خرید 30 مدل بهترین ژل ابرو تقویت کننده (فوق العاده) + قیمت ارزان

در این پژوهش، ژلاتین از پای مرغ به روش اسیدی استخراج شد و آزمون های pH، پروتئین، خاکستر، رطوبت، چربی، ویسکوزیته، قدرت ژل، رنگ و رئولوژی انجام شد و تأثیر ژلاتین استخراج شده در غلظت های 0 تا 5/1 درصد بر خصوصیات فیزیکوشیمیایی و حسی ژله طالبی مورد مقایسه قرار گرفت. نوشیدن مقدار کافی آب ضروری است : بعد از تزریق ژل، وجود آب کافی در بدن برای دستیابی به بهترین نتایج ضروری است. نتایج پردازش تصویر نشان داد که استفاده از پودر کدو سبب کاهش روشنایی رنگ محصول و زردتر شدن رنگ (افزایش بتاکاروتن) میشود. فلور واژن به محیط طبیعی واژن گفته میشود که در حالت عادی میکروبها و باکتریهای مختلفی در آنجا زندگی میکنند. پلی ساکاریدهای موجود در این محصول باعث کاهش و ترمیم التهابات پوستی میشود. در بررسی خاصیت ضد میکروبی نمونهها، تاثیر پذیرترین باکتری نسبت به غلظتهای مختلف آبی و بافری ژله رویال، استرپتوکوک موتانس و مقاومترین، اشریشیا کلی مشاهده شد.

دراین مطالعه میزان فعالیت آنتیاکسیدانی و اثر ضد میکروبی ژله رویال بر باکتریهای دهانی شامل: استرپتوکوک (موتانس، اپیدرمیدیس)، استافیلوکوک اورئوس و باکتریهای معده – رودهای (استرپتوکوک سالیواریوس، اشریشیا کلی) مورد بررسی قرار گرفت. خواص ضد میکروبی عصاره ها در دو حلال آبی و بافر فسفات در غلظت های10، 15، 20 ، 25 و 30% به روش میکروبراث دیلوشن( شاخص حداقل غلظت بازدارندگی رشد) و انتشار دیسک(قطر هاله عدم رشد) اندازهگیری شد. رقصنده های هماهنگ در آب برای نگه داشتن موهای خود از ژلاتین استفاده میکنند ژلاتین تا وقتی که با آب داغ شسته نشود در موها باقی میماند. بهینه سازی فرمولاسیون پودر ژله میوه ای کم کالری با استفاده از شیرین کننده های سوکرالوز و ایزومالت. در پژوهش حاضر از درصدهای مختلف پودر عناب و همچنین شیرین­کننده­های سوکرالوز و مالتیتول برای تولید ژله کم کالری بر پایه ژلاتین استفاده شد و خصوصیات فیزیکوشیمیایی و حسی ژله­های تولیدی مورد بررسی قرار گرفتند.

در کل نتایج این مطالعه بیانگر این موضوع بود که می­توان از پودر عناب و شیرین­کننده­های مالتیتول و سوکرالوز برای تولید ژله­های کم کالری استفاده نمود. بنابراین با توجه به نتایج حاصل شده میتوان ژله پروبیوتیک و سین­بیوتیک با ویژگیهای کیفی مناسب تولید نمود. تولید شدند و شش هفته در یخچال نگهداری شدند. نتایج ارزیابی ویژگی­های حسی نیز بیانگر مطلوبیت بالای ژله­های تولید نزد مصرف­کنندگان بوده است. نتایج آنالیز پودر کدوحلوایی مورد استفاده نشان داد که پودر مورد استفاده حاوی مقدار قابل توجهی ترکیبات تغذیهای نظیر آهن، کلسیم، فیبر و بتاکاروتن است. نتایج نشان داد که افزودن پودر عناب و شیرین­کننده­ها به ژله باعث کاهش رطوبت و همچنین افزایش خاکستر گردید که این افزایش خاکستر می­تواند ناشی از وجود ترکیبات معدنی مانند کلسیم و فسفر در پودر عناب باشد. نتایج نشان داد، بیشترین میزان ترکیبات فنولی مربوط به ژله رویال خشک تصعیدی ایرانی با 56/146 میکروگرم گالیک اسید در میلی لیتر ژله رویال بود.

به این ترتیب می توان ژله رویال را به عنوان منبعی از آنتیاکسیدان طبیعی معرفی نمود که ناشی از حضور ترکیبات فنولی موجود دراین ماده است. از آنجا که ژلاتین منبعی بزرگ از کلاژن است، ممکن است یک روش طبیعی برای بهبود ظاهر پوست باشد. ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست و سایر بافتهای بدن مفید است. از دیگر موارد استفاده ژل رویال برطرف کردن ضعف، خستگی و سردردهای مزمن میباشد؛ که برای خانم ها و ورزشکاران حرفه ای مفید است. همچنین این ژل به شما در بزرگ شدن قطر آلت نیز کمک میکند و تا 4 الی 8 سانت می توانید طول و حجم آلت را افزایش دهید. اگر مخلوط کن در دسترس ندارید، می توانید نصف خیار را پوست کنده و با یک چنگال آن را له کنید. در این مطالعه اثر جایگزینی پودر کدوحلوایی به جای ژلاتین در نسبتهای 5/0، 1، 5/1، 2 و 5/2 درصد در ژله بررسی شد. ویژگیهای حسی نمونهها با آزمون حسی بررسی شد. در مرحله بعد اثر نسبتهای پودر کدوحلوایی بر ویژگیهای ژل مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید