شیرآلات آشپزخانه (ظرفشویی) KWC با بیشترین تنوع در مدل و رنگ

میتوانید به ماست و موسیر کمی پونه یا کرفس کوهی اضافه کنید، اما بعضی افراد ترجیح میدهند آن را به صورت ساده و بدون هیچگونه افزودنی مصرف کنند که این مورد بسته به سلیقه شما دارد. نسبت به ذائقه خود می توانیم مقداری ماست را نسبت به موسیر کم یا زیاد کنیم. در ادامه نمک را هم اضافه می کنیم و پس از مخلوط کردن مواد، کاسه را به مدت ۶ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم موسیر به طور کامل به خورد ماست برود. در قدیم تمامی مواد غذایی خانوارها در منزلشان تهیه میشد و راز سلامتی و سرزندگی و طول عمر بالای پیشینیان ما همین بوده است پس بهتر است ماهم تا جایی که امکانش هست از مواد غذایی آماده دوری کنیم و به تهیه آنها در منزل روی بیاوریم. امروزه تقریبا اکثر ماست های موجود در بازار با شیر گاو تهیه می شوند. خواص ماست برای سلامت پوست بسیار گسترده بوده، استفاده از ماسکهای تهیه شده با ماست باعث افزایش نرمی و لطافت پوست میشود. جلال متینی در دهۀ هشتاد میلادی با چاپ چند مقاله در مجلۀ ایران­نامه (متینی، کوش و کوش پیلگوش، صص 290 تا 300) با بهره­گیری از نسخۀ خطی کوش­نامه، برای نخستین­بار دریچه­ای نو را بر روی پژوهشگران گشود و پس از آن با چاپ منظومۀ کوش­نامه (متینی، کوش و کوش یا گوش، صص1 تا 14)، سند جدیدی را از مناسبات ایران و کره را معرفی کرد، در واقع، منظومۀ کوش­نامه پیشینۀ مناسبات ایران و کره را به دورۀ اسطوره­ای و پیش از اسلام می­برد و مشخص می­کرد که ریشۀ این روابط بسیار قدیمیتر از دوران اسلامی بوده است و در واقع، این ایرانیان بودهاند که سیلا یا بسیلا را به جهان اسلام معرفی کردهاند؛ چه، به نظر میرسد که داستان کوش­نامه در اصل به زبان پهلوی نوشته شده2 و در اواخر قرن پنجم و یا اوایل قرن ششم هجری 3،­ روایتی از این داستان به دست حکیم ایرانشان بن ابی الخیر رسیده و آن را به شعر فارسی درآورده است4.

در مینوی خرد و در فصل 61 نیز نوشته شده است: «پرسید دانا از مینوی خرد که کنگ دز کجاست؟ در بُندهشن و در بخش چهاردهم آن نوشته شده است: «کنگ دژ به ناحیتِ خراسان، بر زِبَرِ دریای فَراخکرت است.» (بندهشتن، ص128) باید توجّه داشت که اصطلاح «خراسان» در اینجا به معنای عامِ «مشرق» آمده و «دریای فراخکرت» در تصوّر جغرافیایی ایرانیان، نام اقیانوسی واقع در شرق کرۀ زمین بوده است. در بین سالهای ۱۹۰۵ تا ۱۹۱۰ میلادی مبارزه ضد حکومت ژاپنیها ادامه داشت. سلسله­ای که برای نخستین­بار شبه جزیرۀ کره را متحد ساخته و پادشاهان آن به مدت بیش از هزار سال بر آن ناحیه حکومت کردهاند ( (Ki-baik Lee, Pp.66-88ایرانیان پیش از این نیز نام «چین»6 را که برگرفته از نام یک سلسله است، بر تمامی چین اطلاق کردهاند7 و این سنت در ایران باستان سابقه داشته است. در متون جغرافیایی قرون نخسیتن اسلامی نیز مطالبی دربارۀ سیلا آمده است و نشان میدهد که ایرانیان با این منطقۀ جغرافیایی آشنا بودهاند، تا چند دهه پیش آگاهی ما از سیلا به متون جغرافیایی و تاریخی اسلامی منحصر میشد، امّا با انتشار منظومۀ «کوش نامه» که در قرن پنجم هجری حکیم ایرانشان بن ابی­الخیر آن را سروده است، دریچه­ای تازه به روی محققّان گشوده شد و این احتمال را به وجود آورد که اساساً آگاهیهای مسلمانان از سیلا و موقعیت جغرافیایی آن، برگرفته از متون ایرانی پیش از اسلام بوده است و از­این­رو دوره­ای جدید از تحقیقات در این باره آغاز شد.

یون که متعلق به حزب مخالفان موسوم به حزب قدرت مردم است با 48/6 درصد آرا برنده انتخابات شد در حالی که رقیب وی لی جائه میونگ فرد معرفی شده حزب حاکم 47/8 درصد آرا را برده بود. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از گزارش خبرگزاری یونهاپ، یون سوک یول (Yoon Suk-yeol ) فرد معرفی شده احزاب مخالف برای ریاست جمهوری کره جنوبی در انتخابات روز چهارشنبه در این کشور پیروز شد. گفتنی است لی در کنفرانسی خبری به شکست خود اذعان کرد و به یون تبریک گفت. یک منبع آگاه در کره جنوبی اعلام کرد که این کشور و ایران برای مذاکره بر سر داراییهای مسدود شده وارد مذاکره خواهند شد. این شبهجزیره از سال ۱۹۰۵ به تصرف امپراتوری ژاپن درآمده و پنج سال بعد بهطور رسمی بخشی از کشور ژاپن شد. «در انتهای سرزمین چین به موازات قانصو، کوههای زیادی وجود دارد و پادشاهان زیادی به سر میبرند و آنجا سرزمین شیلا باشد که طلای فراوانی دارد و از مسلمانان هر کس که به آن سرزمین وارد شد، اقامت گزید، و بعد از آن نقطه، شناخته شده نیست. و هر کس از مسلمانان به بلادی که در آخر چین است و به آن شیلا گویند وارد شود در آنجا طلا بسیار است و از آنجا خارج نشود.

«پس از دیار چین در مجاورت دریا، ممالک معروف و موصوف به جزایر سیلی و جزایر آن است و بیگانگان عراقی یا غیر عراقی که بدان­جا رفته و بازآمده باشند، بسیار کماند، که هوای خوش و آب گوارا و خاک خوب و برکات فراوان دارد و مردم آن دیار با مردم چین و ملوک آنجا به صلح باشند و هدایا در میانه پیوسته باشد. خبرگزاری یونهاپ: ارتش کره جنوبی بامداد یکشنبه اعلام کرد که کرهشمالی یک «پرتابه نامشخص» را به سمت دریای شرقی که به دریای ژاپن نیز معروف است، شلیک کرد. تمامی متون اسلامی تا قرن نهم هجری، در این که سرزمین سیلا ناحیه­ای امن و پرنعمت برای مهاجران بوده است، هم­نظر بوده­­اند و آن چه در متون قرون نخستین اسلامی از کشور سیلا تصویر شده است، تا حدودی به سرزمینی آرمانی شباهت دارد. در قرون نخستین اسلامی مورخّان و جغرافی­نویسان، اطّلاعاتی از سرزمین سیلا و موقعیت آن ثبت کردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید