عوامل بوجود آورنده سنگ کیسه صفرا – پارسی طب

وی اضافه کرد: عقیق یمنی، برای آرامش جسمی و روحی و سلامت جنسی آقایان بسیار موثر و از دیرباز عقیق یمنی در بین اشرافزادگان به ویژه در عربستان طرفداران بسیاری داشته؛ زیرا برای سلامت روحی و روانی مردان بسیار موثر است و همچنین عقیق یمنی به افراد تندخو و پرخاشگر پیشنهاد میشود. در این بین سازمان صنايع دستى مىتواند با استفاده از فناورىهاى نوين به منظور فرآورى سنگهاى قيمتى و نيمه قيمتى در کسب ميزان قابل قبولى از بازار تجارت جهانى بيش از پيش تلاش کند .علاوه بر اين دانشگاهها و مراکز آموزش عالى نیز باید نقش پر اهميتترى در تربيت نيروى متخصص و کار آمد داشته باشند.

پیشنهاد میشود به علت نزدیکی ایران به افغانستان و پاکستان( کشورهای داراى منابع غنى از سنگهاى قيمتى و نيمه قيمتى) و پتانسیل زیاد نیروهای جوان وجویای کار، سرمایه گذاران دولتی بیش از گذشته روی صنعت تراش و فرآورى سنگهاى قيمتى متمرکز شوند. این ابزار دسته دار که دو قطعه سنگ یشم در دو طرف آن روی حلقه هایی نصب شده تا به شکل غلتان درآید. بنابراین، اگر با انتخاب بین دو سنگ با وزن و رنگ مشابه روبرو هستید، به دنبال سنگی بروید که سطح بیشتری از آن روی رکاب انگشتر دیده میشود. در بین همه گونه های اُپال، نادرترین و با ارزش ترین نوع آن اُپال سیاه است.

سفید و سبز رایجترین رنگهای این سنگ هستند و قرمز و سیاه نیز از نادرترین رنگهای این سنگ جواهر به شمار میروند. جایی که این ماده معدنی با بیش از ۱۸۰ سر تبر یا جسم نوک تیز یافت شده و استفاده شده بود. گران ترین قطعه ساخته شده از جواهر ژادئیت یک گردن بند با مهره های ژادئیتی نیم میلی متری بود. تا همین اواخر کانی ژادئیت کاملاً ناشناخته بود. این کانی نایاب در موسگریو رِینج در جنوب استرالیا یافت شد. دلایل کافی وجود دارد که نزدیک به ۹۵% تمام اُپال ها به طور مستقیم از معدن لایتنینگ ریدج در استرالیا به دست می آیند.

3. بار مغناطیسی موجود در سنگ مهره ها با کاهش استرس، سبب ایجاد آرامش روحی و روانی بیشتر می گردد. خانم هادی، در ادامه خواص درمانی سنگها افزود: سنگ آمیتیست برای آرامش بانوان بسیار موثر است و سنگ مرجان برای افرادی که از مسئله و یا چیزی خوف دارند و یا دچار کابوسهای وحشتناک و مداوم هستند؛ بسیار مناسب است و در صورت استفاده از آن کابوسها و ترسهای فرد برطرف میشود و بسیاری از مشتریان ما بر این باور هستند که با خریداری کردن این سنگها از شر کابوسهای شبانه رهایی یافته و یا به آرامش روحی و روانی دست پیدا کردهاند.

سنگهای قیمتی در طرحها و شکلهای مختلف و با اسمهای متنوعی همچون عقیق، لاجورد، مرجان، آمیتیست و غیره بوده که از دیرباز اعتقاد براین است که اینگونه سنگها خواص درمانی دارند. کاربرد سنگ تراورتن به دلیل داشتن مقاومت قابل قبول، برش پذيری و صیقل پذيری ایده آل، زیبایی ظاهر، وجود تخلخل جهت چسبیدن کامل و یکپارچه شدن با ملات، رنگ ثابت و مقاوم در برابر شرایط جوی گوناگون به عنوان سنگ نمای ساختمان استفاده می کنند و از جمله پر مصرف ترین و ایده آل ترین سنگ های ساختمانی از جمله نماهای مدرن و کلاسیک و محوطه سازی به شمار مي رود و انواع مختلف تراورتن ها بر حسب رنگ و موج دار و بی موج تقسيم بندی می کنند.

سنگ صفرا قطعه ای از مواد جامد است که در کیسه صفرا تشکیل می شوند این سنگ ها گسترش پیدا می کنند زیرا کلسترول و رنگدانه های صفراوی گاهی اوقات ذرات سختی هستند. این سنگ تخلخل بسیار کمی دارد و همین باعث می شود سنگ طولی بلند و ساب کم نظیری داشته باشد. از آنجا که اهالیاش ریش بلند میگذاشتند، شاه اسماعیل از آنها «خراج طول ریش» (طول ساققال) میگرفت. هر چند تا سال ۱۹۸۷ طول کشید که پویدرتایت کاملاً به عنوان یک کانی جدید شناخته شود.

حتی بعد از آن و تا سال ۲۰۰۳ این کانی به طور مفصل توصیف نشد. این کانی در میانه دهه ۱۹۶۰ در کانسار پویتردی کوه سنت هِلّر کِبِک یافت شد. سنگ توپاز یک کانی با جلای شیشه ای بوده و سنگی شفاف تا نیمه شفاف است. این پیشران مشاغل خانگی، ادامه داد: کار ما در اصل در حوزه سنگ و نخ میکرو مکرومه است که در اصل به آن میکرو مکرومه سنگی گفته میشود که تلفیقی از سنگ و نخ مکرومه است.

این سنگ را گاهی اوغات با منشاء تولید آن هم تعریف می کنند به این صورت که سنگی است که در اثر رسوب غیر آلی ترکیبات کربنات کلسیم با تبادل دی اکسید کربن بین جو و آب های زیرزمینی تشکیل گردیده است. پدیده چند رنگی و همچنین پراکندگی نور را ندارد و میزان ضریب شکست نور آن بین 1.654 تا 1.667 کی می باشد. سنگ آمتیست گونه بنفش سنگ کوارتز بوده و به عنوان گرانبهاترین سنگ در زمره کوارتزها محسوب می شود. رنگ خاص و درخشندگی طبیعی برجسته ترین ویژگی سنگ دلربا محسوب می شود. سنگ مختص فروردین ماهی ها در واقع چندین سنگ مختلف و خاص است.

اگر چه ترکیب شیمیایی بنیتوآیت برای دهه ها است که شناخته شده است. برای آزمایش مقاومت سایشی سنگ لوح آزمایش در برابر هوازدگی ، برای آزمایش مقاومت سنگ لوح نسبت به هوازدگی از استاندارد ASTM C : ۲۱۷ استفاده شود . پیشینه هنر سنگ تراشی به ۴۵۰۰ سال پیش از میلاد می رسد و کشف این ظروف نشانگر آن است که در این ایام تراش اشیا مختلف مصرفی و تزئینی از سنگ سبز در کرمان رواج داشته که البته هنوز هم این نوع سنگ استخراج و به مشهد فرستاده می شود. این بلور در کوه ساکتو ای در سیبری روسیه یافت شد.

تشکیل بلور زمرد فرآیندی آهسته و طولانی است همانند کانی های دیگر این گوهرسنگ نیز از مواد مذاب درون زمین و تحت فشار و حرارت بالا بوجود می آید که می توان آنها را در گرانیتها، پگماتیت ها (پسمانده ماگما)، شیست ها و نهشته های آبرفتی پیدا کرد. اگر مواد غذایی سمی برای کلیه ها (گردهها) را بیش از حد استفاده کنید، ممکن است به آنها آسیب برسانید. همچنین دیده شده است که، داشتن یبوست ، مصرف رژیم غذایی پر چرب،مصرف بیش از اندازه تخم مرغ، و فقدان ورزش و فعایت بدنی نیز در ایجاد رسوب صفراوی موثر است. ویدا هادی بر ایجاد بازار فروش در آن سوی مرزها تاکید و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در اقلیم کردستان عراق فعالیت در حوزه زیورآلات سنتی بسیار کم است و به راحتی میتوان این صنایع دستی را به آن سوی مرزها صادر کرد که این مهم همت و تلاش مسئولان استانی را میطلبد.

دیدگاهتان را بنویسید