سنگ توپاز چیست و اصول نگهداری و مراقبت از این سنگ!|مجله گالری طلای روبی

نمکزدن زیاد به غذا باعث رسوب املاح و تشدید سنگسازی میشود. همین تهنشینشدن میتواند باعث تسریع سنگسازی شود. رنگ ادرار غلیظ و پررنگ بهمدت طولانی میتواند به کلیه صدمه زده و زمینه را برای عفونتهای ادراری یا تشکیل سنگ فراهم کند. حالا تصور کنید اگر بخواهیم با روشهای قدیمی پنج شش بار شکم بیمار را با برشهای وسیع یک وجبی باز کنیم که دیگر تاب و توانی برای بیمار باقی نمیماند و دائماً باید بستری باشد. درگذشته برای خارج کردن این سنگها از جراحی باز با برشهای یک وجبی در شکم یا پهلوی بیمار استفاده میکردند.

در واقع بهجای یک شکاف یک وجبی فقط یک سوراخ کوچک ایجاد میشود و بیمار بهجای ۱۵ بخیه فقط یک بخیه میخورد. در واقع رنگ الماس ها از قهوه ای، زرد، بی رنگ، آبی، سبز، سیاه، صورتی، نارنجی تا قرمز متغیر است. منظور مصرف زیاد از حد موادی مثل گوشت قرمز، لبنیات، خامه و کلهپاچه است. در عین حال مصرف زیاد نمک هم مزید بر علت میشود. اگر بیمار دردی مشابه آنچه گفتیم داشته باشد احتمال اینکه سنگ کلیه داشته باشد زیاد است.

کاکل زری نمایندهی نسل آینده است و گوهر، نمایندهی نسل سوختهای که قربانی شرایط جامعهاش میشود و گوهرهاش را از دست میدهد. از طریق پوست سوزنی وارد کلیه میشود بدون اینکه شکافی روی پوست و عضلات بدهیم. برای برقراری تماس تلفنی با پزشک متخصص گوارش و کبد دلخواهتان روی دکمه زیر کلیک(یا لمس) کنید. همچنین برای برطرف شدن خستگی چشم، بهبود سردردها و میگرن ، تقویت ماهیچههای صورت و کاهش استرس بسیار موثر است. شما فرض کنید یک بیمار جوان که کلیهاش سنگساز است نمیتواند چنین رژیم غذایی وحشتناکی را اجرا کند. امروزه توصیه ما تعدیل رژیم غذاییاست. توصیه بعدی تعدیل رژیم غذاییاست.

رژیم و عادات غذایی هم در ایجاد سنگ کلیه نقش دارد. رژیم غذایی : رژیمی که دارای مقدار زیادی سبزیجات سبز رنگ، چربی، لبنیات، نمک و چای جوشیده باشد. در صورتی که فرد دارای پرکاری غده پاراتیروئید باشد که باعث تشکیل سنگ های کلسیمی میشود جراحی این غده ضروری خواهد بود. در سال 2010 نیز یک الماس صورتی با وزن 24. 78 قیراط در حراجی سوتبی با قیمت بیش از 46 میلیون دلار به فروش رسید. یکی دیگر از علتهای تشکیل سنگ وجود عفونتهای ادراری مکرر است. صفرا حاوی مواد مختلفی، از قبیل کلسترول و بیلیروبین است ـ بیلیروبین پسماندی است که از تجزیه شدن عادی سلولهای خونی در کبد تولید میشود.

در نتیجه همین شکاف جراحی باعث زمینگیر شدن بیمار و درد بیشتر میشد و جای ۱۵-۱۰ بخیه روی شکم بیمار اصلاً وضعیت جالبی نداشت ولی خوشبختانه در حال حاضر ما روشهایی کاملاً محافظهکارانه برای درمان سنگهای کلیه در اختیار داریم که درد و ناراحتی بیمار در آنها بسیار بسیار اندک بوده و قابل مقایسه با روشهای قدیمی جراحی باز نیست. برای تامین سلامت کلیهها، یک فرد عادی و سالم باید چقدر در طول روز آب بخورد؟ بهترین مایعات آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده است.

هر کسی حتی اگر کلیههایش کاملاً سالم باشد باید هر ۶ ماه یک سونوگرافی و آزمایش ادرار انجام دهد. به این وضعیت، سیستینئوری ( وجود سیستئین در ادرار) گفته می شود. این نوع درد معمولا هنگامی دیده می شود که یک سنگ کلیه یا موردی دیگر سبب انسداد لوله تخلیه کننده کلیه (میزنای) شده باشد. همچنین می تواند وارد لوله ای شود که کلیه شما را به مثانه متصل می کند. بدین شکل که لوله مجهز به دوربین آندوسکوپ را از طریق مثانه به سمت حالب عبور می دهند و نهایتاً آن را به سمت سنگ حرکت می دهند. درمان سنگ کلیه در طب سنتی از ماساژ تا دمنوش ها و درمان سنگ کلیه با هندوانه توصیه شده ولی درد آن به اندازه ای شدید است که کسی ریسک نمی کند تا این روش ها را امتحان کند و همه سعی می کند به اولین پزشک برسند تا درمان موقت و دائمی انجام گردد.

نکته سوم کم مصرف کردن نمک است. برای مراقبت از سنگ توپاز هنگام دوش گرفتن و حمام کردن حتماً جواهر مزین به نگین توپاز را دربیاورید. آقای دکتر بسیاری از بیماران از روشهای جراحی برای خارج کردن سنگ وحشت دارند. ۱- برش سنگ راف: نظر به اینکه جواهرات مرغوب نادر هستند از نظر تکنیکی نوع برش ،انتخاب مکان مناسب روی سنگ خام برای برش ،ضخامت برش ،حذف رگه ها و ناخالصی ها و ترک ها و رفع حفره ها و ناخالصی های عمده به وسیله برش بسیار مهم است.زیرا در یک سنگ جواهر خام امکان وجود ترک ها ،شکاف ها ، ناخالصی های بزرگ چسبیده به سنگ خام ، رگه های ناخالصی درون سنگ وحفره های داخلی وجود دارد که با یک انتخاب درست از مکانی درست میتوان تقریبا بیشتر این عوامل ناخواسته را حذف کرد .

2- طرح را روی سنگ لایه شده منتقل میکنند. برخی از افراد پروتئین زیادی مصرف میکنند. درمان سنگ کلیه با برخی مسکن ها امکانپذیر است ولی درمان اصولی باید با مراجعه به پزشک صورت بگیرد. تالك از نظر نحوه تشكيل يك كاني ثانويه است كه از دگرساني سنگهاي اولترامافيك و يا دگرگوني سنگهاي رسوبي غني از منيزيم نظير دولوميتها، مارنها. تقریباً نیمی از افرادی که یکی از آنها را دارند، در عرض 7 سال به دیگری مبتلا می شوند، اگر برای جلوگیری از آن مراقبت نکنند. ببینید، اگر سنگی در کلیه باشد که بزرگ بوده یا پس از ۳جلسه به روش سنگ شکنی اولیه برون اندامی جواب ندهد با روش غیرتهاجمی سنگشکنی درون اندامی و بدون شکاف جراحی، آن را درمان میکنیم.

سپس در مرحله درمان سنگ اگر اندازه سنگ کلیه بین ۶تا۱۵ میلی متر باشد با سنگشکنی برون اندامی در عرض ۳جلسه خرد میشود. ۲- ناحیه موردنظر را از ظرف آب و صابون بیرون آورده و با حوله خشک کنید. برای از بین بردن چربیها و آلودگیها از سطح توپاز فقط کافی است آن را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون محلول آب و صابون ملایم قرار دهید. 5. بعد از اینکه به خوبی تمام قسمتهای طلا و سنگ را تمیز کردید آن را برای ده دقیقه داخل کاسه آب ولرم قرار دهید تا محلول آب و صابون از روی طلا پاک شود.

به طور مثال، مسلمانان آیات کتاب خود را روی آن حکاکی می کردند. توپاز آبی: توپاز آبی تأثیر آرامبخشی روی احساسات بدن دارد و به کلام سازی کمک میکند. Buergerite در سایه های متنوعی از زرد تا برنز قرار دارد که همگی دارای سایه های ثانویه سیاه هستند. درصورتی که میخواهید پاهای زیبایی داشته باشید توصیه می شود دست کم دو مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا پس از سنگ پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند. علت دیگر شغل است.

کمبود خواب، مصرف الکل، کم تحرکی از عوامل دیگر ابتلا به این بیماری هستند. البته ممکن است در اثر بیماری های تحلیل برنده ی دیگر نیز، که سبب شکسته شدن سریع عضلات می شوند، هم به وجود آید. شناخت عوارض بالقوه سنگ های کیسه صفرا بسیار مهم است. در افراد گیاه خوار، خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا در مقایسه با افراد گوشت خوار به میزان قابل توجهی کمتر است. این گوهر دارای ناخالصی های کریستالی و گاه به شکل ستاره دنباله دار است. سنگ های کلسیم نیز ممکن است به شکل فسفات کلسیم رخ دهند.

خواص رادیو اکتیوی این عنصر نیز سیستماتیک و نظام مند است. عبور خرده های سنگ از دستگاه ادراری نیز می تواند با درد و ناراحتی همراه باشد. در نتیجه اگر سنگ تشخیص داده شود و اندازهاش کمتر از ۶ میلیمتر باشد ۴هفته زمان درنظر میگیریم تا دفع شود. در این مدت بیمار مایعات فراوان همراه با دارو مصرف کرده و فعالیت بدنیاش را افزایش میدهد تا سنگ دفع شود. در کنار آب، چای کمرنگ و ماءالشعیر هم مایعات مفیدی هستند ولی هرگز جای آب را نمیگیرند. نوشیدن آب : نوشیدن ۱/۹ تا ۲/۸ لیتر آب در روز به شستشوی سیستم ادراری کمک می کند.

امروزه خوشبختانه بیشتر از ۹۵ درصد از سنگهای سیستم ادراری نیاز به جراحی باز ندارد. سنگ اوپال از سیلکاهای آبداراست که با دمای پائین ته نشین می­شود و جزو سنگهای رسوبی به حساب می­آید. جراحی به منظور حذف سنگ های بزرگ : به منظور درآوردن سنگهای بزرگ، کلیه را باز می کنند در واقع از طریق جراحی برش کوچکی در ناحیه کمر بیمار ایجاد می کنند. غدد پاراتیروئید در ۴ گوشه غده تیروئید شما واقع هستند. مخصوصاً شبستان ستون داری که در میان ایوانهای جنوبی و شرقی و ملحقات جدیدتر واقع شده است و در پایان سلطنت سلطان ابوسعید ایلخانی مرمتهای مفصلی در این مسجد انجام گرفته است از آن جمله محراب بسیار عالی و گچبری شده موجود در ایوان شرقی که تاریخ آن ۷۳۸ ه ق است.

در کشورهای صنعتی افرادی که پشت میزنشین هستند و شغلشان با تحرک کمی همراه است بیشتر در معرض سنگ کلیه هستند. بیشتر کاغذ ها از خمیره ي الیاف زیستی تهیه می شود. از گروه سنگ­های قیمتی می­توان از: الماس، کرندوم شامل یاقوت (قرمز) و سافیر (آبی)، و بریل شامل زمرد (سبز) و آکوامارین (آبی- سبز) نام برد. در میان انواع سنگ های قیمتی، الماس، یاقوت سرخ، یاقوت کبود و زمرد به عنوان چهار سنگ گرانبها در نظر گرفته می شوند.

سنگ کلیه معمولاً بزرگسالان بالای ۳۰ سال از هر دو جنس را مبتلا می سازد ولی سنگ کلیه در مردان شایع تر است. تخلخل و حفره های فراوان در بافت این سنگ، سبب سبک تر شدن وزن کلی بنا و همچنین چسبندگی بالای آن به ملات میشود. درد آن شما را به زانو درمیآورد، تا حدی که حتی نمیتوانید خود را به بیمارستان برسانید. آن دسته از سنگ های کلیوی که با درمان های ساده و سنتی قابل درمان نیستند، یعنی بزرگتر از آن هستند که بتوانند به خودی خود دفع شوند و همچنین منجر به خون ریزی، آسیب کلیه و عفونت پیش رونده دستگاه ادراری شده اند، به درمان های تهاجمی نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید