خواص جالب این سنگهای درخشان رنگارنگ!

در اندازه های مختلف است . 3) مرکز مشاوره بازرگانی اطلاعات وارد کنندگان را از اتاق بازرگانی کشورهای مختلف دریافت نموده است و لذا هیچ گونه مسوولیتی در خصوص پاسخگویی به ایمیل های صادر کنندگان ندارد . سنگ اوپال معمولی نقش حمایتی از شخص در زمینه احساسی دارد و سبب آرامش می شود. حتی امروزه در هند، سنگ خون کاملاً پودر شده، بعنوان دارو و برانگیزنده قوای جنسی استفاده می شود و فروش گسترده ای دارد و شاید به همین دلیل است که یافتن گونه های مرغوب آن در بازار سخت شده. به دلیل کمیاب بودنشان میتوانند قیمت و ارزش بیشتری از الماس بیرنگ داشته باشند.

الماس طبیعی با توجه به اینکه از معدن استخراج میشود، حاوی ناخالصی است که این ناخالصیها با اندکی بررسی به کمک لنز قابل مشاهده خواهند بود. با اینکه ممکن است نیاز به کاهش مصرف پروتئین حیوانی در روز داشته باشید اما همچنان باید به اندازه کافی مصرف کنید. اولین شاخصه ای که در مورد یک سنگ جواهر مطرح هست خلوص آن سنگ یا (Purity) است و اینکه چقدر درجه خلوص یا خالص بودن دارد. الماس طبیعی با الماس مصنوعی تفاوتهای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل تشخیص آنها از همدیگر کار چندان سختی نیست.

الماس عنوان سختترین ماده طبیعی روی زمین را یدک میکشد و به همین خاطر است که نام آن از کلمه یونانی Adamas به معنی استوار، سخت و فناناپذیر گرفته شده است. یکی از غنی ترین معادن الماس در هند گلکوندا (GLOCONDA) نام داشت که این نام در گذشته به عنوان نمادی از ثروت بی نهایت بود. برخی از افراد وقتی که ریشه قاصدک می خورند، دچار سوزش معده می شوند.

البته وقتی فیروزه به صورت ورقی است، آنرا به همراه سنگ مادر می تراشند، یعنی در قسمت زیرین آن سنگ مادر باقی می گذارند. وقتی الماسها و نور اطراف آنها اثر متقابل خوبی با یکدیگر داشته باشند، ظاهر آن میتواند خیرهکننده باشد. نوع سنگ سنباده مورد استفاده برای کاربردی معین، میتواند اثر بسیار زیادی بر کیفیت سطوح ایجاد شده و نیز به اقتصاد عملیات داشته باشد. بیشترین عنصر واسطه در الماس اتم های گاز نیتروژن میباشد که حضور این اتم ها در الماس در جذب نور تأثیر داشته و میتواند باعث ایجاد رنگ در الماس شود. گاهی اوقات کریستال ها در زمان رشد با عناصر دیگری ترکیب می گردند که این عناصر را عناصر واسطه گویند.

اگر سنگ کلیه داشته اید یا در معرض خطر سنگ کلیه هستید با پزشک خود صحبت کنید و در مورد بهترین روش های پیشگیری صحبت کنید. فقط کافیست کابل یو اس بی سنگ پا را به شارژر موبایل تان وصل کنید و یا آن را مستقیم به برق زده و سنگ پا را روشن کنید و بعد از هر بار استحمام که پوست پا نرم شده است از این وسیله استفاده کنید و پاهای زیبا و آراسته ای داشته باشید. هدف خود از خرید سنگ نیمه قیمتی را مشخص کنید و متناسب با آن، سنگ مورد نظر خود را خریداری کنید؛ برای مثال اگر قصد سرمایهگذاری و تجارت را دارید، میتوانید مقدار زیادی از این سنگها را خریداری کنید.

در مورد بقیه مثل فسفات یا اگزالات، احتمال تشکیل سنگ با دیدن آن در ادرار قوت می گیرد. معمولا این روش 45 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد و ممکن است فرد تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد ؛ این بدان معناست که شما درخوابید و هیچ دردی احساس نمی کنید . سنگ الماس یکی از زیباترین و از معروفترین و گرانقیمتترین سنگهای قیمتی است (ارزش بازار الماس به تنهایی 30 میلیارد دلار است، در حالی که بازار سایر سنگهای قیمتی روی هم رفته تنها 10 تا 12 میلیارد دلار ارزش دارد). این گوهر کمک بسیاری در سمزدایی و ترمیم بافت بدن کمک دارد.

در علم گوهرشناسی یک سری شاخصه ها هستند که همه تیپ سنگی که از دل معادن استخراج میشوند آنها را ندارند و در شاخه جواهرات قرار نمی گیرند و فقط تعدادی از آنها با پارامترهای مشخص شده نام گوهر را به خود اختصاص میدهند. ادرار خونی: از آنجایی که سنگ کلیه یا حالب را خراش میدهد، خون در ادرار دیده میشود. سنگ کلیه یا سنگ حالب با سونوگرافي و يا سي تي اسكن تشخیص داده می شود. توجه به این نکته ضروری است که علائم سنگ مانند درد، تهوع و سوزش ادرار بیشتر در حین حرکت و جابجایی سنگ در طول لوله حالب (مجرای بین کلیه و مثانه) ایجاد میشود.

جیدایت تیپ C: رنگ قرمز در جیدایت قرمز به طور صنعتی رنگ آمیزی شده و آن را با فرآوری حرارتی بهبود می بخشند اما ممکن است به رنگ قهوه ای مرده درآید و شفافیت آن را از بین برود. الماس از سخت ترین گوهر هاست و از کربن خالص تشکیل شده است با فرمول شیمیایی C (کربن). اما حالا یکی از شرکتهای تولیدکننده الماس در تلاش است تا با کربن داخل اتمسفر الماسهای خود را تولید کند و محصول خود را بخشی از مقابله با گرمایش جهانی قرار دهد. بعد از رنگ و تراش سنگ، پاکی یا (Clarity) مطرح میشه که هرچه سنگ پاکتر باشه زیباتره.

اوپال ،سنگی است عجیب از دنیای رنگ ها،که اولین بار در چک اسلواکی کشف شد. یعنی چند ریختی با ساختار مولکولی متفاوت ولی از یک ماده بوجود آمده اند و فرمول شیمیائی یکی دارند. استفاده خواهند شد. الماسهایی هم که ناخالصی بسیار کم و همچنین شفافیت و کیفیت بالایی دارند در صنایع جواهرسازی و ساخت زیورآلات استفاده میشوند؛ این الماسها بیرنگ، نارنجی، زرد، آبی، سبز، قرمز و یا قهوهای هستند. این سنگ ها قدرت و دوام بالایی دارند و از همین رو برای ساخت سازه های که پرکاربرد هستند، به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند. برای ساخت سنگ برلیان از یک سبک خاص برش استفاده میشود.

برخی از افراد نسبت به سایرین، مستعد سنگ کلیهاند. الماسهای خام به اشکال مختلفی برش و تراش داده میشوند که رایجترین آنها برش گرد، برش بیضی، برش مارکیز، برش گلابی، برش قلبی، برش زمردی، برش پرنسسی، برش مثلثی، برش رادیانت و برش کاشن میباشند. یکی از بزرگترین مزیت های این روش تراش به صرفه بودن آن است زیرا در مقایسه با تراش های دیگر وزن کمتری از سنگ خام (Rough) برای تراش از بین می رود و در نتیجه سنگ حاصل، وزن بیشتری خواهد داشت. به منظور به نمايش گذاشتن بازی رنگ اپال مرغوب، آنها را بسته به نوع ماده خام به صورت گرد يا بيضی، تراشِ كابوشن يا ديگر اشكال دامله تراش میدهند.

بیشتر سنگهای الماس به دلیل داشتن ناخالصی، سیاه رنگ هستند و به همین خاطر نمیتوان از آنها در جواهرسازی استفاده کرد. مرتبه قویتر از قدرتمندترین بمبگزاری تروریستی که تا کنون در جهان رخ داده است. تا ? درصد اورانیوم ? سنگ اوریکاسید : ۵ تا ۱۰ درصد از سنگها را تشکیل میدهد . عنصر سنگ توپاز آتش است، ولی هرکدام از رنگهای این کانی برای چاکراهای خاصی مفید است. سنگ عقیق سبز به خزه معروف است، این سنگ به فرد قدرت ایمنی میدهد و افزایش دهنده اعتماد به نفس است. سنگ جاسپر jasper که در زمان های گذشته معتقد بودند دارای خواص شفا بخشی و قدرت بخشی ست از خانواده کلسدون ترکیبی از کلسدون، اوپال و کوارتز است و در ایران در استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایرانشهر، در خواف، تربت جام و کودکان در مشهد یافت می شود.

تمدنهای باستان معتقد بودند زبرجد آبی دارای قدرت خنککنندگی است. پرتو افکنی (irradiation) هدف از این روش، تولید سنگ های آبی تیره توپاز است، چون در طبیعت این کانی به رنگ آبی کم رنگ یافت می شود این تغییر رنگ همانند روش بالا دارای دوام بوده و رنگ آن تغییر نمی کند، معمولا غیر قابل تشخیص است. الماسهایی که این شرکت تولید میکند از نوع IIa هستند که در طبیعت به سختی یافت میشود و بین ۵ هزار تا ۱۰ هزار دلار فروخته میشود. کربن دیاکسید جمعآوری شده به ایالات متحده فرستاده میشود و شرکت اتر آن را در فرآیند اختصاصی خود به متان با خلوص بالا تبدیل میکند.

کربن 6 الکترون دارد که 4تایش آزاد است و در الماس هر 4تا الکترون پرشده و هرکدام یک پیوند کوالانسی قوی با کربن دیگر دارد. اما به هر حال قدمی است تا شرکتهای ثروتمند دیگر کمکی به مشکلات زیستمحیطی کنونی کنند. زمان داستان از غیاب گوهر شروع میشود و با یافتن جنازهی او در خانهی سیف القلم به پایان میرسد، پس مهمترین شخصیت داستان هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ درونمایهای غایب است، اما حضور او از خلال روایت دیگران درک میشود.

به همین خاطر اگر ارزش الماس بالا باشد، باید سنگ را در آزمایشگاه آزمایش کرد تا از طبیعی بودن آن مطمئن شد. در فرآیند لایهنشانی بخار شیمیایی به گاز متان در شرایط خلاء تا دمای بسیار بالایی حرارت داده میشود و این کار به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد. شرکت اتر در سال گذشته صدها قیراط الماس تولید کرد و حالا تصمیم دارد امسال هزاران قیراط الماس تولید کند. با این حال، این شرکت میتواند هر تن کربن دیاکسید جذب شده را به یک الماس میلیون دلاری تبدیل کند. طبق گزارشهای زیستمحیطی، هر آمریکایی سالانه تقریبا ۱۶ تن کربن دیاکسید تولید میکند و مدیرعامل این شرکت میگوید که حالا بیشتر مشتریهای آن میتوانند با خرید هر الماس از آنها یک سال از ردپای کربنی خود را پاک کنند.

هردو از کربن خالص هستند ولی ساختارشان فرق میکند. بهمنظور دقت در برش طرح، همانگونه که طرح روي سنگ تراورتن اجرا ميشود کپي همان طرح تهيه شده روي سنگهاي يک سانتيمتر رنگي چسبانده شده و سپسس برش داده ميشود، در اين حالت قطعات برش خورده در جاي مشابه خود در طرح قرار داده شده و چسبانده ميشود، به اين منظور از چسب سنگ استفاده ميشود. البته به جز رنگ، برش و وزن یا همان قیراط الماس هم نقش بسیار مهمی را در تعیین ارزش الماس دارند. با وجودیکه اداره پولیس در سراسر افغانستان وجود دارد باآنهم نقش قومندانهای محلی در استخراج معادن عاری از اهمیت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید