طرز تهیه پنیر خانگی

در حال حاضر این پنیر در سراسر آلمان تولید میشود. برای تولید خامه این چربیها را با مقداری مشخصی شیر مخلوط میکنند. برای تهیه سر شیر محلی ابتدا باید شیری تهیه کنیم که سر شیر آنرا نگرفته باشند، شیرهای پاستوریزه دارای هیچگونه سرشیری نیستند، چون شرکت های لبنیات قبل از بسته بندی شیر چربی و سرشیر آنرا برای محصولات دیگر می گیرند. چون شیر ما یک کیلوگرم بیشتر نیست باید از یک قابلمه کوچک استفاده کنیم تا سرشیری که بسته می شود ضخیم باشد. شیر باید به مدت ۲۰ دقیقه با همین حرارت بجوشد، سپس حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم همانجا کاملا خنک شود. چطور در خانه سرشیر درست کنیم؟ از چدار در تهیه انواع ساندویچ های سرد و گرم، سوپ و سالاد می توان به کار می رود. به کار گرفته میشود. سرشیر از فرآودههای لبنی پر چرب محسوب میشود. پتاسیم موجود در ماست از جمع شدن سدیم در بدن جلوگیری می کند و باعث پیشگیری از آن می باشد.

این ویتامین برای ساخت گلبول های قرمز گزینه ضروری محسوب می شود و ترکیب آن با ویتامین B6 برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر است. در کودکانی که دچار بیماری سوء جذب هستند، ماست به جذب دو ترکیب مهم غذایی پروتئینها و مواد معدنی کمک میکند. چربی موجود در سرشیر میتواند باعث ایجاد بیماری های قلبی و افزایش وزن شود. توجه داشته باشید که تکان دادن ظرف می تواند باعث چخش و حل شدن چربی بالا آمده شود. با وسیله مناسبی مثل کفگیر چربی را بگیرید و در یک ظرف جمع کنید که همان سرشیر است. اکنون سرشیر شما آماده است و می توانید آن را به همراه عسل سرو کنید. سر شیر را به اسم خامه یا به ترکی قیماق نیز می شناسند. برای تهیه خامه شیر را در دستگاه سپراتور میریزند، این دستگاه با سرعت بالایی حول محورش میچرخد و قسمت چربی شیر که نسبت به سایر اجزای شیر سبکتر است، در اطراف محور این دستگاه جمع میشود.

سرشیر بافتی منسجم و غیر هموژنیزه و طعمی قویتر از خامه دارد. این پنیر از دسته پنیرهای تازهای است که دارای بافتی نیمهسخت بوده و از انعقاد شیر تولید میشود. سینما به شدت نحت تاثیر این ویروس قرار گرفته و آثار کمتری به نسبت سالهای گذشته تولید شده است. پنیر لانکاشایر نخستین بار در لانکاشایر انگلستان تولید گردیده و به همین دلیل به نام محل تولیدش مشهور است. سرشیر در واقع چربی است که از سطح شیر گرفته میشود. از آنجا که چربی سبک بوده و به مرور بر روی شیر جمع میشود، معمولا سرشیر مقدار فراوانی از چربی شیر را در خود جای میدهد. بیشتر شیرینیهای خامهای، دسرها، کیکها و بستنیها از خامههای پرچرب که دارای چربی اشباع و کلسترول بالایی هستند به همراه مقدار زیادی شکر تهیه میشوند و به هیچ عنوان نباید این نوع شیرینیها را جایگزین وعده صبحانه کرد. ترش شدن ماست به علت، دمای بالای شیر مایه زده شده ، تازه نبودن مایه ماست، مقدار زیاد مایه ماست ، زمان تخمیر طولانی ، دمای گرمخانه گذاری بالا ، کندی سرد شدن ماست پس از خروج از گرمخانه است. بعد از سرد شدن، قابلمه را به آرامی و بدون وارد کردن کمترین تکان به درون یخچال انتقال دهید.

طبیعت یا مزاج ماست سرد و تر است و در صورتی که ماست ترش باشد سردی و تری آن بیشتر می شود. بنابراین استفاده از دستگاه هایی برای تصفیه و پاک سازی آب، نظیر سرشیر تصفیه آب تهیه شود که در اینجا ما به شما سرشیر تصفیه آب فیلیپس AWP3600 را پیشنهاد می دهیم. دامنه دمای آب برای تصفیه، ۵ الی ۳۸ بوده؛ بنابراین، قابلیت تصفیه آب گرم را ندارد. سرشیر هوشمند یک وسیله بسیار کاربردی که بر سر شیر آب وصل میشود و به کمک سنسوری که دارد جریان آب را قطع و وصل میکند. پروبیوتیک از مواردی است که به جذب مواد مغذی در بدن کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند. ماست در تهیه ماسکهای صورت، چاشنی دسرها، کشک، دوغ، قرقورت، ماست میوهای، ماست چکیده، ماست منجمد و ماست پاستوریزه از کاربردها و فراوردههای ماستی به شمار میروند. سر شیر در کنار عسل و پنیر و چای یک صبحانه کامل و خوشمزه می باشد و بهترین نوع سر شیر باید از شیر گاومیش تهیه شود. یکی از دلایلی که باعث شد در همان ابتدای راه، تهیه کنندگان زیادی به سمت کیم سو جذب شوند، چهره جذاب اش بود.

دیدگاهتان را بنویسید