طرز تهیه ماهی قزل آلا

ماهی اسکات ، ماهی آنجل مونو و ماهی تیر انداز همگی جزو دسته ماهیان لب شور هستند که ماهیانی بزرگ و جذاب و مقاوم هستند . سه نوع از این ماهی موجود است که همگی در بازار ایران نیز یافت می شوند و با نام های سیلور اسکات ، اسکات سبز و اسکات قرمز شناخته می شوند . شناخت: این ماهی در واقع یکی از گونه های ماهیان اب نیم شور است که البته در اب شیرین و حتی اب شور نیز قابلیت زندگی و ادامه حیات را دارد. ماهی اسکات در واقع یکی از گونه های ماهی های آب نیم شور به شمار می رود که البته در اب شیرین و حتی اب شور نیز قادر به زندگی و ادامه حیات خواهد بود.

البته انواع دیگری نظیر سیلور اسکات، گرین اسکات، رد اسکات نیز وجود دارند. احتمال دارد ماهی اسکات در روز های ابتدایی نگهداری و یا هنگامی که استرس می گیرد و یا حتی اگر از محیط خود راضی نباشند و یا به هر دلیل دیگری رنگ آن ها که زمینه ای سبز رنگ دارد ( یا در سیلور اسکات ها که زمینه ای نقره ای دارند ) به رنگ سیاه تبدیل می گردد . رنگ انها که زمینه ای سبز رنگ دارد یا در سیلور اسکات ها که زمینه ای نقره ای دارند سیاه رنگ میشود شاید در برخی مغازه های اکواریومی هم اسکات هایی که این چنین باشند دیده اید به هر حال با ایجاد شرایط مطلوب برای انها مجددا به رنگ طبیعی خود باز خواهند گشت.

بعد از تنظیم شرایط اکواریوم خود اقدام به خرید این ماهی کنید و برای اینکه انتقال ماهی به اکواریوم بی عیب و نقص انجام شود و ریسکی در پی نداشته باشد بهتر است در حین هم دما شدن اب کیسه ماهی با اب اکواریوم شما مقداری از اب کیسه را برداشته و دور بریزید و مقداری از اب اکواریوم خود را به کیسه بیفزایید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید و مجددا این کار را تا سه یا چهار مرحله انجام دهید و سپس انها را به اکواریوم خود انتقال دهید.بعد از انتقال میتوانید کم کم شرایط ابی که مورد نظر شماست را بر روی اکواریوم خود پیاده سازی کنید و اسکات ها نیز به ان عادت کرده و خود را با شرایط جدید تطبیق میدهند.

چنانچه در آکواریم تخمگیری صورت می گیرد بهتر است تعداد ماده یک عدد و تعداد نرها 2 عدد باشند. بهتر است این ماهی را با سایر ماهیان اب نیم شور مانند مونو، تیرانداز و… چربی امگا3 که در ماهی قزل آلا وجود دارد بدن انسان توانایی ساخت آن را نداشته و بنابراین باید از طریق مواد غذایی آن را دریافت نماید و به همین دلیل امگا3 ماهی قزل آلا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کرمهای آنچر از طریق فلس داخل بدن ماهی متولد شده و با استفاده از زائده های قلاب مانند وصل می شوند و هضم مایعات بدن را شروع می کنند.

مریم منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این مواد معدنی وظایف متعددی همچون مبارزه با رادیكالهای آزاد و آسیب رسان گرفته تا حفظ تعادل هورمون های بدن، محافظت از سلامت روانی و مراقبت از سیستم قلبی عروقی در بدن دارند. ماهیان این خانواده یعنی قزل آلا و ماهی آزاد از نظر اقتصادی بسیار باارزش و دارای گوشتی لذیذ هستند. ماهی اسکات تقریبا همه چیز را میخورد و در خوردن وحشیانه عمل می کند و بسیار کنجکاو است ، نگهداری ماهی اسکات با ماهی هایی که باله های بلندی دارند پیشنهاد نمی شود زیرا باله آنها را خواهد خورد .

تقریبا تمام آکواریوم های لب شور حداقل یکی از این سه گونه را دارا هستند . برای از بین بردن بوی نامطبوع ماهی یکی از بهترین راههای طبخ، تهیۀ ماهی قزلآلا رستورانی است که آشپزهای با تجربه از آن استفاده میکنند تا ماهی قزلآلا برای ذائقۀ تمام افراد مناسب باشد. برخی افراد برای اینکه ماهی عطر و بوی بهتری بگیرد هنگام طبخ ماهی سالمون مقداری پوست لیمو و پرتقال در فویل کنار ماهی قرار می دهند. 10.در این مرحله مزه دار کردن ماهی سالمون به روش گراولاکس به پایان رسیده و می توان آن را با سس خردل و شوید میل کنید.

می توانید هر 24 ساعت مزه آن را امتحان کنید تا به مزه دلخواه شما رسیده باشد. نکته دیگری که برای نگهداری این ماهی باقی میماند انتخاب هم تانکی برای انهاست که گزینه های زیادی در پیش رو خواهید داشت بنده شخصا توصیه میکنم این ماهی را در اب لبشور با سایر ماهیان لب شور نگهداری کنید با این حال در صورت تمایل به نگهداری با ماهیان رایج اب شیرین، صلح جویان ضریف و نحیف مانند انجل را خط بزنید و بیشتر از ماهیان قوی جثه و معمول مانند سورم،پروت،پنکوسی و نایف و …

با ماهیان دیگر هم گه گاه شاید به شوخی شیطنتی را انجام دهند ولی مسئله ساز نخواهد بود بنابراین سعی کنید از ماهیانی کنار انها استفاده کنید که اول جثه متناسبی با اسکات ها داشته باشند و دوم انکه از حق خود بتوانند دفاع کنند مانند اکثر سیکلید ها و ماهیان معمول اب شیرین. شاید بهترین گزینه ها برای نگهداری این ماهی در بهترین شرایط هم گروه های خودش که در آب لب شور زندگی می کنند باشد ( همانند مونو یا ماهی اب پاش و غیره ). به هر حال تصمیم گیری با شماست و بستگی به تعداد ماهی های انتخابی شما خواهد داشت .

داخل آکواریم یا حوضچه را با انبوه گیاهان طبیعی و مصنوعی کف و بالا را بطور کامل پوشش می دهند. فلكی مقدم به مراحل تكثیر نیمه مصنوعی اشاره كرد و بیان داشت : بعد از تفكیك جنس های نر و ماده ، استحصال تخم از ماهی مولد ماده و اسپرم از ماهی مولد نر صورت می گیرد و پس از نگهداری در جعبه های سس گرین ، تخم ها به مراكز انكوباتور های مراكز تكثیر ارسال می گردد و پس از تبدیل شدن به لارو به استخر های پرورش بچه ماهی منتقل تا پس از كمی بزرگ شدن مجددا صید می شوند تا در رودخانه های و دریا رهاسازی شوند.

در حال حاضر به واسطه تکثیر مصنوعی از نقطه نظر تعدد از گونه روس پیشی گرفتهاست. از منظر دیگر تکثیر وپرورش ماهیان زینتی میتواند به عنوان حرفهای اشتغالزا، زودبازده، اقتصادی و مفرح انتخاب گردد. تکثیر و پرورش داده میشود. امر راهاندازی یک مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت تولید زیر ۲۰ تن در سال، توجیه اقتصادی ندارد؛ بنابراین برای شروع باید کار را با این حجم تولید در نظر بگیرید که برای راهاندازی آن لااقل به سرمایهای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید، البته این مبلغ منهای هزینههای خرید زمین است. در موقع رقم بندی اکثر پرورش دهندگان، ماهیها را از نظر رنگ، نژاد، گونه از نظر باله ها و چشم طبقه بندی و جدا می کنند.

اگر به فکر اضافه کردن یک یا دو سیچلاید هستید، 40 گونه وجود دارد که در صورت ارائه شرایط مناسب میتوانند در آکواریوم شما به خوبی زندگی کنند. بهترین ادویه ماهی سالمون برای مرینیت کردن آن موادی شامل نمک، فلفل و روغن زیتون است؛ همچنین در صورت تمایل می توانید برای مزه دار کردن ماهی سالمون زعفران، پودر پاپریکا، پودر آویشن یا رزماری، آب لیموترش و پودر سیر استفاده نمایید. 2. زنجبیل را با دو حبه سیر و سه عدد پیاز خُرد شده مخلوط نمایید. حتما از یک ماده غذایی با طبع گرم مثل سیر ترشی در کنار ماهی استفاده کنید.

مزه دار کردن ماهی سالمون به روش گراولاکس با نمک، شکر و گیاهان مختلفی مثل فلفل سفید و شوید صورت می گیرد. اگر سالمون را با مواد اسیدی مثل آبلیمو مزه دار می کنید نباید بیشتر از نیم ساعت آن را در یخچال نگه دارید. ماهی سالمون سرشار از پروتئین باکیفیت است. پژوهشهای اخیر نشان دادهاند که برای رسیدن به سلامت مطلوب، در هر وعده باید دستکم ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین باکیفیت دریافت کنید. 4. همه مواد را در ظرفی بزرگ ریخته و فیله ها را در آن بگذارید و تمام فیله ها را به مواد مرینیت آغشته کنید.

4. به مواد مرینیت یک چهارم فنجان روغن زیتون و ۳ قاشق غذا خوری سویا سس اضافه کنید. 3. به آب لیمو، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و نصف قاشق چایخوری آویشن خشک اضافه نمایید و همه مواد را مخلوط کنید. 4.مواد خشک شامل ۸ قاشق غذاخوری شوید را با ۱ قاشق چایخوری فلفل سفید را مخلوط کرده و سپس ۸۵ گرم شکر و ۱۲۰ گرم نمک را به آن ها اضافه کنید. زمانی که آب آن تمام شد آن را خاموش کنید نگذارید سبزی ها خیلی خشک شوند. نگهداری: اولین قدم برای نگهداری اسکات ها از زمانی شروع میشود که شما قصد بر خرید این ماهی می کنید زیرا ابتدا باید اب و شرایط مناسب انها را در اکواریوم خود پیاده سازی کنید بنابراین زمانی که برای خرید این ماهی اقدام میکنید از اب و شرایط ابی که ماهی در ان نگهداری میشود اطلاع کسب کنید ، بهترین کار این است که از فروشنده شرایط ابی فعلی انها را بپرسید تا احتمالا در هنگام انتقال به اکواریوم خود شوکی به انها وارد نشود زیرا این ماهی از ماهیان اب لب شور است و ممکن است مغازه دار از ابی با این کیفیت استفاده کرده باشد بنابراین از فروشنده بخواهید تا شما را راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید