تفاوت روش FUE و FUT برای کاشت موی سر

اگر گوش و یا ناف خود را سوراخ کرده باشید، در مقایسه با آنان، درد سوراخ کردن بینی اندکی بیشتر است. در این روش، پوست کنار ناف را سوراخ میکنند و حلقه یا زیورآلات مورد نظر را به آن میآویزند. در پیرسینگ بینی بدون سوراخ میتوانید بدون اینکه مشکلی برایتان ایجاد شود، حلقه را خارج کرده و با حلقههای دیگر جایگزین کنید. اما حلقه ممکن است سبب بهبودی با انحنا شود. هرچند ممکن است جراحی بینی محل پیرسینگ را تغییر دهد و آن را جابجا کند. اگر قسمت های دیگر گوش خود را سوراخ کرده اید، روند خوب شدن آن طولانی تر خواهد بود و سوراخ آن به راحتی بسته نخواهد شد.

اکنون محل سوراخ شدن و دستان اپراتور استریل و عاری از میکروب هستند و احتمال عفونت به کمترین میزان خود میرسد. خوب شدن پیرسینگ غضروف گوش زمان بیشتری طول میکشد و بیشتر مستعد عفونت است. به نحوه پوشیدن لباس دقت کنید و از انجام حرکات ورزشی و خم شدن بیشازحد، خودداری کنید. انجام این سوارخ نسبت به سایر موارد دردناکتر است و نیازمند دقت بیشتر است. دقت داشته باشید که از سشوار کردن موها تا چند هفته پس از کاشت مو پرهیز کنید. پزشک باید به بیمار توضیح دهد که امکان اصلاح موهای کاشته شده وجود دارد به این ترتیب که پس ازدرآمدن موها نارضایتی وجودداشته باشد، می توان آن را پایین ترآورد یا گردتر نموداما اگر این خط از اول طراحیخوبی نداشته باشد اصلاح آن خیلی مشکل و گاهی غیرممکن است.

کاشت مو به صورت اقساطی امکان پذیر است؟ برداشت مو در روش FUE و FUT به صورت دستی بود، در صورتی که در این روش با دستگاه انجام میشود. کاشت ابرو به روش انحصاری و جدید FUE چگونه انجام می شود ؟ درسالهایی که گذشت تجارب و روش های متعددی مورد آزمایش قرارگرفت و در نهایت امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید از دسته های کوچکترمو موسوم به میکروگرافت ( micrograft) استفاده می شود که سبب نتایج رضایت بخش وظاهری طبیعی شده است و امری که تا چندی پیش حتی تصورش هم دشوار بود امروزه تبدیل به یکی ازاعمال جراحی سرپایی و بسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و کاشت موها در نقاط مورد نظر استوار می باشد.

مراحل این عمل به این صورت است که در ابتدا، پزشک جراح پوست سر بیمار را تمیز کرده و پس از تزریق داروهای بی حسی، یکی از تکنیک های دوگانه کاشت شامل روش FIT یا روش FUT یا ترکیبی از این دو روش توسط پزشک برای بیمار انتخاب می شود. پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست امروزه یکی از کارهای پر طرفدار بین جوانان و نوجوانان شده است. از خطرناکترین و پر عارضهترین انواع پیرسینگ میتوان به پیرسینگ زبان اشاره کرد. پیرسینگ گوش را میتوان روی لاله یا غضروف گوش انجام داد. این روش زمانی به کار می آید که متقاضی کاشت مو دارای بانک موی خوبی باشد،در این روش دیگر نیازی به برش و بخیه زدن نمیباشد و همچنین به بستری شدن نیز احتیاجی نیست و با استفاده از بی حسی موضعی میتوان فولیکول های مو را با ابزار خاصی از بانک مو برداشت و در محل طاس شده کاشت .در صورتیکه متقاضی دارای بانک مو مناسبی نباشد میتوان از موهای بدن فرد جهت پیوند استفاده نمود.در این روش که مو ها از پشت سر برداشته میشود محل برداشت قابل دیدن نیست و موهای کاشته شده دارای حالت بسیار طبیعی میباشد و بیمار نیازی به گذراندن دوره نقاهت پس از کاشت مو ندارد.

پیرسینگ لب موقتی نیازی به سوراخ کردن ندارد و توسط چسبی که زیر آن تعبیه شده است، روی محل مورد نظر خواهد چسبید؛ اما در پیرسینگ دائم، قسمتهای مختلف لب سوراخ میشود که با عوارض بسیاری همراه است. قبل از اینکه اقدام به سوراخ کردن بینی خود کنید، چند مرکز مختلف را بررسی کنید و بهترین آنان را با بالاترین کیفیت انتخاب کنید. زیرا در این مراکز پیرسینگ در تهران نکات بهداشتی به خوبی رعایت شده و از بروز مشکلات مختلف جلوگیری می نماید. و میتواند این نگرانی را برای بیمار ایجادکند که برای کاشت مو در یک ناحیه موی قسمتی دیگر از سرش را از دست بدهد.

پزشکان باتجربه و با سابقه ای در این کلینیک حضور دارند که با جدیدترین شیوه ها کاشت مو را انجام می دهند. شما میتوانید با استفاده از این تصاویر از کیفیت و توانایی پزشکان کلینیک مطمئن شوید. پیرسینگ بدن روی توانایی فرد برای اهدای خون نیز تأثیر میگذارد. فرد ممکن است دچار حساسیت چشمی شده و مدام چشمهایش قرمز شود. برای اینکه نمای جلوی سر بعد از کاشت مو غیرطبیعی نشود وچهره فرد اخم آلود به نظر نرسد لازم است خط موی جلوی سر از میزان مشخصی پایین تر آورده نشود.لازم است بیماران در این مورد از تجربه پزشک استفاده کنند وهمفکری کنند و بی دلیل اصرار به پایین آوردن زیاده از حد خط رویش مو نداشته باشند البته در اخر نظر شخص کاندید اعمال خواهد شد با صلاح دید پزشک.

با توجه به اینکه روش کاشت موی FUE عموما نسبت به روش FUT کم تهاجمی تر است و در مدت زمان کمتری انجام می شود، برای موارد خاص و کوچک بهینه است. این نوارها جای زخم کوچک نواری به جای میگذارند که زمانی قابل مشاهده میشوند که موهایتان خیلی کوتاه باشد، درحالیکه در روش FUE به طور کلی برشی ایجاد نمیشود و جای زخم قابل مشاهده ی کمتری به وجود می آید، فقط سوراخ های کوچک دایره ای در محلی که فولیکول های مو استخراج شده و در محل موردنظر قرار داده می شوند.

در نتیجه، در روش FUE پزشکان می نوانند برای برداشت مو ناحیه اهدا کننده بیشتری را داشته باشند. یک پنبه را آغشته به آبنمک کنید و 3 تا 5 دقیقه روی محل زخم بگذارید. اگر بدن زیورآلات پیرسینگ پل را پس زد، باید هر چه سریعتر نسبت به بیرون آوردن آن اقدام کنید، در غیر این صورت یک زخم درشت بین چشمهای شما باقی خواهد ماند. با زیور آویخته شده در محل سوراخ بازی نکنید.این کار باعث آسیب به بافت شده و اسکار، گوشت اضافه و زخم به جای بگذارد.

گوشت اضافه: لب، از جمله نقاطی است که مستعد ایجاد گوشت اضافه است. در ایران به دلیل تعدد بالای متخصصین جراحی زیبایی و تقاضای بالا برای این گونه عمل ها، هزینه کاشت مو و همچنین هزینه سایر عمل های زیبایی نسبت به دیگر کشور های اروپایی، و حتی کشور ترکیه که در زمینه عمل های زیبایی پیشتاز می باشد، کمتر است. هر گونه فرایندی که در این محل انجام شود میتواند عفونتهای جدی را ایجاد کند.

در سه یا چهار هفته ی اول، گوشواره ها را از گوش خود در نیاورید. بعد از سوراخ کردن گوش هر روز آن را با اب نمک شستشو دهید روزانه، حداقل دو الی سه بار گوشواره را بچرخانید تا سوراخ ها باز بمانند. همچنین قبل از انجام پیرسینگ میتوانید با پزشک عمومی مشورت کنید تا مطئمن شوید تمام جوانب این کار را سنجیده باشید. توصیه میکنیم قبل از اقدام به کاشت مو در یک کلینیک، ابتدا با مراجعهی حضوری یا پرس و جو از مراجعه کنندگان قبلی وضعیت بهداشتی و استریل کردن دستگاهها قبل از جراحی را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید