انواع رنگهای الماس؛ با ارزشترین رنگ کدام است؟

کیسه صفرا محل ذخیره مایع صفرا است که در کبد تولید میشود. چون که کیسه صفرا پیوسته در کبد تولید می شود، کیسه صفرا بایستی صفرا را غلیظ کند تا با توجه به ظرفیت محدود کیسه، بتواند مقدار بیشتری در خود ذخیره کند. سنگ هاي بزرگتر را با استفاده از سنگ شكن يا جراحي خارج مي كنند. عکسبرداری از شکم به وسیله اشعه ایکس: با اینکه ممکن است از این روش برای مشاهده مشکلات و بیماریهای دیگر شکم استفاده شود این روش برای تشخیص سنگهای کیسه صفرا هم به کار میرود. مهره مار اصلی چگونه است ؟

خانم رینی به عنوان یک کارشناس جواهرات می گوید :هر کس بدون داشتن حتی کمترین تخصص در این زمینه می تواند به وسیله ی این 5 روش الماس اصلی را از تقلبی تشخیص دهد. سرطان کیسه صفرا: نوع نادری از سرطان با علت نامشخص است. ۳- بافت پگماتیتی: گونهای از بافت آشکاربلورین است که اندازهی بلورهای آن بزرگتر از ۵ سانتیمتر و حتی چند متر است. سنگ هایی همچون اوپال ، لاجورد ، زبرجد ، یاقوت کبود و عقیق از سنگ های متولدین مهر ماه می باشد . آونترین(AVENTURINE): سبز، قرمز مایل به قهوه ای و یا قهوه ای طلایی است وو افلب دارای ظاهر فلزی پر زرق و برق می باشد که ناشی از وجود میکا سبز است که ناشی از وجود هماتیت در آن است.

مهم این است که به یک شناخت نسبی از داشتههایتان دست پیدا کنید. همچنین نقاط سیاه رنگی در آن دیده میشود که به علت عروق خونی کوچکی است که در آن وجود دارد. آندوسکوپی رتروگراد کلانژیوپانکراتوگرافی (ERCP) در این آزمایش از یک لوله منعطف که از طریق دهان وارد شکم و روده کوچک میشود استفاده میشود. شاید رسوبات بیلی روبین کلسیم و کلسترولی به سبب از دست رفتن آب صفرا باشد. • یک یا دو قطره روغن اسطوخودوس، یاسمن یا چوب صندل به آب اضافه کنید تا راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید. علامت و نشانهها معمولاً تا آخرین مراحل بیماری سرطان کیسه صفرا مشخص نمیشود از برخی از این علائم میتوان به زردی، بیاشتهایی، کاهش وزن، درد در بالای شکم، تب، حالت تهوع و استفراغ، نفخ و وجود توده در شکم اشاره کرد.

همچنین از این سنگ مفید می توان برای ایجاد حمام گرد و غبار چینی و حتی جعبه بستر گربه استفاده کرد. اولتراسوند معده: یک آزمایش غیرتهاجمی که در آن از یک پراب روی پوست برای ارسال امواج صوتی با فرکانس بالا در شکم استفاده میشود. پزشک میتواند از طریق این لوله رنگ را به مجرای صفراوی تزریق نماید. پزشک می تواند با بررسی اشعه ایکس اختلالات احتمالی کیسه صفرا یا مجاری صفراوی مانند پانکراتیت، سرطان لوزالمعده یا سنگ صفرا را شناسایی کند.

نخستین سنگ های مجاری صفرا، به رنگ قهوه ای که اغلب همراه با باکتریها یا عفونت های انگلی هستند. این شیشه های شفاف و عسلی رنگ (و گاهی متمایل به سبز روشن) در منطقه ای به وسعت ۶۵۰۰ کیلومتر مربع در نزدیکی مرز مصر و لیبی یافت می شوند. زیبایی بی نظیر یشم به دلیل ظاهر نیمه شفاف و درخشندگی منحصربفرد که در اعماق این سنگ است که همانند گنجی در درون آن نهان است. این درحالی است که چنانچه سنگ پاک و شفاف بوده، نور را عبور و رنگی مطلوب داشته باشد هر قیراط آن ده ها میلیونها تومان ارزش دارد.

تشخیص سرطان کیسه صفرا مشکل است. سرطان کیسه صفرا که یک بیماری نادر است بر این عضو بدن تأثیر میگذارد. چنانکه قبلاً هم گفته شد، چون الماس عایق است بنابراین در عبور از حوزهی الکتریکی برق در آن تأثیر نمیکند و در دستگاه ماشین الماس جدا کنی، مستقیماً به پایین میافتد، در صورتی که سایر مواد از خاك و سنگ به اطراف پراکنده میشود، و پس از شش بار انجام دادن این عمل، الماسها به کلی از مواد دیگر جدا میگردد. لجن کیسه صفرا معمولا قبل از سنگ شکل می گیرد.

با این حال، اگر منجر به شکل گیری سنگ های کلسترولی شود، علائمی ظاهر می شود. در ماساژ تایلندی، بر خلاف ماساژ سوئدی که با ضربههای پیدرپی روی بدن انجام میگیرد، ماساژ از روی لباس فشارهای ملایم و کششهای ماهیچهای را به صورت آرام و ریتمیک روی پوست شما وارد میکند بهطوری که تمام گرفتگی عضلانی برطرف خواهد شد. تسنیم؛ استفاده از سنگپا پدیده جدیدی نیست و در زمان قرون وسطی، ابتدا در رم و سپس در خاورمیانه، مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند؛ امروز از سنگپا در درجه اول برای زدودن بافتها و سلولهای مرده و به عنوان یک لایهبردار در پاشنه پا استفاده میشود.

دقت در برش و گونیا بودن سنگ یکی ازمواردی است که مشتری ممکن است در نگاه اول متوجه آن نشود. اسهال مزمن یک علامت شایع است و معمولاً پس از خوردن غذا بروز میکند. هنگامی که نور سفید از الماس می گذرد، پراکنش بالای آن سبب می شود که نور به رنگ های سازنده اش تجزیه گردد. لجن صفراوی شرایطی است که تنها سنگ های میکروسکوپی و کریستالی دیده می شود. درد شکم آنقدر شدید است که نمیتوانید موقعیتی را برای رهایی و تسکین آن پیدا کنید.

در طول زمان ماقبل تاریخ، منابع شناخته شده کلیدی یشم در چین، هند و کره یافت شده است.تا به امروز، این مواد معدنی باارزش در کانادا، ماوری (نیوزلند)، مسوامریکا (گواتمالا) و حتی اگر باستان شناسان کشف کرده اند که در سراسر جنوب شرقی آسیا یشم سبز پیدا کرده اند، امروزه بیش از 70 درصد از جهان از برمه نشات می گیرد. جواهر فروشان بسیاری از زمردها را برای اصلاح رنگ یا پـُر کردن شیارها روغنی می کنند.

سطح سنگ جید غالبا شیارها و حباب هایی وجود دارد که با لوپ ۱۰ می توان آنها را مشاهده کرد. الماسهایی با رنگ J اساسا از نظر چشم غیر مسلح بی رنگ به نظر میرسند. همین طور بیش از اندازه و ماندگار، دارای ذرات کلسترولی باشد که شاید سبب شکل گیری سنگ صفرا شود. ناگفته نماند که سنگ های مصنوعی به خصوص تراورتن سفید سنگ مصنوعی دارای مزایایی هم هست که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. متاسفانه هنوز راهی وجود ندارد که مشخص کند که کدام سنگ ها مصنوعی و کدام از آن ها طبیعی می باشند. وقتی اوپال مصنوعی را زیر ذرهبین میگذاریم، متوجه میشویم که این سنگ الگوی رنگ مرتب و منظمتری دارد در حالی که سنگ اوپال طبیعی چنین نظم و ترتیبی در رنگ خود نشان نمیدهد.

درخشش در الماس: درخشش الماس بستگی به تابش نور سفید به سطح الماس و میزان بازتاب آن از درون الماس دارد. قابلیت صیقل پذیری: پس از اینکه به طور تدریجی با یک تراشنده خوب، سمباده زده میشود ، میتوان آن را تا حد زیادی براق کرد. احمد مسعود، پیشنهاد همکاری با دولت طالبان را رد کرده و در برابر طالبان ایستادگی میکند. در سال 1905فردریک ولز که یکی از ناظران معدن الماس پریمیر در آفریقای جنوبی بود در حال مشاهده کارگران معدن بود که کار خود را برای روز تمام می کردند.

قطر این سنگریزه های میکروسکوپی می تواند به بیش از دو و نیم سانتی متر برسد. در سال ۱۹۶۰ قطعه ۲۶۰ تُنی در Xiuyan چین یافت شد که ۳۲ سال بعد از آن مجسمه بودا را با ارتفاع ۷٫۹۵ متر و عرض ۶٫۸۸ متر تراشیدند. سابقه ابتلا به سنگ کلیه خطر ابتلا مجدد به آن را در افراد افزایش می دهد، مگر اینکه شما به صورت جدی از بروز آنها جلوگیری کنید. بالا رفتن مقدار کلسترول در صفرا، چاقی، فقدان فعالیت فیزیکی، دیابت ها و مشکلات کبدی فاکتورهایی هستند که خطر سنگ کیسه صفرا را افزایش می دهند.

بیشتر بیمارانی که مبتلا به سنگ کیسه صفرا هستند، سنگ کلسترولی دارند. در زمان هاي گذشته براي درمان بچه هاي کوچک هنگامي که به تب مبتلا مي شدند مورد استفاده قرار مي گرفته است. اورسودوکسی کولیک: در بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا که نمیتوانند عمل جراحی انجام دهند این داروهای خوراکی میتواند به عنوان یک گزینه جایگزین مورد استفاده قرار گیرد. پس از غذا خوردن، کیسه صفرا مانند بالونی که باد آن خالی میشود تخلیه میگردد. صفرایی که در کبد تولید می شود، در کیسه صفرا انباشته و به هنگام هضم غذا از آن خارج می شود.

در برخی موارد کیسه صفرا واقعاً پاره میشود که در این صورت باید فوراً مورد عمل جراحی قرار گیرد. سنگهای صفراوی متداول و بدون ضرر در برخی موارد ممکن است باعث ایجاد درد، حالت تهوع یا التهاب شوند. در صورتی که این اسکن نشان دهد که صفرا از کبد به کیسه صفرا وارد نمیشود احتمالاً کوله سیستیت ایجاد شده است. این سنگ را نادرشاه همراه کوه نوراز هند برایمان آورده که از نظر قیمت بی رقیب می باشد!

این مورد در افرادی که قادر به خوردن نیستند و تغذیه داخل وریدی دارند نیز دیده می شود. لجن صفراوی ممکن است در بارداری مهم تر باشد، چرا که در این دوران، مصرف غذا بیشتر از حد معمول، تندتر خوردن و ویار به غذاهایی خاص، وجود دارد. از نظر بالینی، درد بیمار مانند کولیک صفراوی شروع میشود اما بیش از 24-12 ساعت طول میکشد و با تب، استفراغ، کاهش اشتها، حساسیت شدید موضعی و مشکل در حرکت کردن بیمار همراه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید