تالک در کجاها تولید می گردد؟

تواند به اندازه توپ گلف باشد البته سنگها با هم فرق دارند اندازه بزرگتر از ان هم میتواند وجود داشته باشد. البته برای استفاده از اورانیوم معمولی در بمب اتمی میتوان از روشهای دیگری هم استفاده کرد. برای این كار، دانشمندان ابتدا كیك زرد را طی فرایندی شیمیائی به ماده جامدی به نام هگزافلوئورید اورانیوم تبدیل میكنند كه بعد از حرارت داده شدن در دمای حدود ۶۴ درجه سانتیگراد به گاز تبدیل میشود.

با این حال، کاملا روشن نیست که چه چیزی منجر به تشکیل سنگهای صفراوی میشود. با خوده منم تماس می گیرند ولی بعد از مدتی خود انها به من پیشنهاد فروش سنگی را می دهند و یا اینکه مشخص می شود اصلا خریدار نیستند و ممکن است واسطه باشند و ادعایی بیش نیست. بعد از اینکه الماسها تولید شدند، به سورات هند فرستاده میشوند تا تراش بخورند و دوباره به نیویورک برای فروش فرستاده شوند. این گزارش نشان می دهد که در مواردی که بیماری به شرایط حادی که جراحی اجتناب ناپذیر است، نرسیده است، می توان با الهام از دیدگاه طب ایرانی از تدابیر غذایی دارویی مناسب برای درمان کنترل این بیماری سود جست.

اکثر مبتلایان به سنگ کیسه صفرا که علائم ندارند ، به درمان نیاز ندارند. در برخی شرایط دیگر ممکن است به علت ته نشین شدن سنگ و ایجاد عوارض در دستگاه ادراری جراحی مورد نیاز شود. احتمال باقی ماندن آثار خراشیدگی روی سنگ بعد از تست سبب می شود، شیشه های مخصوصی به جای الماس مورد استفاده قرار بگیرند و همین امر از دقت دستگاه شما می کاهد و برای اطمینان می بایست این تست سختی، برای چندین بار تکرار شود. در این آزمایش از رنگ های خاص برای نمایش مجراهای صفرا در تصویر استفاده میشود تا در صورت انسداد مجرا بوسیله سنگ، پزشک آن را تشخیص دهد.

گونه ھای زیرکن بی رنگ گاھی به اسم برلیان ماتارا به بازار فرستاده می شود. در این شرایط تب غیر معمول نیست.از دیگر دلایل التهاب کیسه صفرا می توان به مصرف الکل، عفونت ها، یا تومورهایی که مجاری صفراوی را مسدود می کنند، اشاره کرد، اگرچه سنگ کیسه صفرا دلیل شماره یک محسوب می شود. اما سرطان کیسه صفرا بسیار نادر است، بنابراین اگرچه خطر ابتلا به سرطان زیاد است، اما احتمال سرطان کیسه صفرا همچنان بسیار اندک است.

دیگر مشکلات کیسه صفرا شامل سرطان کیسه صفرا، بیماری مزمن کیسه صفرا، التهاب کیسه صفرا و سوراخ شدن کیسه صفراست. در حالی که اکثر سنگهای صفراوی بدون درد از بین میروند، در صورت مشاهده علائم عفونت، التهاب یا انسداد جدی، باید به بیمارستان مراجعه کنید. اگر علائم و نشانه های سنگ های صفراوی ظهور نماید آنگاه میتوانید درمان را شروع کنید. در حالی که جراحی رایجترین درمان سنگ کیسه صفراست، اما موارد خفیفتر ممکن است از طریق رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی درمان شوند.

ایجاد برخی تغییرات در شیوه زندگی، از جمله تغییر رژیم غذایی، میتواند از بازگشت سنگ صفرا یا ایجاد مشکل جلوگیری کند. کاهش چربی همچنین میتواند از سنگ کیسه صفرا جلوگیری کند. در حالی که در هرکسی میتواند سنگ کیسه صفرا ایجاد شود، برخی عوامل زمینه ساز مربوط به رژیم غذایی، ژنتیک و سن است. ممکن است به علت کلسترول بیش از حد در صفرا شما ایجاد شود، که باعث سنگهای صفراوی شده است، اگر کیسه صفرا قادر به کاهش مایع بیش از حد باشد.

شما برای زندگی به کیسه صفرا نیاز ندارید، و برداشت آن در توانایی گوارش غذا تاثیری نخواهد داشت، اما می تواند باعث اسهال شود. اگر برای برداشتن کیسه صفرا نیاز به جراحی دارید، بهبود بین چند روز تا چند هفته طول میکشد. اگر یک یا چند عضو خانواده سابقه سنگ کلیه داشته باشند ، احتمال ابتلا افزایش می یابد. انسداد ادرار می تواند منجر به عفونت کلیه و آسیب کلیوی شود. یک مطالعه نشان داد که رژیم غذایی سرشار از فیبر منجر به کاهش تولید لجن صفراوی در افرادی میشود که به سرعت وزن خود را کاهش میدهند. همچنین اگر کاهش وزن سریع را در مدت زمان کوتاهی تجربه کرده باشید، میتواند خطرزا باشد.

لجن صفراوی، که ممکن است هنگام روزه گرفتن یا کاهش سریع وزن ایجاد شود، خطر بیماری کیسه صفرا را افزایش میدهد. هنگامیکه کیسه صفرا برداشته شود، صفرا بجای ذخیره شدن در کیسه صفرا، مستقیماً از کبد به روده کوچک جریان می یابد. اگر یک فرد در معرض خوردن مواد غذایی بسیار چرب است، کیسه صفرا کار اضافه انجام داده و ذخیره صفرا را افزایش داده و تولید سنگ های صفراوی را در کیسه صفرا افزایش می دهد. سعی کنید این درمان چند بار در هفته تا زمانی که سنگ صفرا از بین برود انجام دهید.

این نسخه را ادامه دهید تا در یک دوره شصت تا هشتاد روزه، سنگ کیسه صفرای شما به تدریج درمان شود. شما می توانید آب لیمو را هم برای درمان و هم برای پیشگیری از سنگ کیسه صفرا استفاده کنید. بنابراین این گوهر را همواره باید دور از گرما و نور مستقیم خورشید و پس از استفاده در محیطی مرطوب مثل پیچیدن پنبه خیس دور آن نگهداری کنید زیرا ممکن است خشک شده یا ترک بخورد و یا پدیده چند رنگی تضعیف شود. همان طور که می دانید پس از مدتی منافذ آن پر شده و کثیف و پر از چرک می شود.

تا یک سال پیش روزانه دهها کامیون بار سنگ تالک به طور مستقیم از دل کوههای ننگرهار از مسیری که بیشتر از سوی طالبان کنترل میشد، به پاکستان میرفت. تالک کانی ای نیمه شفاف با جلایی مرواریدی است. این سنگها عموما به صورت صفحه ای دانه درشت سفید با رگه های کمرنگ سیاه هستند و در بافت آنها ذرات میکا را می توان دید که به صورت انعکاس نور روی سطح نمایان هستند. اگر این علائم را تجربه کردید، دچار کولیک صفراوی شده اید. هنگامیکه سنگ های صفراوی مکرراً بوجود آیند ممکن است پزشکتان جراحی برداشت کیسه صفرا (کوله سیستکتومی) را توصیه کند.

با این حال، اما اگر از سنگ کیسه صفرای خود درد میکشید، ممکن است پزشک جراحی برای برداشتن کیسه صفرا را توصیه کند. ممکن است پزشکتان به شما توصیه کند که در مورد علائم سنگ های صفراوی مثل درد شدید در ناحیه بالای راست شکم هوشیار باشید. اگر همه چیز در بدن شما درست کار کند، اكزالاتی که با خوردن میوهها و سبزیجات مصرف میکنید، دفع خواهد شد. همچنین مصرف این مواد میتواند به حرکت غذا از طریق روده و کاهش تولید صفرا کمک کند، که میتواند خطر ابتلا به بیماری کیسه صفرا را کاهش دهد.

در نگهداری الماس باید به این نکته توجه داشته باشید از آنجایی که جواهر الماس گرد و غبار را به خود جذب می کند به هیچ وجه آن را در مقابل مواد شوینده حاوی کلر، اسپری و رنگ مو، لوسیون ها، صابون ها، و عرق بدن و چربی های طبیعی پوست قرار ندهید. سنگهای صفرا زمانی تشکیل میشوند که صفرا سخت شود و تکههایی از مواد جامد را تشکیل دهد. دوتایی شدن حالب که عارضه ای مادرزادی است به وضعیتی گفته می شود که دو حالب بر روی یک کلیه تشکیل می شود.

سنگ های کلیه همیشه در کلیه باقی نمی مانند. تسنیم نوشت؛ سنگ کلیه میتواند در هر دو کلیه تشکیل شود؛ این سنگها از آنجا به مجاری ادراری که کلیهها را به مثانه وصل میکنند، منتقل میشوند. متاسفانه خرمهره های تقلبی، فیک، ساختگی، درجه دو و… از جیدایت و نفریت در زمان های ما قبل تاریخ به عنوان سنگی سخت در حجاری استفاده می شد. گرچه، شما نمی توانید از این نوشیدنی بیشتر از 6 هفته در یک دوره استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید