سنگ کلیه 👨⚕️ تشخیص+درمان+پیشگیری+انواع سنگ کلیه 2022سیوطب

اگر به مردی قوی 5 سنگ داده شود و او یکی را به طرف شمال، دیگری را به جنوب، سومی را به شرق و چهارم را به غرب پرتاب کند و سنگ پنجم را به سوی آسمان بیندازد فضائی که به وجود می آید را با طلا و جواهرات پر کند، بهای این گنج عظیم برابر خواهد بود با ارزش کوه نور! پس از انقلاب فرانسه الماس ریجنت در دسته شمشیر ناپلئون بناپارت جای داده شد و همسر وی ماری لوییز بعد از مرگ او این قطعه را به اطریش برد ولی بعدها پدر ملکه آن را به فرانسه برگرداند و امروزه جزو جواهرات سلطنتی فرانسه در موزه معروف لوور می باشد.

این الماس در سال 1570 میلادی توسط فردی به نام سانسی (Signeur de Sancy) سفیر فرانسه در ترکیه خریداری شده و به همین علت سانسی نامیده می شود. وی الماس را به پادشاه فرانسه هنری سوم امانت داده بود که آن را بر تاج خود استفاده کند. این الماس به Thomas Pitt فروخته شد به انگلستان فرستاده شد تا تراشیده و جلا داده شود. چگونه سنگ صفرا تشخیص داده می شود؟ حال این سنگ های رنگی زمانی تشکیل می شوند که صفرا نتواند آن ها را بشکند و بیلی روبین اضافه در صفرا باقی بماند. در جریان جنگ ناپلئون در مسکو و ورود ارتش آن، روس ها الماس اورلف را در تابوت یک راهب مخفی کردند.

این الماس 128.54 قیراطی در معدن کیمبرلی (Kimberly Mine) آفریقای جنوبی در سال ۱۸۷۸ میلادی یافت شد که محل کشف آن نیز همان “بزرگترین حفره ایجاد شده توسط بشر ” می باشد. سنگ الماس مادر اولیه وزنی معادل 3106 داشته که به یاد مدیر عامل معدن کیمبرلی (Sir Thothians Culliran)، كولينان نامیده شده است. یک الماس بزرگ به ارزش 94 میلیون پوند در هند به نمایش گذاشته شده است.سنگ 184.75 نادر (37 گرم) بخشی از نمایشگاهی در موزه ملی دهلی نو است. الماس جیکوب نادری با سایز بزرگتر از کوه نور به ارزش 100 میلیون پوند در معرض نمایش قرار گرفت که در این بخش از دنیای مد نمناک بیشتر با این سنگ حیرت انگیز آشنا میشوید.

هنری چهارم نیز الماس را از سانسی قرض گرفت و در سال 1664 به جیمز اول پادشاه انگلستان فروخته شد. این الماس 69 قيراطی در ابتدا به نام برلیان كارتيه (Cartier) شهرت داشت و یک موسسه مبلغ یک میلیون دلار در حراجی خریداری کرده بود. در ۱۹۰۵ توسط GIA به عنوان برلیان صورتی روشن طبیعی با شفافیت VS2 و وزن 32.34 قیراط در حراج به مبلغ 6.9 میلیون دلار به فروش رسید.

تراش آن از فرم تراش برلیان متکائی (Cushion Cut) بود و وزن آن بالغ بر 140 قیراط بود. با این که احتمال کمی میرود این باورها حقیقت داشته باشند اما برخی از قابلیتهای عرفانی این سنگ هستند که مهر تاییدی بر صحت داشتن این باورها میزند. نورالعین با وزن 60 قیراط یا 12 گرم با تراش برلیان بیضی یکی از الماس های گران قیمت است که با رنگ صورتی خود گمان میرود دریای نور و نورالعین هر دو از یک سنگ بوده اند و به دو الماس جداگانه تراشیده شده اند. این برلیان در تاج پادشاهی لوئی پانزدهم، جواهر تزئینی موهای ملکه ماری و نیز زینت کلاه ملکه ماری آنتوانت بوده است.

بالا رفتن سطح اگزالات در ادرار خطر تشکیل این نوع سنگ را افزایش میدهد. چشم زخم را رفع میکند و به بدن قدرت بالایی میدهد. ملکه کاترین آن را در عصای سلطنتی جای داد و در ازای آن به اورلف یک قصر مرمر داد. شرکت Asscher کولینان 1 را همراه با 104 قطعه برلیان ریز و درشت دیگر از الماس اولیه یافت شده تراش داد. در سال ۱۹۰۸ میلادی این برلیان به ادوارد هفتم پادشاه انگلستان تقدیم گردید و از آن زمان تا امروز در برج لندن نگهداری می شود. سه سال کار تراش روی آن انجام گردید. برای درخشش هر چه بیشتر، برایان تیفانی به تراشی بالغ بر ۹۰ صفحه مزین گردید.

غير از آنچه كه سنگ در بر دارد و بيان ميكند، ستوده است. چگال الکترون در میکروسکوپ الکترونی عبوری، به منظور افزایش کنتراست نمونههای زیستی در مقاطع بسیار نازک و در ویروسهای گرم منفی، ارگانلهای سلول تک و درشتمولکولها استفاده میشوند. حال سنگ پا را از آب گرم خارج کرده و بر روی محل مورد نظر به طور آرام ماساژ دهید. مصرف پروتئین را به کمتر از ۶۰ گرم در روز محدود کنید. فيليب پادشاه اسپانیا آن را به ماری توز به عنوان جهزیه اش هدیه داد.

الماس اورلف بعدها در آمستردام توسط کنت گریگوری اورلف روسی که یکی از عشاق امپراطریس کاترین بود آن را به مبلغ 90 هزار پوند خرید و به کاترین هدیه داد. وی الماس را پنهان نمود و دور از چشم بقیه خود آن را تحويل مدیر معدن داد. این الماس با قیمتی حدود 15 میلیون دلار زیباترین قطعه حراجی کریستی در لندن می باشد. قیمت تخمینی آن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار (در سال 2008) می باشد. قیمت تخمینی آن بیش از 1.5 میلیارد دلار است. صاحب کنونی این سنگ Robert Mounawad است. اکسلسیور 1 که بزرگترین برلیان تراشیده شده از این الماس است توسط جواهر فروش مشهور Robert Mounawad خریداری شد.

بلکه یک برلیان 5.11 قيراطی با رنگ قرمز و تراش گلابی است که از این رنگ قرمز فقط چند قطعه در جهان موجود است. فقط جواهر سازهای حرفهای و با استعداد از مهارتهای لازم برای ایجاد انحنای قلبی شکل در سنگهای قیمتی برخوردارند، که باعث چنین زیبایی ظاهری در تراشها میشود.تراش مارکیز (Marquise) یکی از محبوب ترین برش های سنگ برلیانبرلیان تراش خورده مارکیز با تأکید بر اندازه الماس، دارای شکل عالی برای به حداکثر رساندن وزن و قیراط هستند.

این الماس 90 قیراطی ابتدا در معبد شیوا شهر ناشیک قرار داشته و برای تراش به بریتانیا رفت که طی جنگ کمپانی هند شرقی با امپراتوری کارات ها هند در سال ۱۸۱۸ میلادی توسط انگلیسی ها به سرقت رفته و در جواهر فروشی بریتانیایی با قیمت فقط سه هزار پوند فروخته شت. لازم است بگوییم این معادن به نام ترین ها بوده اند و این دلیلی بر بد بودن دیگر سنگ های تراورتن نمی باشد. با پیچیده تر شدن فناوری تراش، تراش های جدید نیز همچنان در حال شکل گیری هستند و قدیمی ها هم در حال پیشرفت.

ناپلئون نیز از ترس الماس اورلف را به حال خود گذشت و از تابوت دور شد. این الماس 41 قیراطی امروزه در تالار سبز در شهر درسدن می باشد. امروزه استانداردهای سخت گیرانه ای از سوی موسسات بزرگ جواهرسازی برای تراش برلیان وضع شده است. برش برلیان درخشش خیرهکنندهای به آن میبخشد. احتمالا این الماس که 44.50 قیراط وزن دارد در انقلاب کبیر فرانسه از صاحب اصلی آن یعنی هوپ به سرقت رفته و بعدها درباره تراشیده شده است. گفته می شود وقتی ناپلئون محل الماس را پیدا کرد وقتی که یکی از سربازانش قصد گرفتن آن را داشت روح آن راهب نازل شد و بر ارتش ناپلئون را لعنتی سنگین وارد کرد.

در ۳۰ ژوئن ۱۸۹۳ در معدن مشهور Jagers Fontain آفریقای جنوبی به وسیله کارگری که در حال بارگیری کامیون بود پیدا شدند. صفرا تا زمانی که بدن به آن نیاز پیدا کند، در کیسه صفرا ذخیره میشود. او با ترس آن را از حدقه درآورده و به شهر مدارش رفت و آن را به یک کاپیتان انگلیسی کشتی به قیمت ۲۰۰۰ پوند فروخت. سنگ های سایز کوچک و غیر متعارف که در حین تولید سنگ های سایزهای متعارف تولید میگردد از قیمت ارزانی برخوردار است. در سال 1526 الماس آگرا هنگامی که اولین امپراطور مغول (Babur 1530 – 1483) بعد از پیروزی در جنگ علیه مهارجه Gwailor آن را به غنیمت گرفت، آن را روی عمامه اش حمل و استفاده می نمود.

اما جواهر ۱۸ عیار طلا ۷۵ درصد خالص است و ۲۵ درصد باقیماندهی آن یک آلیاژ مثل نقره، روی یا مس است. از خوردن یا نوشیدن هر چیزی که باعث کم آبی شما شود مانند الکل خودداری کنید. ، که تمام این محصولات از سنگهای کم یاب مثل فیروزه ، عقیق ، آمیتیست ، کیانیت ، لابرادوریت ، انیکس ، کوارتز ، سیترین ، لاجورد ، زمرد ، الماس ، یاقوت ، یشم ، جاسپر ، سرپانیت ، ابسیدیان ، اوناکیت ، گارنت ، سلستین ، مونزانایت ، رودونیت ، و .. ازنقاط مختلف جهان گرفته شده است. گفته میشود اگر یشم اصل زیر بالش بگذاریم حافظه را تقویت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید