اغلب نیمه شفاف تا اوپک می باشند

ترکیبی است از فلدسپار آلبیت و یشم سبز که به رنگ سبز سیر با لکه های سیاه دیده می شود و در برمه یافت می شود. اولین حکاکیهای یافت شده روی یشم هم مربوط به دوران نوسنگی است. این سنگ سیاه اغلب در جواهرات به عنوان نگین جواهرات و به حالت محدب و گنبدی شکل صیقل داده میشود و روی جواهرات شما با شکوه خاص و منحصربهفردی مینشیند. برلیان به شکل باگت، معمولا در حاشی های سنگ های دیگر در حلقه استفاده میشود و شکل مستطیل کشیده دارد. برای مثال رنگ های الماس با حروف الفبا مشخص میشود.

گره های چند زمینه ای به گره های گفته می شود که دارای شمسه های گوناگون هستند؛ مثلا گره 8و10 دارای شمسه های 8و10 خواهند بود.همان طور که گفته شد گره های دارای قواعد دقیق هندسی اند به جز گره های دستگردان که برای گنجاندن شمسه های10 و12 در یک زمینه احتیاج به فشردگی ویا باز شدن آلت ها دارد و از قاعده ی دقیق هندسی به صورت دقیق بهره نمی گیرد . بدین صورت که این سنگ با از بین بردن پوست های مرده و زمخت پا، سبب نرمی و زیبایی کف پا می شود.

یکی از کارکردهای معرق در درها و آثار خاتمکاری دیده شده است, بدین ترتیب که برای جدا کردن طرحهای خاتم و مشخص کردن نقشهای مختلف از معرق کاری استفاده می شود و خطوط نازک معرق نیز با ظرافت طرحهای مذکور را از هم جدا کرده و زیبایی افزونتری به طرح می بخشد. معمولا برای نشان دادن آلات گره از «بوم آلت»و «رو آلت»استفاده می کنند به این ترتیب که آلت هایی که در کنار هم قرار می گیرند؛ یک در میان برجستگی و فرو رفتگی پیدا می کنند و یا در کاشی کاری و غیره اختلاف رنگ پیدا می کنند و یادر اکثر مواقع توسط یک باریکه ی کاشی عمدتا آبی رنگ به نام «حمیل »از یکدیگر تفکیک می شوند.

هنر معرق قرار دادن قطعات کوچک طراحی و بریده شده کاشی یا چوب است که از ترکیب آنها اشکال مختلف هندسی و طرحهای زیبای گل و گیاه و جانوران بدست می آید. در فرهنگ معین یعنی قسمی کاشی که از قطعات مختلف ریز ریز تشکیل یافته و بر حسب نقش مورد نظر بریده و در کنار هم قرار می دهند. در این هنر, معرق کار از ایجاد هر گونه برجستگی روی سطح پرهیز می کند و در حقیقت طرحهایی که از قبل روی کاغذ کشیده شده بر روی چوبهای مختلف با رنگ طبیعی می برند و در متن کار کنار هم قرار می دهند.

و چون معمولأ هر شیئی باریک کشیده ای را به رگ تشبیه می کنند از این جهت که این هنر به صورت رگه های به هم پیوسته تشکیل شده به معرق معروف است. بر این اساس این هنر به انواعی تقسیم می شود که می توان از جمله آنها منبت کاری با کیفیت برجسته شبیه به مجسمه سازی را نام برد که در واقع استاد کار با تراشیدن چوب پیکره سازی می کند و گاهی این عمل به صورت نیم برجسته با چسبانیدن گل و برگها و افزودن نقوش بدست می آید. غیر از گره ی 10 گره های یک زمینه ای دیگر هم می توان رسم کرد .

مرتب ورزش كنيد به خصوص تمرینات تناوبی شدید کوتاه مدت یا غیر هوازی، ورزش های قدرتی و هم چنین کِششی مانند یوگا. در نقوش تجریدی به غیر از ختایی واسلیمی عنصر دیگری وجود دارد با نام نشان. مرحله ی سوم گره درگره ،گره ی سرمه دان قناس بزرگ نام دارد. ام الگره پس ازطی چهار مرحله تند و کند شدن به گره در گره کند تبدیل می شود. ام الگره پس ازطی پنج مرحله تند و کند شدن به گره در گره تند تبدیل می شود. سپس پس از تراش آن متعلق به دو پرنس روسی شد.

برای انجام معرق کاری, طرح را روی زمینه اثر کشیده و آن را می کنند. پس از انجام کار, سطح مورد عمل را با روغن جلا کاملأ آغشته می کنند تا هم براق شده و هم در مقابل تغییرات جوی مقاومتر شود. منبت مشبک: در این روش زمینه نقشه را با اره از طرح اصلی جدا می کنند و قسمت باقیمانده طرح منبت کاری می شود و تمامأدر این کارها از یک جنس چوب استفاده می شود. سپس اجناس آماده را با توجه به ویژگی هر کدام و خصوصیات طرح موجود در سطح کنده شده فرو می برند.

هر گاه آلت های گره در هم خرد شوند به نحوی که گره های درونی هم با یکدیگر تشکیل یک زمینه ی گره کامل بدهند ، شاه گره خواهیم داشت.که روش های مختلف دارد . به عبارت دیگر خاتم ترکیبی از چند ضلعی های منظم با تعداد اضلاع متفاوتی است که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگهای مختلف ساخته می شود. می توان اذعان داشت که منبت چون از ریشه نبات گرفته شده و به معنی رویاندنی و گیاه است زمانی اطلاق شد که هنرمندان اشکال گیاهی مختلف اعم از گلها و گیاهان و درختان واقعی و افسانه ای را بر سنگها و چوبها تراشیدند.

نوشیدن مایعات فراوان: نوشیدن مایعاتی مانند آب یا چای های گیاهی دستکم دو لیتر در روز. سنگ کیسه صفرا بیشتر در سنین میانسالی دیده می شود و در اثر مصرف قرص های ضدبارداری، چاقی و کاهش وزن، دیابت و یا رژیم غذایی پرچرب و یا ارثی بوجود می آید. یکی دیگر از راههای پیشگیری از سنگ کلیه کاهش دادن میزان نمک و پروتئین حیوانی (گوشت) در رژیم غذایی روزانه است. سنگ های پیگمانته قهوه ای صفراوی از نمک های کلسیم تشکیل شده اند و در مجاری صفرا ایجاد می شوند و در شرایط عفونت مجرا شکل میگیرند.

بهطورکلی برای هرکسی میتواند این مشکل ایجاد شود، اما کلیه برخی افراد برای سنگسازی مستعدتر از دیگران است. در آخر هم یادآوری میکنیم که برای خرید انواع طلا با سنگ توپاز میتوانید به لینک زیر در فروشگاه اینترنتی پرسته سر بزنید. یکی از روش های ساده و دم دستی شناسایی و تشخیص جواهرات و قطعاتی که با طلا یا نقره یا پلاتین ساخته شده اند، استفاده از آهنربا است. اجناس معرق عبارتند از فوفل برای بدست آوردن رنگ مشکی, صدف برای رگه های سفید, چوب نارنج برای رنگ نارنجی و برنج که برای خطوط حاشیه ای و معمولأ به رنگ طلایی است.

آووکادو، نارگیل، زیتون ها و هر خوراکی که برای آماده شدن نیاز به کره، روغن یا سس دارد، کلیه لبنیات پر چرب، گوشت های فراوری شده یا چربی دار، غذاهای دریایی کنسرو شده با روغن، آجیل و کره دانه ها مثل کره بادام زمینی، سوپهایی که خامه دارند، جیپس ها، بیشتر پنکک ها و کلوچه ها، مافین (نوعي شيريني يا كلوچه كه گرماگرم باكره مي خورند)، بستنی، دسرهای پرچرب و به طور کلی کلوچه ها. چنانچه یک زمینه ی گره ده (تند یا کند)رسم شود و سپس هر آلت این گره توسط گره ی ریزتری (تند یا کند)خورد شود شاه گره خواهد بود.

یا به عبارت دیگر کدام یک گرانتر است، الماس یا برلیان؟ البته روش هایی مانند تزریق رنگ یا ایجاد لایهی پوششی را میتوان به راحتی تشخیص داد، به خصوص در روش پوشش دهی میتوان با ایجاد یک خراش ساده به تقلبی بودن آن پی برد. برلیان هوپ ( Hope ) : الماسی به رنگ آبی متمایل به خاکستری می باشد که این رنگ به دلیل وجود مقادیری بور در ساختار کریستالی این الماس ایجاد می شود. این سنگ به ایجاد آرامش بخصوص در مواقع مرگ و سوگواری کمک می کند.

انواع گره تند 10 هم از تند کردن گره کند به دست می آید . خورد کردن آلت های گره به این معنی است که هر آلت توسط گره ریزتری در بر گرفته شود. در پُر کردن این قسمت عجله نکنید. این عمل با حفظ قاعده در سه دایره و بیشتر نیز تکرار می شود. رعایت اصول حسن و استحان .به این معنی که در چرخش حلقوی و دایره ای شکل ساقه ها هیچ خمیدگی و شکستگی دیده نشود. جزئیات تراش در درخشش، شکل کلی و البته نحوه قیمت گذاری الماس تاثیر بسزایی خواهد داشت.جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله انواع تراش الماس را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید