انواع سنگ های قیمتی و خواص آنها را بشناسید

اگر بخواهیم به شکل خلاصه راجع به سنگها اظهار نظر کنیم باید بگوییم که آنها در واقع واسطه تبدیل، تقویت و تبادل انرژی میان طبیعت با انسان و اجزای دگیر طبیعت هستند. نگهدارندهای که هر استلامکننده حجرالأسود آن را مشاهده میکند ـ. در کنار آب، چای کمرنگ و ماءالشعیر هم مایعات مفیدی هستند ولی هرگز جای آب را نمیگیرند. در نتیجه همین شکاف جراحی باعث زمینگیر شدن بیمار و درد بیشتر میشد و جای ۱۵-۱۰ بخیه روی شکم بیمار اصلاً وضعیت جالبی نداشت ولی خوشبختانه در حال حاضر ما روشهایی کاملاً محافظهکارانه برای درمان سنگهای کلیه در اختیار داریم که درد و ناراحتی بیمار در آنها بسیار بسیار اندک بوده و قابل مقایسه با روشهای قدیمی جراحی باز نیست.

۲- سنگ های STRUVITE : این نوع سنگ از نظر شیوع، بعد از سنگ های کلسیمی هستند که حاوی آمونیوم، فسفات و منیزیم می باشند. ساعت دیواری روبهروی بخش پذیرش ترمینال گراند سنترال منهتن نیویورک نیز یکی از معروفترین اپالهای تاریخ است. بیماران سنگساز باید طی شبانه روز ۲ تا ۳ لیتر مایعات مصرف کنند یعنی هر ۵/۱ تا ۲ ساعت یک لیوان آب بخورند و رنگ ادرارشان باید همیشه نزدیک به رنگ آب باشد. به عبارت سادهتر باید هر سه ساعت یک لیوان آب مصرف شود. آبی یک رنگ آرام و بیصدا است. وقتی در مقابل نور نگه داشته می شود تغییر رنگ به صورت نواری نشان می دهد اما کارنلین طبیعی توزیع رنگ ابری دارد.

در این نوع جراحی، یک برش بزرگ (۱۵ سانتیمتری) روی شکم ایجاد شده و جراح از طریق آن اقدام به برداشتنِ کیسه صفرا میکند. درگذشته برای خارج کردن این سنگها از جراحی باز با برشهای یک وجبی در شکم یا پهلوی بیمار استفاده میکردند. متاسفانه عدم فناوری استخراج و جنگهای داخلی و سیاسی موجب کاهش استخراج این کانی از این منطقه شده است. اگر سنگها به کاهش میزان سیترات مربوط باشند، آب میوه های سیتراتی می توانند به جلوگیری از تشکیل سنگ کمک کنند. در ابتدا سنگهاي قيمتي به علت كميابي و زيبايي ، نظر مردم را جلب نمود و جادوگران و رمالان از اين توجه مردم استفاده كردند.آنان ضمن بيان خواص جادويي براي هر يك از سنگها و سوء استفاده از بي اطلاعي مردم، با فروش آنها به کسب منافع نا مشروع خود اقدام نمودند.

جراح سنگ ها را از طریق یک برش کوچک در کمر برمی دارد. فیروزه یک سنگ قیمتی مبتنی بر آب است که در صخرهها و کوهها شکل میگیرد. در طی سه ماهه ی سوم بارداری، به علت تغییر در ترکیب ذخیره ی اسید صفراوی و ظرفیت حمل کلسترول صفرا، اشباع کلسترول افزایش قابل توجهی پیدا می کند که این خود به تشکیل سنگ کیسه صفرا کمک می کند. آیا سنگ مرمریت نسبت به سنگ تراورتن تخلخل بیشتری دارد؟ فکر میکنم این روشهای درمانی غیرتهاجمی در بیمارانی که کلیه سنگساز دارند اهمیت بیشتری داشته باشد؟

برای این مطالعه، از 80 شرکت کننده خواسته شد تا 5 دقیقه مدیتیشن کنند، در حالی که یک کریستال واقعی یا یک کریستال ساختگی را در دست داشتند که به نظر آنها واقعی بود. یک سیم کوچک با یک دوربین متصل به مجرای ادرار وارد می شود و به مثانه منتقل می شود. عوامل مختلفی می توانند خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهند. برای شناختن این سنگ قیمتی بی نظیر و اینکه چگونه می توانید از آن برای ساخت جواهرات دست ساز جالب و پر جنب و جوش استفاده کنید ، همه چیز مورد نیاز درباره این سنگ را باید بدانید.

با توجه به اینکه گفتید ممکن است سنگ کلیه اصلاً علامت نداشته باشد بیمار از کجا باید متوجه چنین مشکلی شود؟ از طرف ديگر وجود عناصر زيانبخش و ناخالص بودن درخور توجه تالك استخراجي و همچنين نبودن امكانات كانه آرايي و عرضه تالك مناسب با نياز صنايع مصرف كننده، سبب شده كه بهرهبرداري درتعدادي از اين معادن در مقياس كوچك و با وسايل و روشهاي ابتدايي انجام و در شمار ديگري از آنها به توقف كشيده شود. این صفحات بزرگ باعث واضح دیده شدن ناخالصیهای الماس نیز میشود و در نتیجه برای گوهرهایی با درجه پاکی SI به بالا مناسب هستند.

مصرف آب به میزان مناسب یک اقدام پیشگیرانه کلیدی است.. سنگ کلیه ذرات کوچک و سخت که در یک یا هر دو کلیه تشکیل شده و گاهی به داخل حالب ها (لوله های عضلانی باریکی که ادرار را از کلیه ها به مثانه منتقل می کنند) انتقال یابند. ببینید، اگر سنگی در کلیه باشد که بزرگ بوده یا پس از ۳جلسه به روش سنگ شکنی اولیه برون اندامی جواب ندهد با روش غیرتهاجمی سنگشکنی درون اندامی و بدون شکاف جراحی، آن را درمان میکنیم. ج : در نواحی مرطوب و نسبتا معتدل که آب به فراوانی یافت شود . سنگ کلیه در ساکنین مناطق گرم و مرطوب بیشتر تشکیل میشود مثلاً در شمال ایران.

مثلاً گوشت و لبنیات یک وعده در روز مصرف شود. آیا یک فرد می تواند بدون کیسه صفرا زندگی کند؟ هنگامی که سنگ در حالب یا مثانه گیر کند ، ممکن است پزشک از ابزاری به نام یورتروسکوپ برای برداشتن آن استفاده کند. تاریخچه جید به چندین هزار سال پیش برمی گردد که به دلیل قدرت در ساخت ابزار و سلاح استفاده می شد. خانمها نیز از انواع گردنبند، انگشتر، آویز، دستبند و گوشواره مزین به سنگ یشم استفاده میکنند. این نوع ماساژ از خدمات لوکس و خاص سالنهای ماساژ پایتخت است که با استفاده از شکلاتهای مخصوص صورت میگیرد.

افرادی که کمبود آب در بدن یا حالت تهوع و استفراغ شدید دارند ممکن است به مایعات داخل وریدی نیاز داشته باشند. از مشخصات درد سنگ کلیه این است که ناگهانی بوده با تهوع و استفراغ همراه است و حالت موجی دارد یعنی درد اصطلاحا میگیرد و ول میکند. سنگ های سیستم دستگاه ادراری یا همان سنگ کلیه زمانی تشکیل می شوند که حجم ادرار کم شود و مواد تشکیل دهنده سنگ در ادرار افزایش یابد. این دعا که بر انگشتر سلیمان بوده گفته می شود همان چیزی است که جن و انس را فرمانبردار میکرده و قدرت شگفت او را بر جهان ارزانی می داشته است.

برای روشن کردن بیشتر موضوع، ما با آزمایشگاه های دیگر تماس گرفتیم تا بفهمیم شخص دیگری همان ماده را تجزیه و تحلیل کرده است یا خیر. سابقه خانوادگی در ابتلا به سنگ کلیه می تواند ریسک ابتلا را افزایش دهد. آزمایش ادرار و خون میتواند به یافتن علت آن کمک کند. سنگ های رنگی نسبت اندازه به وزن شان فرق می کند. حتى به تازگى در اروپا و آمریكا كتابهاى بى شمارى چاپ شده كه پر از پدیده هاى خرافاتى گوهرها و سنگهاست در حالى كه علم ارزشى براى این مطالب قائل نیست . سپس پزشک از یک قفس کوچک برای انداختن سنگ و برداشتن آن استفاده می کند.

قابلیت صیقل پذیری: پس از اینکه به طور تدریجی با یک تراشنده خوب، سمباده زده میشود ، میتوان آن را تا حد زیادی براق کرد. به همین دلیل سنگ کلیه در نوزادان نارس که مشکلات کلیوی دارند شایع است. اسپریلیت از گروه کانیهای سولفوری و پیریت، نامحلول در اسیدها و سنگی کمیاب است که بیشتر در روسیه، کانادا، آمریکا و آفریقای جنوبی یافت میشود. در سال 1905فردریک ولز که یکی از ناظران معدن الماس پریمیر در آفریقای جنوبی بود در حال مشاهده کارگران معدن بود که کار خود را برای روز تمام می کردند.

هندیها معتقدند که استفاده از آن باعث فرار حیوانات وحشی از اطراف شما میشود و نماد خوشبختی است. تالک یا سنگ سفید، سنگ متحوله است که از ترکیب سلیکیت منگنیزیت و آب (Mg3Si4O10(OH)2 .) ساخته شده است. درجه سختی این سنگ ۷.۵- ۸ میباشد که نزدیک به یاقوت است. اگر مایعات به حد کافی مصرف شده باشد ادرار باید صاف، به رنگ زرد روشن و شفاف باشد. واقعاً چند درصد از بیماران مبتلا به سنگ کلیه باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند؟

امروزه خوشبختانه بیشتر از ۹۵ درصد از سنگهای سیستم ادراری نیاز به جراحی باز ندارد. اما جدا از این توصیه میکنیم هر فردی حتی اگر هیچگونه علامت و مشکل کلیوی نداشته باشد باید دو بار در سال از نظر وضعیت کلیه و مجاری ادرار معاینه و آزمایش شود. هر کسی حتی اگر کلیههایش کاملاً سالم باشد باید هر ۶ ماه یک سونوگرافی و آزمایش ادرار انجام دهد. گاهی اوقات یک طراحی ساده و کم خرج می تواند اثر بخشی بهتری نسبت به یک طرح پیچیده و پر هزینه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید