تورمالین صورتی در جاهای زیادی یافت می شود

همچنین سنگ کیسه صفرا در زنان به ویژه خانمهایی که چند بار زایمان کردهاند، بیشتر بروز پیدا میکند. او بیان کرد: سنگ کیسه صفرا در زنان به ویژه خانمهایی که چند بار زایمان کردهاند، بیشتر بروز پیدا میکند. جعفر غفارزاده متخصص طب سنتی در گفتوگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سنگ کیسه صفرا اظهار کرد: سنگ کیسه صفرا بر اثر تحرک نداشتن مواد درون کیسه صفرا ایجاد میشود، بنابراین این مواد، داخل کیسه صفرا باقی میمانند و لجن صفراوی را ایجاد میکنند که این لجن در آینده به سنگ تبدیل میشود.

این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. در این حالت پانکراتیت و دردهای شکمی شدید و مداوم ایجاد میگردد که در این بیماری معمولاً بیمار به بستری نیاز پیدا میکند. دلیل این درخشش نیز حالت مخروطی شکل گوهر تراشیده شده به شیوه برلیان است که باعث چرخش بیشتر نور در گوهر می شود. رنگ توپاز آبی در برابر نور همیشه ثابت است و از بین نمیرود اما اگر به طور دایم زیر نور مستقیم خورشید و گرمای آن قرار داشته باشد، ممکن است رنگش تغییر کند و کمرنگ شود.

برای درمان سنگ کیسه صفرا در طب سنتی، روشها و درمانهای مختلفی وجود دارد که این درمانها کنار پرهیزات ضروری برای این دسته از بیماران میتواند بدون عمل جراحی، منجر به از بین رفتن سنگ کیسه صفرا شود. گاهی نیز ممکن است کیسه صفرا پاره شده که در این شرایط حتما به سرعت فرد باید تحت عمل کیسه صفرا جراحی شود. پوشش سطحی ( Surface Coating) هدف از این روش، تولید رنگ های رنگین کمانی برای سنگ توپاز آتشین (fire topaz) است .

خواص سایر سنگ ها از جمله الماس و توپاز طلایی در قسمت های قبل به صورت کامل گفته شده است که با مراجعه به قسمت های قبل می توانید با خواص این سنگ ها به صورت کامل آشنا شوید . منشا: تورمالین را می توان از آفریقای جنوبی ، آفریقای شرقی ، برزیل ، ماداگاسکار ، ایالات متحده و سایر مناطق دیگر تهیه کرد. و دردی که با یک نفس عمیق تشدید میشود اشاره کرد. دردهایی که با کولیک صفرا همراه هستند و انقباضات شدیدی که برای از بین بردن انسدادها به وجود میآید، حدود یک تا دو ساعت به طول میانجامد.

یکی دیگر از مشکلات جدی که در کیسه صفرا ایجاد می گردد کولیک صفراوی میباشد. اگر مایع صفرا حاوی میزان زیادی کلسترول، نمکهای صفراوی یا بیلیروبین باشد، در شرایط خاصی میتواند به شکل سنگ سخت گردد. این معادن به شکل غیرفنی استخراج گردیده به بازار هندوستان و مارکیت پاکستان به فروش میرسد. در این صورت فشارهای بیش از حد از روی کیسه صفرا برداشته شده و کیسه صفرا میتواند عملکرد طبیعی خود را ادامه دهد. به این دلیل که اگر در صفرا کلسترول بیش از حد وجود داشته باشد احتمال تشکیل سنگ صفرا به شدت بالا میرود.

و حتی تومورهایی که سبب ترشح بیش از حد صفرا می گردند، اشاره کرد. و همچنین سرطان اشاره کرد. خانمهای میانسال که ۴۰ و ۵۰ ساله هستند اشاره کرد. با مصرف چربیهای امگا ۳ و همچنین روغن تخم کتان در کنار وعدههای غذایی میتوان به شکستن غذاها کمک کرد بدون این که محتوای کلسترول مواد غذایی افزایش پیدا کند. این سنگ های قیمتی که عبارتند از لاجورد، گرانیت، عقیق، آمتیست، بریل، میکرولیت، تورمالین تکنیکی، بیروج میده دانه، در سال 1371 در اثر اصابت راکت به محل نگهداری آن در وزارت معادن با هدف جلوگیری از دستبرد، به ارگ انتقال گردیده بود.

التهاب کیسه صفرا یکی دیگر از انواع مشکلات ایجاد شده در این کیسه میباشد که می تواند بر اثر عوامل مختلفی به وجود میآید. در برخی مواقع نیز داروها مورد اثر ایجاد واقع نمیشوند و ممکن است تحت جراحی قرار گیرد. کیسه صفرای ملتهب میتواند در ۲۰ درصد از مواقع توسط باکتریهای عفونی مورد حمله قرار بگیرد و دچار عفونت شود. حملات مکرر در این بیماری بسیار خطرناک میباشند و حتماً باید در صورت داشتن علائم به پزشک مراجعه کرد به خصوص اگر در کنار دردها فرد دچار تب نیز باشد.

افراد در صورت بروز علائم باید به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کرده و با استفاده از انواع تکنیک ها تشخیص داده شود که آیا فردا دچار سنگ صفرا می باشد یا خیر. سپس از لولهی تو خالی مواد رنگی عبور کرده و به مجاری وارد میشود. سپس با کمک گاز کربن دی اکسید شکم فرد متورم میگردد تا جای مورد نیاز برای ابزارهای جراحی باز شود. این مبدل سیگنالهایی را به کامپیوترها ارسال میکند که ساختار درون شکم را به صورت تصاویر در دستگاه کامپیوتری نمایان میسازد.

التهاب لوزالمعده، درد شدید و مداوم شکم ایجاد میکند و معمولاً نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد. از نظر زمین شناسی ممکن است تراورتن یک سنگ جوان باشد اما باید این موضوع را در نظر گرفت که این سنگ در طی زمان آزمایش خود را پس داده است Roman colosseum در خصوص سنگهای تراورتن دلیل انکار ناپذیری را بیان میکند و آن هم ساخته شدن ساختمانهای قدیمی از ترکیبی از سنگهای جوان است. در این تست یک دستگاه مبدل به عقب و جلو در ناحیه شکمی حرکت میکند.

هنگامی که فرد غذاهای چرب را مصرف میکند، کیسه صفرا به دلیل اینکه صفرا را از طریق کانال روده بزرگ تخلیه کند، به شدت منقبض میگردد و کمک میکند که چربیها در این مرحله که بعد از مصرف شدن به دست آمدهاند، حذف گردند. داشتن وعدههای غذایی منظم خطر ابتلا را به شدت کاهش خواهد داد و همچنین افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند، بهتر است که کاهش وزن را به صورت یکباره و به سرعت انجام ندهند. همچنین اگر فرد مشکل خاصی در بدن خود نداشته باشد نیز ممکن است با استفاده نکردن و قطع کردن کامل چربی به همان اندازه خطر زیادی به کیسه صفرای خود را وارد کند .

مواد کاملی که فیبر و مواد مغذی بسیار زیادی را برای فرد فراهم میکنند به سیستم بدن شما به شکستن غذاهای دیگر کمک میکند. همچنین سنگ کیسه صفرا میتواند همراه با این علائم باشد: درد در سمت راست بدن درست زیر دنده، درد پشت بین استخوانهای شانه، درد در شانه سمت راست، حالت تهوع و استفراغ، عرق کردن و بیقراری. در این حالت کیسه صفرا برای رفع و از بین بردن انسداد شدیداً منقبض شده و همین انقباض شدید سبب احساس درد شدیدی در فرد خواهد شد. در نتیجه انسداد مجاری صفراوی دردهای شدید و عفونت مجاری اتفاق میافتد. کلانژیوپانکراتوگرافی عقب گرد اندوسکوپیک موردی است که در آن برای پررنگ کردن مجاری صفراوی از یک ماده رنگی استفاده میشود که در تصاویر اشعه ایکس مورد مشاهده قرار میگیرند.

مجرای پانکراس لولهای است که از پانکراس شروع شده و در قبل از ورود به دئودنوم به مجاری صفراوی اتصال پیدا میکند. که نهایتا درد و تب را در فرد ایجاد میکند. ویژیهای فرهنگی، نماد های تاریخی و ترکیب مغلق اجتماعی را دارا باشد. رژیم های حاوی میزان کم کلسیم می توانند خطر تشکیل سنگ کلیه و پوکی استخوان را افزایش دهند. نیز خطر ابتلا به سنگ صفرا را بسیار کاهش خواهد داد.

افرادی که در معرض خطر ابتلا به سنگ صفرا میباشند نباید تمام چربیهای که در مواد غذایی وجود دارد را از غذای خود حذف کنند. دیابت – افراد مبتلا به دیابت تمایل به سطوح بالاتر از تری گلیسرید ( یک نوع چربی خون ) دارند که یک عامل خطر برای تشکیل سنگ کیسه صفرا است. داشتن وزن متعادل این خطر را کاهش داده و افراد میتوانند با کاهش میزان کالریهای دریافتی و بالا بردن فعالیت فیزیکی، وزن متعادل خود را حفظ کنند. کاهش وزنهای حدود نیم تا یک کیلوگرم در هفته کاهش وزن متعادل و مناسبی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید