تکثیر ماهی انجل (فرشته ماهی)

در یک ظرف مقداری آرد و زرد چوبه می ریزیم و ماهی را آرام در آن می غلطانیم ، یا آرد وزرد چوبه را روی سطح ماهی می پاشیم.سپس ماهی را در ماهیتابه سرخ می کنیم تا هر دو طرف آن طلایی شود. پس از تخمریزی بچه ماهی ها بعد از چند روز به طرف اقیانوس حرکت خواهند کرد که در این زمان دوباره به شوری آب اضافه می گردد. یافت و ماهی ها پس از گذشت چند روز احتمالا تخم ریزی خواهند کرد. میتوانیم روی ماهی را چند برش سطحی بدهیم که موقع قرار گرفتن در فر ماهی خوب مغز پخت شود.

به هرحال بعد از شنای آزاد باید اقدام به تغذیه بچه ماهیان با آرتمیای تازه متولد شده بکنیم که باید از چند روز قبل اقدام به تهیه آن کرده باشیم. بهمین منظور بهتر است هر 15 روز یک نوبت بچه ماهی ها را رقم بندی کنیم و آنهایی که هم اندازه هستند یعنی بزرگترها با همدیگر و کوچکترها هم با همدیگر نگه داری کنیم. در این شرایط به ماهی خود تا 48 ساعت غذا ندهید و پس از اتمام این مدت زمان، نخود فرنگی یخ زده شده (پوست گرفته شده) که به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کند را به ماهی بدهید.

اما اکثر ما انسان ها به این موجودات علاقه بسیار زیادی داریم و به همین دلیل از برخی ماهی های آکواریومی سعی می کنیم تا در خانه و یا محل کار خود برای گرفتن آرامش و دکوراسیون هرچه جذاب تر استفاده کنیم که هزینه گران قیمتی را شامل نمی شوند و می توانیم با هزینه کاملا به صرفه ای تعدادی ماهی و وسایل لازم برای آکواریوم را فراهم سازیم. آنها به دلیل تفاوتهای شخصیتی باورنکردنی، تنوع رنگها و نیازهای محیطی در بین انواع ماهی آکواریومی محبوب شدهاند.

انواع زیادی از این نوع ماهی، در رنگ های مختلف برای انتخاب وجود دارد. رفتار و نوع تولید مثل: گلد فیش جزو ماهیان تخمگذار بوده و در شرایط مصنوعی تکثیر میشود. رفتار و نوع تولید مثل: این ماهی تخمگذار بوده و معمولا هر ۱۵ روز یک بار بر روی سطوح شیبدار تخمریزی میکند. این مسئله در نگهداری از ماهیان بسیار مهم است که ماهی بدون مریضی باشد و تا حد امکان یک ماهی زیبا . این ماهی ها دمای 70 تا 82 درجه فارنهایت را ترجیح می دهند. انتخاب ماهیان آکواریومی نیاز به دانش کافی دارد به طوری که بدون داشتن اطلاعات در این مورد نمیتوانید هر ماهی را در کنار دیگری قرار دهید.

مسئولان نگهداری از این ماهی حدس میزنند جانور ماده است، ولی تشخیص جنسیتش بدون خونگیری از آن دشوار است. تغییرات اسیدهای چرب بافت ماهی اوزون برون در زمان نگهداری در سردخانه . می توان پودر گردو را در فریزر هم نگهداری کرد ولی ترجیح بر این است که گردو را پوست چوبی خریداری کنید و قبل از مصرف از پوست چوبی خارج کرده آسیاب کنید تا از تغییرات چربی گردو ممانعت گردد. ماهی رزی بارب: این ماهی کوچک که اهل افغانستان و بنگلادش است، دمای 2 تا 32 درجه سانتیگراد را میتواند تحمل نماید.

سیکلید دندان سگی: سیکلید سگ دندان که میتواند با نام cynotilapia afra شناخته شود، گونهای کوچک بومی در دریاچه مالاوی است. می توانید برای فیکس کردن شکم ماهی از خلال دندان کمک بگیرد. ماهی شکم پر را می توانید با انواع ماهی ها درست کنید ماهی قزل آلا جز ماهی محبوب برای این غذا می باشند می توانید ماهی سفید نیز استفاده کنید فقط در نظر داشته باشید ماهی سفید تیغ بیشتری دارد. جهت تغذیه آن ها می توانید از انواع غذا ها استفاده نمایید، اما برای ماهی های در حال رشد بهترین غذا آرتمیا خواهد بود.

در صورت جدا شدن از گروه خود، خجالتی و منزوی خواهند بود. 3. گروه سوم: دسته سوم ماهیانی هستند که به شرایط خاص فیزیکی و شیمیایی آب نیازی ندارند ولی به لحاظ تغذیه به نگهداری و مراقبت زیادی نیاز دارند. برخی نیاز به شرایط ویژهتری دارند و بایستی به تنهایی نگهداری شوند. حال باید اشپیل ها را تمیز كنید.سطح تخمها را غشایی گرفته و رگههایی دارد كه در حین پاك كردن ماهی بایستی كاملاً گرفته شود. سومین ماهی آکواریومی که در لیست ما موجود می باشد، ” PEPPERMINT ANGELFISH ” است که یک نوع دیگر از سری آنجل می باشد که این نوع ماهی ها می توانند در طول زمان به طول 7.6 سانتی متری دست پیدا کنند که در حال حاضر تنها یک نمونه از این ماهی وجود دارد که آن هم در معرض نمایش عموم در ایالت متحده قرار دارد.

ماهی شکم پر یکی از غذاهای خوشمزه شمالی است که طعمی بی نظیر دارد و اگر یک بار این غذا را بخورید حتما عاشق طعم آن می شوید. برای تهیه ماهی شکم پر ابتدا داخل شکم ماهی ها را خالی و تمیز میکنیم و کامل با دقت میشوریم ودر آبکش یا صافی میگزاریم و با دستمال آن را خشک میکنیم. داخل آکواریم یا حوضچه را با انبوه گیاهان طبیعی و مصنوعی کف و بالا را بطور کامل پوشش می دهند.

پس از آن شن و ماسه را به اندازه مناسب در کف پهن نموده و شلنگها را به پمپی که خارج از آکواریوم نصب شده وصل نماییم (پمپ خارج از آکواریوم و بالاتر از سطح آب قرار میگیرد). ماده ها و نرهای دیگر یکی بعد از دیگری به جمع آنها می پیوندند و طولی نمی کشد که تمام ماهیها تعقیب و گریز را شروع می کنند و تخمها بصورت انبوه پاشیده می شوند و به آرامی به کف و دیواره ها می چسبند. با مشاهده تخمها و با ساکت و آرام شدن ماهیها باید با حوصله آنها را از آنجا خارج کنید و با حوصله و آرامش کارهای لازم را در کمال خونسردی و با دقت تمام انجام دهید.

گربه ماهی دم قرمز: گربه ماهیها از جمله دیگر موارد ماهیهای بزرگ برای آکواریوم هستند که همواره گرسته بوده ولی رشد سریعی دارند. شما میتوان ماهی جک دمپسی را با غذاهایی از جمله گیاهان، ماهی پولکی و حشرات تغذیه کنید. سبزی معطر را خرد کرده و به پیاز و سیر اضافه کنید و کمی تفت دهید سپس نمک و زردچوبه را اضافه می کنیم و روی حرارت متوسط ۲۰ دقیقه تفت می دهیم سپس گردوهای آسیاب شده را اضافه می کنیم و ۵ دقیقه دیگر مجدد تفت می دهیم.

3- مقداری داروی متیلن بلو به آکواریم تخمها اضافه کنید. هنگام استفاده از این روش اضافه کردن دیفیوزر هوا به آکواریوم توصیه می شود، زیرا با افزایش دما، آب اکسیژن محلول کمتری را نگه می دارد. بعد از اینکه سنگ تخم به آکواریوم هچری انتقال دادیم باید یک شعله هوا با جریان کم برای ایجاد جریان مناسب برای تخمها که به سنگ چسبیدهاند بگذارید که در عکس طرز قرار گرفتن صحیح آن را میبینید. هنگام بیرون کشیدن Lernea از یک ماهی، ممکن است یک تکه کوچک گوشت بدن ماهی برداشته شود که در این شرایط ماهی نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی ثانویه دارد.

ماهی زبرا از جمله ماهیهایی است که به صورت راه راه بوده و متعلق به آبهای شیرین میباشد. مسمومیت با آمونیاک یک مشکل شایع در مخازن ماهی است و بیماری محسوب نمی شود اما می تواند فشار زیادی در ماهی ایجاد کند و منجر به سایر مشکلات سلامتی از جمله اختلالات باکتریایی شود. ماهیهای آکواریومی بزرگ از جمله موارد مورد علاقه برای بسیاری از افراد جهت نگهداری است که اغلب با شکوه و همیشه گرسنه هستند. یک شُشماهی مسن که در آکواریوم موزه سانفرانسیسکوی آمریکا نگهداری میشود شاید مسنترین ماهی آکواریومی زنده جهان باشد.

چنانچه در آکواریم تخمگیری صورت می گیرد بهتر است تعداد ماده یک عدد و تعداد نرها 2 عدد باشند. در روش استتار گیاهی محلی که قرار است در آنجا تخمگیری صورت گیرد. در این روش بهتر است ماهی های ماده و نر بصورت گروهی و به نسبت 5 به 7 در کنار هم قرار بگیرند چون نتیجه تخمگیری بهتر خواهد شد. بهتر است ماهیهای ماده را در ساعت 12 ظهر داخل قفس قرار دهید تا فرصت داشته باشند با محیط انس بگیرند و در آنجا با آرامش احساس امنیت کنند و در واقع محل را انتخاب و مورد پسند قرار بدهند.

بسیاری از کسانی که میخواهند آکواریومی در یک مکان عمومی یا در خانه خود داشته باشند، سعی میکنند تا از انواع ماهی آکواریومی گیاه خوار استفاده کنند که تامین هزینه و غذای آنها راحتتر میباشد. یکی از علل اصلی انواع بیماری در ماهی های آکواریومی، آب ناسالم است. در بررسی انواع بیماری در ماهی های آکواریومی، Ich، رایج ترین انگل آکواریوم خانگی است که در صورت عدم درمان می تواند کشنده باشد. نیز تغذیه میکنند. آنچه مهم میباشد تنوع غذایی برای ماهی آنجل یا فرشته ماهیان است که در نسیم یاس انواع غذاهای همه چیزخوا ها ، گوشتخوار ها و گوپی و …

این مورد از انواع ماهی آکواریومی، در رنگهای روشن وجود دارند و غیر تهاجمی هستند. ماهیان آب شیرین به صورت گیاهخوار و گوشتخوار وجود دارند. تخم ها به اندازه ای کوچک می باشند که با چشم به سختی دیده می شوند. بهترین غذای زنده در این مرحله نوزادان میگوی نمکی هستند که از قبل باید تدارک دیده باشید. فرشته ماهی شعلهای: فرشتهماهی شعلهای که آنجلماهی کوتولهای ژاپنی نیز نامیده میشود، یکی از بهترین انتخابها برای آکواریومها محسوب میشود؛ زیرا معمولاً به خوبی با محیط سازگار میشود. ضمناً گیاهان می توانند محرک و راه انداز خوبی برای تخم ریزی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید