت می توان به عنوان سنگ شکن اولیه ، ثانویه و سوم استفاده کرد. در سال 1825 واژه ماگما و مفهوم منحصر به فرد ماگمای اولیه توسط اسکراپ عنوان شد. پس از آنکه در ۱۳۰۹ش/۱۹۳۰م راه اتومبیل رو گردنه خیبر ساخته شد، پنجشیر اهمیت دیرین خود را به عنوان یک راه بازرگانی از دست داد. 24ـ ولایـت پنجشیر. 25ـ ولایت نیمروز. 15ـ ولایت فراه. 16ـ ولایت هرات. در یا های دیگر افغانستان عبارت از در یای کنر، دریای الیشنگ، دریای الینگار، دریای لوگر، در یای مرغاب، خاشرود، فراه رودوغیـــره میباشند.

جامعهُ افغانی از اقوام مختلف تشکیل گردیده که عبارت اند از: پشتون، تاجک،اوزبک، هزاره، ترکمن، بلوچ، نورستانی، گوجر، چهار ایماق،تایمنی، اویغور، پشه یی، قرغز، قزلباش، براهوی،عرب وغیره. این اقوام در طول تاریخ برادر وار درکنار همدیگرزندگی کرده، در برابر تجاوز بیکانگان در یک صف واحد مبارزه نموده وازدست آورد های مادی و معنوی بصورت مشترک استفاده نموده است. ولی دشمنان وحدت و همبستگی مردم افغانستان تلاش دارند تا با ایجاد تفرقه بین اقوام مسکون در افغانستان به منافع آزمندانهُ خود دست یابند.

ازان جمله در حدود هشت ملیون هکتار زمیــــن کاشته میشود ومتباقی آن تا هنوز دست نا خورده باقی مانده است. ما همــــــه میدانیم که قدرت دولتی در طول تاریخ افغانستان، حتی میتــــــــــوان گفت درسراسر جهان، در دست یک گروپ کوچک زور مندان قـــرار داشته و متباقی اقشار وسیع جامعه ، بدون مدنظر داشت وابستگی سمتـــی، قومی، قبیله وی وغیره جبراً و جمعاً در خدمت گروپ مذکور قرار دارنــــد. افغانستان دایماً کشور محاط به خشکه نبوده بلکه در طول تاریخ حــــدود کشور درتغیر بوده ، حدود طبعی وسیاسی کشور باهم مطابقت نداشــــــته است.

بطـــــور مثال مناطقیــــکه ارتـفاع بیــــش از 2400 متر دارد(نورستان، هزارجات،بدخشان) زمســــــــتان آن شش، هفت ماه طول میکشد. درین جا بطور مثال میتوان از دوره های ساسانی، خوارزمشاهی، گورگانی نام برد. تعداد بسیار کم ماشیـن بطور نمونه در زراعت بکار افتیده است. درین راستا بطور مختصر از کوه ها، در یا ها، حدود اربعه، معادن، صنایع ، پیداوار و تقسیمــــــات ملکی کشور صحبت خواهد شد. از نظر فنی سه رنگ مختلف در طیف وجود دارد و آنها از سبز تا بنفش تا آبی متغیر هستند. چندین معدن از این رنگ سنگ تراورتن در کشور وجود دارد که معروف ترین آن سنگ تراورتن قرمز آذرشهر و قرمز اصفهان می باشد.

خواص سنگ گارنت : سنگ گارنت اصلی ترین و مهم ترین سنگ ماه تولد دی می باشد . درصد جذب آب سنگ لوح طبق استاندارد STM C : ۱۲۱ آزمایش شود . مرجان خام یک گوهر کاملا طبیعی است که علاوه بر ارتباط با الهه آب می تواند با طبیعت و تفاوت های شگفت انگیز آن هم مرتبط باشد. تدوین یک استراتژی با مشخص کردن راههای رسیدن به هدفتان آغاز میشود. 3- هم چنان ممکن است توسط کبد املاح صفراوی و فسفولیپیدهای صفرا به مقادیر کمتری ترشح شود و به این طریق زمینه ایجاد سنگ بوجود آید.

دیدگاهتان را بنویسید